POVINNÁ VÝHRA NA LEDĚ POSLEDNÍHO TÝMU DRUHOLIGOVÉ TABULKY!

Čtvrtek Leden 11, 2024
529
(Foto: zdroj – SHKM Baník Hodonín, Adam Krátký)

HODONÍN – Připsali si předtím dvě prohry, aby bez problémů zvládli středeční duel na kluzišti posledního celku druholigové tabulky, skupina Východ. Řeč je o hokejistech Hodonína, kteří vycestovali na Vysočinu bez gólmanské jedničky (Dominika Pitáka), kterého nahradil v brance Ondřej Dolíška, na lavičce byl připravený Adam Běhal.

Bilance obou týmů vyznívala jasně pro domácí, kteří v 18 předchozích duelech vyhráli 9 zápasů při celkovém skóre 71:51. Přesto podle současného tabulkového postavení bylo zřejmé, kdo bude v samotném souboji favoritem. Tuto roli Drtiči jasně ovládli, když v průběhu třetího dějství již vedli 6:1!

Ve 49. minutě dostali domácí borci šanci na trestné střílení (hákoval hodonínský útočník Adam Laciga), Miroslav Juda si ale na brankáře Dolíška nepřišel, neboť včas proti pokusu domácího hráče vystrčil svůj levý beton. Střelecky se v dresu vítězů zaskvěl křídelník druhé lajny Matěj Novák, který si zaknihoval do své gólové sbírky první hattrick v dresu Baníku!

V brance domácího celku začal Lukáš Vejmelka, kterého ale od 46. minuty nahradil Jaroslav Juda. Poražení se dostali na dostřel Drtičů pouze v jednom případě, a to ve 14. minutě, kdy srovnal na průběžný stav 1:1 obránce Marek Chvátal, jinak tahali po většinu zápasu za kratší konec provazu.

POZVÁNKA:

Ve 29. kole se HODONÍN představí svým fanouškům, a to již v SOBOTU 13. LEDNA, kdy od 17 hodin hostí na svém ledě Slezany z Opavy. Ti ve středu doma porazili Šumperk 4:3 po třetinách 0:1, 1:0 a 3:2.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 28. KOLO

* HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ – SHKM BANÍK HODONÍN 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)

Góly a nahrávky: 14. Marek Chvátal, 55. Adam Horký (Orsech) – 5. Matěj Novák (Mach, Sajdl), 28. Vojtěch Dobiáš (Luža, Hložánek), 33. Matěj Novák (Sajdl, Mach), 37. Matěj Novák (Hložánek), 43. Adam Laciga (Dobiáš), 46. Jakub Sajdl (Novák, Vyrůbalík), 57. Dominik Luža (Hložánek, Dobiáš),

vyloučení: 2:3, navíc ve 46. minutě domácí Pavel Ambož 5+OK za zásah do oblasti hlavy a krku,