Zprávy

Obec Vlkoš se může pochlubit venkovním moderním informačním centrem

Středa Srpen 11, 2021
772
Ve Vlkoši vyrostlo venku nové informační centrum v moderní podobě, na kterém zbývá dodělat jenom drobné detaily.

VLKOŠ – Nejen velká města se modernizují ke spokojenosti občanů, jak můžou. V obci Vlkoš na Kyjovsku se radnice rozhodla, že v centru vybuduje prostor sloužící k informacím. Jedná se v podstatě o veřejné webové stránky obce, kde si může nejen občan, ale i turista, najít potřebné informace od úřední desky až po historii.

„Jelikož stále přibývalo informací pro občany nutné k vyvěšení v listinné podobě a staré vývěsky již kapacitně nestačily, rozhodli jsme se pro modernizaci informací v podobě elektronického veřejného panelu-kiosku. A aby nezůstalo jen u tohoto panelu, bylo upraveno celé prostranství na základě zpracovaného projektu, který byl dále doplněn o dvě klasické vitríny na listinné informace a plakátovací plochu,“ řekl NOVÉMU SLOVÁCKU ke stavbě starosta Vlkoše Milan Sluka. 

Pro občany a turisty je zde ještě umístěna lavička k odpočinku, stojan na kola a odpadkový koš. Celý prostor je rozdělen okrasnou zdí tak, aby odděloval informační a oddechový prostor od rušné silnice I. třídy.

„K dokončení zbývají ještě nějaké drobné detaily, ale informační prostor již slouží a věříme, že si na něj brzy zvyknou občané nejen mladí, ale i ti dříve narození,“ doplňuje starosta Sluka.

„Já si myslím, že je výborná věc na dobře položeném místě v obci. Lidé si informace přečtou a zároveň si tady mohou sednout na lavičky a odpočinout si. Hned jsem to taky řekla starostovi, že to byl dobrý nápad ke zrealizování,“ dodala spokojeně při čtení nových informací na elektronické tabuli místní seniorka Anežka Dobešová.

                                                                                  (Antonín Vrba)

Štítky: