Sport

POSTUPUJÍCÍ HODONÍN VE DRUHÉM POLOČASE EXCELOVAL!

Pátek Červen 10, 2022
402
ILUSTRAČNÍ FOTO: Autor: Jaroslav Kicl

ŠARDICE – Poslední „domácí“ zápas v této sezoně čekal na Naftaře z Hodonína (s již jistým postupem do 3. ligy v kapse!) ve středu 8. června, kdy od 18 hodiny hostili v příjemném prostředí sportovního areálu v Šardicích celek z Bystřice nad Pernštejnem.

S chutí hrající borci z okresního města na řece Moravě šli do vedení od čtvrté minuty, kdy se hlavou po přesném centru Helíska zprava prosadil kanonýr Holek – 1:0.

Do druhé půli poslal kouč Hodonína Pavol Švantner na zelený pažit v Šardicích mladíka Raisigla, který po pěti minutách pobytu na hřišti se dokázal zapsat hned mezi střelce zápasu: parádně se uvolnil na hranici velkého vápna a přesnou přízemní ranou ke vzdálenější tyči nedal žádnou šanci gólmanovi Miloši Petrovi – 2:0. Nejvíce gólů padlo v poslední dvacetiminutovce – vše odstartovala rychlá a oku lahodící akce ze 71. minuty, kdy Holek našel připraveného Michnu, který se prosadil polovysokou střelou k pravé tyči (3:0) a po závaru v pokutovém území poraženého týmu se hlavou trefil v 78. minutě Mazuch – 4:0.

Domácí si ještě dvě zajímavé šance vytvořili v 76. a v 77. minutě – v tom prvním případě pálil prudce těsně za velkým vápnem Michna, ale brankář hostů míč vytlačil na roh, o minutu později se pak prezentoval po rohu prudkým volejem bez přípravy Patrik Švantner, jeho pokus ale skončil jen na pravé tyči soupeřovy brány.

ZAJÍMAVOST: v 79. minutě se dostal na hrací plochu jako hrotový hráč i gólman Naftařů Petráš a hned po třech minutách pobytu na hrací ploše měl tutovku, ale ze dvou metrů napálil balon pouze do brankové konstrukce!

Výtečná atmosféra, vstupné bylo dobrovolné, tento souboj navštívilo 480 fanoušků a ZDARMA se podávala limonáda a pro nejmenší sladkosti od hodonínské firmy HORS.

VÝSLEDEK DIVIZNÍHO UTKÁNÍ – SKUPINA D:

FK HODONÍN – SK BYSTŘICE nad PERNŠTEJNEM 4:1 (1:0)

Góly: 4. Martin Holek, 50. Václav Raisigl, 71. David Michna, 78. Filip Mazuch – 90. Adam Jiránek,

ŽK: Adam Dunda – Miloš Prášil,

rozhodovali: Luboš Drozdy – Michal Gasnárek a Petr Mayer,

delegátem na utkání byl Ondřej Šišma,

přítomno 480 náramně spokojených příznivců hodonínských Naftařů.

SESTAVA FK HODONÍN:

Lukáš Maňák – David Helísek, Patrik Dressler, Patrik Švantner, Adam Dunda – Tomáš Langer (79. Martin Petráš) – Martin Malacka (46. Václav Raisigl), Vilém Žák (63. David Michna), Tibor Jáger (63. Filip Mazuch), Ondřej Sukup – Martin Holek (72. Radek Sasín).

„Tento zápas do této atmosféry skvěle zapadl. My už máme postup vybojovaný a dnes jsme znovu hráli dobře. V první půli jsme sice vedli o branku, ale další šance jsme neproměnili, začalo nám to tam padat až po přestávce, kdy se naše hra změnila až v ehhibici! Myslím si, že fanoušek musel být spokojený, neboť viděl naše jasné vítězství, pěkné branky a kvalitní výkon mých svěřenců. Proč šel na trávník brankář Petráš jako hroťák? V týdnu na tréninku často střílel branky jako hráč pole a tak jsme se domluvili, že pokud bude zápas rozhodnutý, dám mu šanci, ať se ukáže! Co chybělo, aby po třech minutách pobytu na hrací ploše skóroval? Jinak na odchodu je zřejmě David Michna, který jedná s jedním divizním klubem a zřejmě i Martin Malacka, který má zájem hrát za Lanžhot,“ řekl po souboji hodonínský kouč PAVOL ŠVANTNER.

Josef Polášek

 

Štítky:

sport