Zprávy

NOVÁČEK SOUTĚŽE STÁLE NEBODOVAL!

Úterý Srpen 30, 2022
475
Momentka z regionálního fotbalu jihu Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

STARÝ PODDVOROV – Na Podluží si všichni příznivci nejpopulárnější kolektivní hry této planety představovali vstup místní fotbalové jedenáctky do nové sezony určitě jinak, nicméně stále se čeká na první body v rozehraném ročníku 2022-2023.

I druhý domácí duel ukázal, kde tým ze Starého Poddvorova nejvíce tlačí bota: problémy měl znovu kraj defenzivy, kde dělal největší paseku hostující Jan Mokrý (v první půli), po obrátce pak Daniel Hroudný. Oba borci stačili neskutečně zaměstnat na tenkých nohách stojící domácí obranu (vyjma spolehlivé stoperské dvojice) a protože hosté si nic v zápase nekomplikovali, nakonec si v souboji týmů ze druhé poloviny tabulky vezou tři nesmírně cenné body.

Domácímu nováčkovi uniká „rychlík“, takže nyní se veze v podstatě v „osobáku“, což ale musí potvrdit v důležité nedělní bitvě ve Strážnici, kde se bude hrát o šest krajských bodů v rámci 7. ligy v Česku, tedy 1. B třídy.

Domácí nezačali dobře, když první návštěva Uhřic na polovině domácích znamenala vedení 1:0 ve prospěch Uhřic, na které ovšem po deseti minutách zareagovala dvojice Stanislav Čížek a Lukáš Kašík, aby druhý jmenovaný lehce z bezprostřední blízkosti srovnal na 1:1. A mohlo být na straně týmu z Podluží ještě veseleji, ale dalekonosný střelecký pokus z kopačky záložníka Ondřeje Štěpanovského ze 20. minuty hry doplachtil jen na horní brankovou konstrukci svatyně, kterou hájil Jakub Hovězák. Znovu se ukázala nezkušenost nováčka, který v poslední minutě první půle po hloupé chybě inkasoval podruhé a gól do šatny s týmem hodně zamával.

O přestávce bylo v domácí kabině díky kouči Vojtěchu Málkovi hodně rušno a určitě nelze poraženým upřít snahu o dobrý výsledek, ovšem vše se rozhoduje na zeleném pažitu, kde znovu hosté potvrdili zkušenost a po třetí brance v síti domácího Vojtěcha Ševely si zadělali na první výhru v této sezoně. Druhá branka domácích přišla pozdě, takže na případný zvrat již nebyl v podstatě žádný časový prostor!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA,

4. KOLO (HRANÉ JAKO 3.)

TJ STARÝ PODDVOROV – SK UHŘICE 2:3 (1:2)

Góly: 13. Lukáš Kašík, 89. Jan Tisar – 3. a 45. Jan Mokrý, 78. Tomáš Galia,

žluté karty: Dalibor Lukáč, Lukáš Kašík – Richard Pěnčík, Philipe Thierry Modderman, Daniel Hroudný,

rozhodovali: Přemysl Kulíšek (Brumovice) – Ilona Koryčanská (Bučovice) a Zdeněk Vlach (Uhřice),

diváků: 180.

HLASY PO ZÁPASE
„Pro nás další smolný zápas. Bylo to jinak vyrovnané utkání, ve kterém jsme dostali rychlý gól již po třech minutách, navíc do šatny jsme inkasovali druhou branku, a to se nám bohužel často v posledních zápasech stává! To nás trochu srazilo, celou druhou půlku jsme hráli do plných. Potom asi z mého pohledu otočil sudí faul a soupeř nám dal třetí branku. My jsme sice v závěru dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale na větší zvrat to již nebylo. Asi nám chybí štěstí, musíme to prostě na hřišti prolomit. Na soupeře se dívat nemůžeme – teď jedeme do Strážnice a pak nás doma čeká favorit z Kozojídek,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ záložník Starého Poddvorova PAVEL BAŘINA.
„Vůbec jsme nevěděli, co můžeme od domácího nováčka čekat. Určitě ale Starý Poddvorov dosti kádr omladil, my jsme ho ale načteného neměli. Hřiště je tady na Podluží podobné jako u nás, tedy menší. Dal se čekat spíše boj než fotbal, což se nakonec i potvrdilo. První rychlá branka (a vůbec i první v tomto rozehraném ročníku! – pozn. red.) nám paradoxně moc nepomohla, ba právě naopak. Domácí byli bojovnější, byli dříve u míčů a měli i dvě dobré možnosti, ale z těch neudeřilo. Možná rozhodujícím okamžikem byla naše druhá branka v poslední minutě prvního poločasu. Domácí se sice snažili, ale v závěru jim už docházeli síly a my po standardní situaci jsme přidali ten třetí gól, který nakonec rozhodl o třech bodech pro nás. Jsme teď v tabulce v plusu a posunuli jsme se do středu, kde bychom se chtěli pohybovat,“ řekl spokojený hrající trenér Uhřic TOMÁŠ VALIHRACH.
(red.)

Štítky:

sport