Zprávy

NOVÁČEK 2. HOKEJOVÉ LIGY PREMIÉRU BODOVĚ NEZVLÁDL!

Pátek Září 30, 2022
381
Momentka z bojovného druholigového mače mezi SHKM Hodonín a SKLH Žďár nad Sázavou (3:4). (Foto: web SHKM Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Premiéra domácího nováčka ve druhé hokejové lize nebyla úspěšná, o čemž rozhodly nevydařené dvě třetiny ani ne tak z pohledu herního, ale zejména v tom, že domácí Baníkovci nevyužili hodně zajímavé střelecké možnosti, a i proto v první a třetí třetině ani jednou nepokořili gólmana Plamenů Jiřího Slámu. Tady bych hledal ty hlavní příčiny bodové ztráty.

Přitom hodonínský Baník měl dobrou letní přípravu, když z osmi zápasů hned šest vyhrál, v prvním kole soutěže měl ale volný los, neboť letošní ročník hraje 11 týmů, takže vždy jeden má v daném kole volno!

Slavnostní buly středečního hokejového svátku v okresním městě na řece Moravě obstaral starosta města Hodonín Libor Střecha a mohlo se začít. Domácí měli již v první části dobré možnosti, ale zůstalo jen u nich, neboť v koncovce byla cítit na straně nováčka velká zodpovědnost a až zbytečný a přehnaný respekt ze soupeře z Vysočiny. Ten dal v první třetině dva góly a odcházel do kabin v daleko lepším rozpoložení než domácí mančaft.

Ve druhé třetině ale přišel skvělý obrat Baníkovců, kteří na tři branky potřebovali pouhých šest minut, přičemž vedoucí gól na 3:2 dali domácí 17 sekund před druhou sirénou.

Ve třetí třetině se domácí sice snažili navýšit jednobrankové vedení, ale na hodonínském ledě úřadovala zkušenost a chytrostika hostujícího celku, který často podržel skvělý brankář Jiří Sláma. Na druhé straně odvedl solidní výkon i gólman Martin Holík, který dvě minuty před koncem odešel na střídačku, ale drtivá power-play domácích ke kýžené brance bohužel nevedla, takže tři druholigové body se stěhovaly na Vysočinu!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD,

2. KOLO

SHKM HODONÍN – SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:4 (0:2, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Robin Medek (Polesný, Dufek), 37. Adam Popelka (Matějka, Kališ), 40. Aleš Dufek (Polesný, Medek) – 12. Jakub Grauer (Bureš, Pleva), 17. Filip Vaňkovský (Chlubna, Pilný), 48. Ladislav Havlík (Bureš, Macek), 53. Lukáš Jícha (Prokš),

vyloučení: 1:4,

využití: 1:0,

v oslabení: 0:0,

rozhodovali: Maťašovský – Mikšík, Kučera,

896 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Samozřejmě výsledkově škoda dnešního utkání, můžeme si zato sami a to nedůsledností a neproměňováním šancí, které jsme si dokázali vytvořit! Bohužel jsme zejména ve třetí třetině dostali laciné góly, závěrečná power-play přes drtivý tlak se nesla ve stylu dnešního utkání, kdy jsme nedali tutové šance a převahu jsme nepřetavili v gól. Soupeř si tak po zásluze odváží tři body,“ hlásil pro web hodonínského klubu kouč domácích RADKO KŘIVINKA.

„Hodnocení dnešního zápasu bude samozřejmě dobré, protože jsme nakonec vyhráli 4:3. První třetina byla vcelku vyrovnaná, myslím si, že nás na začátku hodně podržel brankář Jirka Sláma, díky němuž se podařilo udržet bezbrankové konto. Hráli jsme celkově dobrý hokej, v útočném pásmu jsme se prosazovali, měli jsme spoustu dalších šancí. Ve druhé části přišel výpadek, hodně mě mrzí ta šestiminutovka ke konci třetiny, kdy jsme nechali soupeře zbytečně otočit skóre. Přesto si velmi cením nasazení a bojovnosti ve třetí části, kdy jsme zápas nevzdali a podařilo se nám výsledek otočit na 4:3 v náš prospěch. Znovu musím vyzvednout výkon Jirky Slámy, který nás dnes neskutečně podržel, což byl základ k našemu úspěchu,“ řekl pro web z klubu Vysočiny trenér MARTIN SOBOTKA.

POZVÁNKA:

I DALŠÍ UTKÁNÍ SEHRAJÍ BANÍKOVCI NA SVÉM LEDĚ!

V SOBOTU 1. ŘÍJNA HOSTÍ DOMA TÝM Z VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ.

PRVNÍ BULY BUDE VHOZENO V 17 HODIN.

(red.)

Štítky:

sport