Zprávy

NÁŠ VÝCHODNÍ SOUSED INKASOVAL V HODONÍNĚ DVAKRÁT ČTYŘI GÓLY!

Pátek Únor 17, 2023
616
Situace před brankou Česka v prvním přípravném utkání týmu U19 se stejným mužstvem Slovenska v hodonínské hale TEZA. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – V rámci přípravy na březnovou kvalifikaci futsalistů v kategorii U19 sehrála česká reprezentace v hodonínské hale TEZA dvě utkání se stejně starým týmem Slovenska, a vždy skončil zápas výhrou našich hráčů v poměru 4:0. Naši futsalisté se tak dobře naladili na kvalifikaci, která se uskuteční již příští měsíc a kde si to Česko rozdá s Itálií, Tureckem a Anglií s tím, že na letošní zářijové ME v Chorvatsku postoupí pouze vítěz z této hodně těžké skupiny!

Samotný první duel v Hodoníně se hrál podle not našich bojovníků, kteří vedli do poločasu 2:0, aby stejný počet branek dali i ve druhém dějství. Slováci nebyli určitě špatným týmem, ale naráželi na spolehlivost v brance Česka, kterou představoval výtečně chytající Nicolas Buchar, který dokázal i za pomoci svých spoluhráčů v obraně udržet čisté konto!

Vedoucí branku zaznamenal v 15. miutě při přečíslení dva na jednoho Radek Šiler, kterému míč připravil Jaroslav Zápotocký (1:0), na 2:0 zvyšoval o minutu později Lukáš Kuča (podíl Dominik Švejkovský), který nasadil brankáři soupeře jesličky, aby dal z penalty další úspěšnou trefu ve 37. minutě Radek Šiler – 3:0. Konečnou podobu výsledku pak zajistil 44 sekund před závěrečnou sirénou Dominik Švejkovský. Utkání řídili Radim Čep a Michal Gasnárek.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Bylo to těžký, ale hráli jsme dobře. Bylo to o tom, kdy dáme ten první gól, Slováci moc šancí neměli. Na penaltu jsem si věřil. Hrál jsem tady před rokem, je to tady perfektní,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ střelec třetí branky českého výběru RADEK ŠILER.

„Slováci mají kvalitní tým, my jsme ovšem po předchozích dvou porážkách potřebovali psychickou vzpruhu, aby si kluci začali více věřit, což se nakonec podařilo. My jsme dnes v produktivitě byli výraznější než soupeř, což nakonec rozhodlo. Máme za sebou blok čtyř tréninkových jednotek, ve kterém jsme se zaměřili hlavně na technickou stránku – prvky hry a standardní situace. Jinak budeme vybírat kádr pro březnovou kvalifikaci z 25 členného seznamu, přičemž ti hráči, kteří jsou tady v Hodoníně, by měli tvořit týmové jádro,“ hlásil po prvním přípravném duelu kouč ČR U19 MARTIN BRŮNA.

1. ZÁPAS:

ČESKO U19 – SLOVENSKO U19 4:0 (2:0),

2. ZÁPAS:

ČESKO U19 – SLOVENSKO U19 4:0 (2:0),

góly a nahrávky: 3. Radek Šiler (Kuča), 8. Filip Tilinger (Zlatníček), 29. Jiří Zápotocký, 35. Tomáš Jakeš (Tilinger).

(red.)

Štítky:

sport