NEVÝRAZNÍ VINAŘI Z MUTĚNIC DOSTALI V DERBY „JEN“ TŘI BANÁNY!

Úterý Duben 9, 2024
959
Oceněný nedávný padesátník, fotbalový kouč Petr Zemánek (uprostřed). (Foto: zdroj – FK Baník Ratíškovice)

RATÍŠKOVICE – Kde jsou ty časy, kdy se v obou klubech hrála špičková kopaná? V Ratíškovicích to bylo na rozmezí 20. a 21. století, kdy se chodilo na hodně kvalitní druhou ligu a v nedalekých Mutěnicích se za velké finanční injekce místního podnikatele s vínem, Miroslava Jagoše, hrávala na hřišti Pod Búdama třetí liga! Holt musíme si zvykat pomalu na to, že zlaté fotbalové časy nenávratně u nás, alespoň ty, co píšou fotbalové dějiny na českém a moravském venkově, bohužel skončily!

Dnes ale mají oba kluby zcela jiné vize a starosti, a oba mančafty se už několik let pouze plácají ve druhé polovině tabulky Krajského přeboru, tedy v páté nejvyšší soutěži v Česku.

Loni na podzim si Baníkovci v Mutěnicích s chutí zatrénovali, když u soupeře celkem v pohodě bodovali jasně po výsledku 5:1, takže i s tímto konstatováním a pohledem na současnou tabulku bylo zřejmé, kdo bude držet taktovku duelu ve svých rukách. Favorit byl stanovený a daný, úlohu tudíž vítězové naplnili, ale tři góly v síti Filipa Leznara nebyly zdaleka úplným vyjádřením o poměru sil na hrací ploše.

Ještě před samotným výkopem jsme zaznamenali jednu příjemnou událost, když vedení Baníku a hráči obou týmů popřáli k loňské padesátce (narodil se 26. listopadu 1973) PETRU ZEMÁNKOVI vše nejlepší! Bývalý hrotový hráč Ratíškovic, který ve své trenérské kariéře seděl jak na lavičce svého Baníku, tak i u konkurenta v Mutěnicích, byl hodně na měko a ve VIP-ce seděl o přestávce a po utkání v družné debatě se svým bývalým asistentem u mutěnických Vinařů, Jaroslavem „MAŤOU“ Jochem.

Jak padaly branky?

Ve 27. minutě zprava poslal centr do vápna Mutěnic David Antoš, po kterém se gólově prosadil Sebastian Toman – 1:0, o devět minut později (36.) zaúřadoval v hostující defenzivě až napodruhé útočník David Marcián (2:0), aby brankovou tečku derby mače Hodonínska obstaral po neskutečné díře v mutěnické defenzivě po brankách hladový Sebastian Toman – 3:0.

Domácí vyhráli naprosto zaslouženě a pokud hráli Vinaři v tomto utkání své maximum, tak je potřeba přiznat, že jejich hra připomínala pití čajového odvaru, tedy bez výrazné chuti a sladkosti. Muťky mají před sebou ještě hodně bezesných nocí, neboť je to stále jen průměrný tým KP, kterého může snad jen těšit, že ten nejhůře postavený celek v soutěži (Lednice) dostává často na frak a pevně drží poslední flek!

POZVÁNKY:

Ratíškovice v dalším kole jedou na zelený pažit brněnské Sparty (SO, 13. 4., od 16:30 hodin), Vinaři z Mutěnic (14. místo – 18 bodů) hostí doma již v PÁTEK 12. DUBNA od 17:30 hodin mužstvo SK Olympia Ráječko.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 20. KOLO

* FK BANÍK RATÍŠKOVICE – FK MUTĚNICE 3:0 (3:0)

Branky: 27. a 45. Sebastian Toman, 36. David Marcián,

žluté karty: Robin Dobeš, Petr Václavík, Tomáš Petrucha – Jakub Chludil, Adam Prčík,

řídili: Petr Šenkýř – Radim Hanák a Radek Bábíček,

přítomno 650 fanoušků (!).

ŘEKLI PO ZÁPASE

Zasloužené vítězství našeho Baníku, který si potřebný náskok zajistil už v první půli, kdy byl lepším týmem, který měl převahu. Ve druhé půli to už byla jen taková údržba. Mutěnice se sice snažily, ale bohužel pro ně bez šancí. Já jsem velmi spokojený za výhru v derby utkání,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ bývalý kouč Ratíškovic, kde skončil v roce 2016 a od té doby je z něj spokojený fotbalový důchodce, 69letý PETR KOPL z Ratíškovic.

Na derby zápas jsme se sice připravovali, ale srazily nás tři hrubé chyby z prvního poločasu, po kterých jsme třikrát inkasovali. Máme tam mladé kluky, tak z toho usuzuji, že na ně zřejmě až příliš dolehla atmosféra derby utkání. Druhá půle se dohrávala pak jen z povinnosti, zápas nám prostě nevyšel,“ zhodnotil derby kormidelník Mutěnic JAROSLAV MUNZAR.