NOVÁČEK 1. A TŘÍDY Z KOZOJÍDEK MÁ ZA SEBOU PRVNÍ DUEL LETNÍ PŘÍPRAVY!

Pondělí Červenec 24, 2023
762
Ilustrační foto týmu Kozojídek (zelené dresy) z minulé sezony v 1. B třídě. (Foto: Jaroslav Kicl)

KOZOJÍDKY – Nováček krajské Jihomoravské 1. A třídy, skupiny B, fotbalisté z klubu SK BRITTERM KOZOJÍDKY, mají za sebou první ze tří přípravných duelů z letošní krátké letní přípravy. O víkendu vycestovali za soupeřem do Kunovic, který hraje stejnou soutěž, ovšem ve Zlínském kraji.

Hosté z Veselska prohrávali 0:2, když prvních 18 minut měli míč pod kontrolou, ale po první ztrátě přišel gólový trest ze strany Kunovic. Pak znovu Kozojídky nějaký čas hru kontrolovali, ovšem přišla chyba v rozehrávce, kterou soupeř, který hrál i druhou nejvyšší ligu, a tak nový muž v brance Kozojídek, Lukáš Maňák, podruhé inkasoval. Hosté do přestávky dokázali srovnat, když snížení zajistil po ne zrovna vydařeném pokusu Pollák, aby pak parádní brankou po ráně z voleje srovnal Vardan.

Po přestávce byli poražení lepším týmem, ale rozhodla situace po brejku a ztrátě míče, když posílení domácí dali nakonec vítěznou trefu.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

* FK KUNOVICE – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 3:2 (2:2)

Branky za poražené: Adam Pollák, Bohumil „BOB“ Vardan.

„Střetly se dva týmy, které budou od nové sezony hrát 1. A třídu. Kunovice se dobře posílily, když jejich hru v zápase s námi režíroval Radek Polách, který hrával za Hroznovou Lhotu nebo Veselí nad Moravou, ale naposledy byl v Rakousku. Rozdíl v zápase byl ve finální fázi, kde nás soupeř přehrával, neboť byl daleko produktivnější než my. Naše kombinační hra od zadu byla dobrá, ale směrem dopředu jsme za soupeřem zaostávali. Musíme tedy ve zbytku přípravy zapracovat ještě více na finální fázi a hlavně samotném zakončení. Je škoda, že už v první půli hlásil zdravotní potíže útočník Tomáš Voříšek (svalový úpon), ve druhé půli dostal šanci i nový muž v našem týmu, defenzivně laděný Michal Vaverka, který přichází stejně jako gólman Maňák ze Žádovic. Herní složka byla v pořádku, myslím si ale, že v samotné soutěži moc branek padat nebude a my nesmíme soupeřům nabízet šance po individuálních chybách. V soutěži se chceme prezentovat systémem 3-5-2, který máme již vyzkoušený a sedí nám nejvíc, přitom jsme zkoušeli i rozestavení 4-2-3-1 nebo 4-5-1, ale zůstaneme u toho prvního,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Kozojídek RICHARD HROTEK.