OKURKÁŘI ZE BZENCE NESTAČILI NA DIVIZIONÁŘE Z BŘECLAVSKA!

Úterý Leden 30, 2024
832
Nový lodivod bzeneckého Slovanu je od ledna 2024 Bohumil Páník (vlevo) na snímku s předsedou Bzence Lubošem Drozdym. (Foto: zdroj – facebook TJ Slovan Bzenec)

MUTĚNICE – Před nedělním obědem si to na nové umělce v Mutěnicích rozdali před stovkou zvědavých fanoušků dva divizní kluby: jako domácí to byl TJ Slovan Bzenec i s novým lodivodem, ex-ligovým Bohumilem Páníkem, na straně druhé stál TJ Sokol Lanžhot, druhý tým divizní D skupiny, který má po podzimu 35 bodů a na vedoucí Zbrojovku Brno B ztrácí 5 bodů.

Bzenec startuje v divizní E skupině, na podzim 2023 uhrál celkem 29 bodů a patří mu čtvrtá pozice. Tady je první celek ze Strání, který má o deset bodů více než bzenečtí Okurkáři. Bzenec v rámci zimní přípravy sehraje celkem šest zápasů s tím, že duel s Lanžhotem byl pro něj, stejně jako kouče Páníka, premiérou v tomto kalendářním roce. Další zápasy Bzence v přípravě: SO, 3. 2. – Pohořelice – BZENEC, 10 hodin – UT Pohořelice, SO, 10. 2. – Sparta Brno – BZENEC, 10 – UT na Spartě Brno, SO, 17. 2. – 1. FC Slovácko B – BZENEC, 12 – UT Kunovice, SO, 24. 2. – FK Hodonín – BZENEC, 11 – UT Hodonín a SO, 2. 3. – Mutěnice – BZENEC, 11:30 – UT Mutěnice.

A co říct k zápasu na umělce v Mutěnicích? Lépe začal Bzenec, který držel zápasovou taktovku nějakých dvacet minut, potom už převzal otěže zápasu do svých rukou tým z Břeclavska, který byl daleko jistější na míči a hlavně dokázal brankové situace proměňovat v góly. Za vítěze se dvakrát prosadil 21letý Richard Svoboda, jinak odchovanec mutěnického fotbalu a poslední branku zaznamenal deset minut před koncem v dresu Lanžhota teprve 16letý David Darmovzal.

Bzenec zkoušel dva nováčky – šanci dostal Štěpán Kozel, autor jediného úspěchu Okurkářů, který je jinak hráčem 1. FC Slovácka a Nikola Absolon, který přichází na zkoušku ze Vnorov. Těžko hodnotit po prvním souboji Bzenčanů, více ukážou až další zápasy, které na oba týmy v rámci zimního drilu ještě čekají.

V sobotu hraje Bzenec na umělce v Pohořelicích (od 10 hodin), Lanžhot nastoupí proti Malackám (3. liga – Slovensko) na UT v Plaveckém Štvrtku taktéž od 10 hodin.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

* TJ SLOVAN BZENEC – TJ SOKOL LANŽHOT 1:5 (0:3)

Branky: Štěpán Kozel – Richard Svoboda 2, po jedné přidali Peter Šenk, Radoslav Ciprys a David Darmovzal,

100 diváků.

Soupeř byl rychlý, dynamický, spousta těch hráčů umí hrát a manipulovat s míčem. V momentě, kdy jsme je napadli vysoko, tak tam měli problémy, ale špatně jsme bránili na vlastní polovině. Soupeř se nám tam dostal několikrát středem a dokázal toho i gólově využít. Ten výsledek je pro nás nepříznivý, klidně to ale mohlo skončit 6:4.Ty týmy rádi útočí, hráči jsou hodně vysoko a pak nemají sílu na bránění. A co říct na adresu nově zkoušených hráčů Kozla a Absolona? To jsou hráči spíše subtilnější, měli by hrát více s míčem, technicky. Bohužel dnes po technické stránce chybovali, ale je to zatím jen jeden zápas, necháme jim čas, aby se ještě nějakým způsobem tady usadili,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Bzence BOHUMIL PÁNÍK.

V prvé řadě jsme rádi, že jsme dokázali odčinit tu porážku z prvního letošního souboje se Znojmem v poměru 1:6. I když je to jenom příprava, přesto jsme chtěli vyhrát a hlavně zlepšit hru vzadu, což se nakonec povedlo. Spokojený jsem s výsledkem a od nějaké dvacáté minuty i s hrou našeho týmu. Po tom úvodu, který patřil spíše Bzenci, jsme dostali hru pod kontrolu, zlepšili jsme napadání vepředu a byli lepší v kombinaci. Vyhovovala nám i dost velká umělka (chválím za to domácí funkcionáře – ta umělka je fakt výborná), kde si to naši techničtí hráči uměli dát do nohy. Kluci zaslouží pochvalu, zápas se jim povedl. Jen doufám, že obránce Peťo Mikúšek nebude mít nějaké vážnější zranění (musel odstoupit v 76. minutě – pozn. red.), to by totiž pro nás byla obrovská komplikace. Je to škoda, protože jinak mu zápas skvěle vyšel, ještě mohl dát gól a pak se bohužel zranil,“ řekl k zápasu kouč Lanžhota JAROSLAV HÍLEK.