Sport

POHLED DO NĚKOLIKA FOTBALOVÝCH KLUBŮ Z REGIONU PŘED STARTEM NOVÉHO ROČNÍKU!

Pátek Červenec 28, 2023
1088
Na snímku jsou divizní fotbalisté TJ Slovan Bzenec. (Foto: zdroj – facebook TJ Slovan Bzenec)

HODONÍN – Pomalu končí krátká letní přestávka, kterou využívají kluby z našeho regionu tak, aby se co nejlépe připravily na nastávající fotbalový ročník. My jsme položili zástupcům námi vybraných oddílů tři stejné otázky, na které nám odpověděli a tak mohla vzniknout tato fotbalová MALÁ ANKETA!

* TJ SLOVAN BZENEC – DIVIZE E,

trenér VLADIMÍR BEKER

1/ – Kdy začala letní příprava fotbalistů a na co se v ní především zaměříte?

Letní přípravu jsme zahájili v pondělí 10. července. Začali jsme velmi intenzivně vzhledem k tomu, že letní příprava je krátká. Tréninky byly 4 x v týdnu + přípravná utkání. Jsem velmi rád, že kluci přistoupili k přípravě i utkáním zodpovědně a s nadšením. Přípravné utkání jsme odstartovali zápasem s Líšňí B, poté zápasem v Blansku a nakonec ještě zápasem s Kyjovem, který odehráli kluci s menší minutáží a pak noví hráči na zkoušku. Nejvíce bych si přál, aby se nám vyhýbala zranění, dále budeme pracovat na kondici a rozehrávce od brankáře.”

2/ – Jaké pohyby v hráčském kádru se dají v letním období očekávat?

Chybí Tomáš Knotek, který odešel do stejné soutěže (do Břeclavi – pozn. webu) a jeho odchod mě obzvlášť mrzí a Radim Čech, který po vzájemné dohodě potřeboval změnu (Rakousko). Jinak jsem velmi rád, že se nám kabina podařila udržet kompletní, i když někteří hráči měli nabídky z vyšších soutěží. Těší mě, že zkušený Petr Kasala i nadále přislíbil pokračování v klubu.

Do přípravy se s námi zapojili hráči z nižších tříd, ale musím podotknout, že ve všech třech přípravných zápasech prokázali, že mají svoji kvalitu. Novými hráči jsou Kryštof Crhan (Velké Meziříčí), Zdeněk Bartoň (Milotice), Ondřej Kuchař (Veselí nad Moravou) a Dominik Kaňa (Koryčany).”

3/ – S čím půjdete do nové sezony? Jaký máte konkrétní cíl?

Do nové sezony chceme vstoupit velmi odhodlaně, dodržovat taktické pokyny, při ztrátě hrát v dobrém obranném bloku a soustředit se na rychlý a přesný přechod do ofenzivy. Naším cílem je udržet se v horní polovině tabulky a hlavně se nebát případného postupu do třetí ligy!”

* FK BANÍK RATÍŠKOVICE – KRAJSKÝ PŘEBOR,

kormidelník mužů PETR ZEMÁNEK

1/ „Příprava začala 11. července. Nejdříve jsme se zaměřili na kondici, fotbalovost přijde na řadu až v této fázi, protože balon jsme pořádně neviděli. Nemáme moc velké ambice, neboť kádr se znovu hodně změnil. Příprava je relativně krátká, nejsme bohužel zcela kompletní, ale vím, že to tak v amatérském fotbalu prostě je.”

2/ „Odešel střední záložník Jakub Nedorostek do Strážnice, což mě hodně mrzí, neboť se tak stalo v posledním dnu přestupového okna a žádné takové indicie jsem neměl. Do Slovácka šel odchovanec, ještě mladší dorostenec, pravý obránce Martin Lacko, který se na jaře mezi muži výborně adaptoval (z 15 zápasů odehrál 12!), útočník David Marcián nám bude chybět minimálně prvních šest zápasů nové sezony, protože odejel na studijní pobyt do Ameriky a bohužel se rozhodli skončit v prvním týmu bratři Bábíčkovi: Jakub, skvělý střelec, pro zaneprázdnění by chtěl hrát pouze za naše béčko, neboť navíc trénuje 4x týdně dorost a Tomáš, který v 27 letech uvažuje buď o konci kariéry a nebo jen možnosti hrát nejnižší krajskou třídu za Baník Ratíškovice B!

Z příchodů je tady zatím jen Lukáš Polanský, který byl naposledy v dorostu FK Hodonín a jinak pochází z Vracova, a šanci dostanou tři naši dorostenci, a to Šimon Kordula, Patrik Škrovánek a Sebastián Toman.”

3/ „My tentokrát máme hodně skromné cíle, neboť v předchozích dvou sezonách jsme se jenom zachraňovali! Budeme tedy jednoznačně rádi za záchranu, neboť opět jsme hodně oslabili, ale budeme bojovat a uvidíme!”

* TJ SLAVOJ ROHATEC – 1. A TŘÍDA, SKUPINA B,

předseda klubu ROSTISLAV TOMŠEJ

1/ „Předem je důležité zdůraznit, že došlo poměrně k velké obměně kádru Slavoje Rohatec. Zárověň k nám přišel nový, ale zkušený trenér, Zdeněk Horák, jako jeho asistent bude působit náš bývalý hráč Roman Zicho, vedoucím mužstva je Stanislav Urbánek. Takto sestavený realizační tým přivítal na zahájení letní přípravy postupně celkem 23 hráčů. Kromě stávajících opor se nám podařilo doplnit kádr o 7 nových šikovných kluků.

Příprava u nás začala 10. července, tréninkové jednotky jsou naplánovány třikrát v týdnu, během nichž odehrajeme dalších 5 až 6 přípravných zápasů se soupeři většinou na úrovni A třídy a krajského přeboru. A jak slíbil kouč Horák, tak příprava probíhá – vše je v poměrně vysoké intenzitě a četnosti – právě z důvodu krátkého přípravného období.

Chceme zapracovat především na zkvalitnění obrany a defenzivní činnosti mužstva. Nejdůležitější úkol však pro nás momentálně je zapracování nových hráčů do našeho mužstva a na celkové organizaci hry.”

 

2/ „Jak už bylo dříve uvedeno, skončil u nás trenér Viktor Linhart a s ním i jeho asistent Petr Semotán. Skončili ale také někteří hráči – odešel nejlepší střelec týmu Jirka Jüstel (Dubňany) a dlouholetá opora Radek Homola (NESYT Hodonín), ze studijních důvodů nás opustil Lukáš Holešínský, skončil také brankář Marek Novotný (hledá si angažmá) a obránce Jaroslav Kmínek (Čejč), a zřejmě nás opustí na hostování další gólman David Jüstel (?). I z těchto důvodů jsme zapracovali na nových posilách a s radostí jsme u nás tak přivítali sedm nových tváří: z ligového dorostu MFK Skalica je to brankář Jakub Hazlinger, obránce František Kajánek a útočník Lucian Tomele, z Dubňan k nám přišel ofenzivní záložník Tomáš Zelinka a z Krumvíře se vrátil Honza Gloza. Další úplně novou tváří je u nás záložník Richard Michalec (hráč futsalu týmu FC Tango Hodonín) a po dohodě s FK Hodonín k nám jde mladý záložník Marek Čech.”

3/ „V novém ročníku 1. A třídy se chceme prezentovat dobrým ofenzivním fotbalem, ovšem s mnohem lepším zajištěním v defenzivě než v předchozích ročnících. Co je však nejdůležitější chceme, aby kluci, kteří u nás hrají, měli radost ze hry, z fotbalu a ukázali to nejlepší co v nich je! Naším cílem je umístění na špičce tabulky, tzn. nejhůře do pátého místa. Snažili jsme se, a věřím, že i vhodně doplnili kádr, tak abychom důstojně i tímto způsobem oslavili letošní 95. výročí založení našeho fotbalového klubu v Rohatci. Prostě a jednoduše – chceme hrát pohledný fotbal, který bude prezentovat jak náš klub, tak i naši obec Rohatec.

Jinak k letošnímu výročí fotbalu v Rohatci chystáme jako hodový zápas (26. SRPNA OD 17 HODIN) atraktivní duel, ve kterém se představí kombinovaný „A” tým SLAVOJE (doplněný o bývalé hráče Rohatce) a STARÁ GARDA SLAVIE PRAHA. Nebudou chybět stánky s bohatým občerstvením, pro děti bude k dispozici skákací hrad a účast přislíbil i devítinásobný Mistr světa v žonglování se vším – Jan Weber.”

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – 1. A TŘÍDA, SKUPINA B,

trenér RICHARD HROTEK

1/ „Letní přípravu na ročník 2023/2024 jsme odstartovali 11. července 2023. V prvním týdnu jsme měli tři tréninkové jednotky, v dalších týdnech budeme zřejmě trénovat dvakrát, plus k tomu víkendová přípravná utkání – postupně budeme hrát s Kunovicemi, Uherským Ostrohem a poslední příprava se hraje v Ratíškovicích s tamním béčkem. Letní příprava je krátká, jde o nastartování a oživení organismu po přestávce. Budeme trénovat v domácích podmínkách, je potřeba dostat do sebe trochu kondice a samozřejmě pracovat na herních činnostech. Mužstvo máme nějakou dobu pohromadě, takže nějaké automatizmy máme již zažité, spíš se budeme zaměřovat na dodržování herních postů a součinnosti mužstva. Chtěl bych, abychom v některých případech hru zjednodušili a zrychlili.”

2/ „Z mužstva odchází z pracovních důvodů brankář Roman Grombíř, který odvedl v Kozojídkách kus práce a možná se v budoucnu opět u nás objeví. Z rodinných důvodů ukončil činnost Lukáš Prajza a chybět nám bude i rychlonohý Luboš Janík, který odchází do Rakouska. Novou tváří je brankář Lukáš Maňák a zapojil se Michal Vaverka.”

3/ „Od nové sezony očekávám kvalitnější zápasy a mančafty. Nedokážu posoudit a odhadnout, kde se budeme pohybovat, do soutěže jdeme s pokorou, ale chtěli bychom hrát útočný, odvážný fotbal a půjdeme se poprat v každém utkání o vítězství. Kádr budeme mít trochu užší, takže bude záležet i na zdraví a přístupu hráčů k utkáním a tréninkům.

SK BRITTERM KOZOJÍDKY ODEHRAJÍ PODZIM U SOUPEŘŮ Z DŮVODŮ PLÁNOVANÉ ROZSÁHLÉ REKONSTRUKCE ZDEJŠÍHO SPORTOVNÍHO AREÁLU!

DOMA SE V PRVNÍ POLOVINĚ NOVÉHO ROČNÍKU PŘEDSTAVÍ KOZOJÍDKY POUZE V PRVNÍM UTKÁNÍ, A TO V NEDĚLI 13. SRPNA, KDY OD 10 HODIN HOSTÍ AMBICIOZNÍ NOVÁČEK Z VESELSKA TÝM FK AGRO VNOROVY!

* FK AGRO VNOROVY – 1. A TŘÍDA, SKUPINA B,

hrající sekretář MAREK JANOUŠEK

1/ „Příprava vypadá podobně jako v předchozích sezonách. Kluci jsou rozjetí po dovolených, táborech a dalších aktivitách, tudíž trénujeme v malém počtu, což není zrovna ideální. Bohužel doba, kdy byl pro kluky fotbal volbou číslo jedna, je už nenávratně pryč! I proto máme na léto domluvené jenom dva přáteláky: minulou středu jsme hráli v Boršicích u Buchlovic, kde jsme prohráli 3:4 (góly Vnorov: Marian Fedorka, Ondřej Kočiš a Marek Janoušek) a v pátek nastoupíme doma proti ambiciozním Kunovicím. Dalším testem na novou sezonu pak bude předkolo krajského poháru – 2. 8. jedeme do Kyjova, vítěz se střetne v 1. kole doma s Ratíškovicemi. Poté nás čeká již první mistrák, kde zajíždíme na půdu jasného favorita soutěže, a to do Kozojídek. Takže rozjezd bude hodně náročný! Kde nás tlačí bota? Řekl bych, že je to šířka kádru, pokud přijdou nějaké absence v sezoně, například vinou zranění a podobně, tak máme občas problém, ale myslím, že to mají podobně i v ostatních klubech. Tudíž chceme zejména zapracovávat naše další hráče, a to jak dorostence, tak hráče z béčka.”

2/ „Kádr zůstává pohromadě, nemáme žádné příchody ani odchody. Jedinými našimi posilami by tak měli být naši odchovanci.”

3/ „Jak se říká, druhá sezona bývá těžší než ta první, takže z toho máme trochu obavy. Jinak máme takové tři body, se kterými půjdeme do další sezony:

– vyhnout se bojům o záchranu,

– jak jsem již zmiňoval – pracovat na rozšíření kádru, a to zejména zapracováním našich dalších odchovanců,

– a tou zřejmě naší největší prioritou je spokojený fanoušek, takže věřím, že si do AGROARÉNY zase najdou cestu naši vynikající příznivci, neboť jak v domácím prostředí, tak i na venkovních zápasech jsou pro nás vždy naším dvanáctým hráčem! A my uděláme maximum na hřišti proto, aby odcházeli po zápasech domů vždy spokojeni.”

* TJ STARÝ PODDVOROV – OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA,

hrající trenér PAVEL BAŘINA

1/ „Jelikož v létě tradičně není moc času, proto jsem vždycky uznával, že by měla být letní příprava intenzivní. Já osobně bych trénoval i třikrát týdně, aspoň teď tento měsíc, ale jsme rádi, že si kluci najdou čas aspoň dvakrát týdně – je doba dovolených, u studentů brigády a někteří jsou pracovně vytížení v podstatě pořád. Protože nám někteří hráči odešli, bude těžké je nahradit, ale přesto se snažíme kádr doplnit, co to jen jde. Tak se s námi připravují i kluci, co již nějaký čas nehráli a hlavně u těch si myslím, že je potřeba zapracovat hlavně na fyzické kondici.”

2/ „V našem kádru, který hrál už poměrně dlouho spolu, se tentokrát v letní pauze dělo doslova zemětřesení: odešel nám klíčový útočník Staňa Čížek (z nabídek od Šardic a Mutěnic si nakonec vybral Šardice), dále Lukáš Frolec, který s námi hrál dlouho a v poslední době velmi spolehlivě plnil funkci středního defenzivního záložníka (už nějaký čas chtěl jít za kamarády do Svatobořic-Mistřína) a fotbalovou kariéru se momentálně rozhodl přerušit Adam Horňák, naposledy jistota na pozici stopera (chce se věnovat jako sportu číslo jedna florbalu, ve kterém nastupuje ve vyšší soutěži). Ukončit svou bohatou kariéru a věnovat se rodině se rozhodl náš kapitán a srdcař týmu Lukáš Kašík a nakonec téměř po třech letech spolupráce odešel trenér Vojta Málek, který si chce od trénování chvilku odpočinout a zahrát si ještě 3. třídu na Břeclavsku v mužstvu Kostice B.

Co se týká příchodů, tak věřím, že ještě nejsme kompletní a podle mých informací by se v dalších dvou týdnech mělo k mužstvu připojit ještě několik nových hráčů. Tři noví už se zapojili, protože jsme ale nehráli zatím žádné přípravné utkání, tak nemůžu říct, jak na tom vlastně jsou noví kluci, ale ani my celkově jako mužstvo. Proto bych zveřejnil posily až těsně před samotnou sezonou, až se bude definitivně vědět, kdo se chytne, nebo kdo se naopak neprosadí!”

3/ „Jak už jsem zmínil, protože nám odešla osa týmu, jsme nuceni budovat mužstvo zcela nové a uvidíme, jak si všechno sedne. Času je bohužel málo, tak je potřeba být nohama na zemi. Rozhodně by jsme se ale chtěli pohybovat ve vyšších patrech tabulky, minimálně hrát klidný střed a čím to bude výš, tím líp. Mně osobně ještě teď v létě přibude i funkce hrajícího trenéra. Společně se mnou to bude řídit Erik Mazuch, ten bude mužstvo dirigovat z lavičky. Není to pro mě úplně novinka – byl jsem tak jak u dorostu, tak jsem si to vyzkoušel i u mužů. Nemám z toho sice úplně radost, protože beru spíš všechny hráče jako své kamarády, ale věřím, že to bude nějakým způsobem fungovat, že mě budou kluci respektovat a že nakonec budeme v soutěžním ročníku 2023/2024 úspěšní.”

* FK VLKOŠ – OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA,

trenér ROBIN VALENTA

1/ „Příprava začala v úterý 18. 7. 2023 v domácích podmínkách. Trénujeme dvakrát v týdnu + víkendový zápas. V přípravě se zaměříme na dvě věci: chceme zlepšit obranou činnost celého týmu a dále pilovat hlavně zakončení, což byl v loňském ročníku náš největší problém! I když jsme v soutěži vstřelili nakonec 102 branek, řešení naší finální fáze bylo doslova katastrofalní.”

2/ „Bohužel jsme museli zrušit náš „B” tým, protože v Ježově ukončili starší hráči činnost a Zelinka s Otrusinou přestoupili do Žádovic a my dva mančafty jenom z hráčů Vlkoše bohužel neposkládáme! V Ježově tak zůstali jenom tři hráči ( Dobrovský, Osička a Kozák), kteří ale patřili k oporám „A” týmu. Libor Kozák navíc odjiždí pracovně do Finska, takže bychom s ním stejně nemohli počítat. V hráčském kádru došlo jen k mírnému pohybu – udrželi jsme všechny klíčové hráče. Kariéru ukončili Filip Fojtík a Gabriel David, a pracovní nabídku z Finska (na 8 týdnů) přijal Ladislav Menšík. Vlkošstí hráči z „B” týmu se zapojili do přípravy s „A” mužstvem.

Po 42 letech ukončil aktivní činnost ve fotbalovém prostředí Miroslav Čada, na vlastní žádost skončil jako hlavní trenér a z klubu se stahuje do ústraní. Novým trenérem týmu se stal Robin Valenta, který bude spolupracovat s hrajícím asistentem Tomášem Čadou.”


3/ „Do nové sezony si dáváme jediný cíl a to je, hrát dobrý fotbal, atakovat špici tabulky Okresního přeboru, v Okresním poháru postoupit co nejdál to půjde a hlavně bavit fotbalem naše skvělé diváky, kteří nás v hojném počtu podporují, a to jak v domácím prostředí, tak i na venkovních hřištích.”

* FC NESYT HODONÍN – 3. A TŘÍDA,

kouč PETR CHRAMOSTA

1/ „Letní příprava začala 18. července 2023 a probíhá 2x týdně na hřišti FC NESYT Hodonín. Plánujeme také sehrát minimálně dva přípravné zápasy s tradičními soupeři. V tréninkovém procesu se chceme zaměřit kromě zvýšení fyzické kondice především na zkvalitnění kombinace a řešení útočných situací v předfinální a finální fázi.”

2/ „Hráčský kádr se snažíme dlouhodobě stabilizovat a stmelit. Z nových posil lze zmínit posílení na ofenzivní posty, a to zkušeného Radka Homolu a Adama Ruszkowského a jednáme dále o doplnění
na postu brankáře.”

3/ „Do nové sezony jdeme naprosto otevřeně s cílem postoupit do Okresního přeboru – jiný cíl ani při kvalitě našeho kádru totiž nemůžeme mít!”

(red.)

Štítky:

sport