Zprávy

Nová Lhota zažila velkolepé Dny obce s mezinárodní účastí

Sobota Srpen 28, 2021
1334
Tolik mládeže na jednom místě v Nové Lhotě nepamatují. (AV)

NOVÁ LHOTA – O tom, že i v malé a v nejvýše položené horňácké obci se dá úspěšně zorganizovat velká kulturně-společenská událost, se mohli přesvědčit účastníci ve dnech 30. července až 1. srpna. Obec v čele se starostou Antonínem Okénkou ve spolupráci s horňáckým spolkem Futra uspořádala Dny obce a to dokonce s hosty ze Slovenska, z partnerské obce Tomášov-Fé, maďarského města  Békéscsaba a zástupců z Rakouska.

„Naše Dny obce přilákaly velké množství návštěvníků všech věkových kategorií. Akce se vydařila i díky krásnému slunečnému počasí. Velký dík patří všem organizačním složkám a spolkům v obci včetně horňáckému uskupení Futra. Účast zahraničních partnerů byla výrazným zpestřením programu a jsme rádi, že se jim u nás moc líbilo. Poznamenám, že maďarské čabajky byly vynikající,“ okomentoval pochvalně NOVÉMU SLOVÁCKU velkolepou událost spokojený první muž Nové Lhoty Antonín Okénka.  

Bohatý program byl zahájen páteční Evropskou besedou na téma „Hledáme lepší Evropu.“ Poté následovala beseda u cimbálu pod vedením horňáckého primáše Petra Mičky.

Sobotní den byl věnován dětem, které mohli strávit dopoledne pod vedením vyhlášených lektorů při Letních tvořivých dílnách na Ekocentru Karpaty. Odpoledne následoval na fotbalovém hřišti dětský den se spoustou atrakcí, soutěží a kulturním programem – žonglérské vystoupení, divadlo Robin Hood, horňácká cimbálová muzika Romana Sokola, folklorní skupina z Nové Lhoty či oblíbená legendární slovácká rocková kapela Ferrum. 

Velkým zpestřením setkání byla účast téměř třiceti členné delegace z Klobásového čabajkového klubu z Békéscsaby. Na místě předváděli jeho členové výrobu a podávali pravé čabajky pečené přímo na krásně vyzdobeném stánku, který také dokumentoval historii výroby čabajské klobásy v minulosti.                                        (Tonda Vrba)

Štítky:

život v regionu