NAFTAŘI Z HODONÍNA VE BZENCI V 1. KOLE MOL CUPU ZKLAMALI!

Čtvrtek Srpen 29, 2024
576
Fotbalisté TJ Slovan Bzenec – sezona 2024-2025. (Foto: facebook bzeneckého klubu)

BZENEC – Měl to být pro Hodonínsko ve středu velký fotbalový svátek, neboť v rámci 1. kola zavítal do Bzence třetiligista z okresního města v roli velkého favorita, tu ale nezvládl!

Domácí divizionář (skupina E) začal pohárový duel skvěle, když po dvou střelách na branku hostujícího Marcuse Adamce vedli Okurkáři nečekaně 2:0 a začalo se schylovat k velkému překvapení. To ale ještě do konce první půle odmítl hodonínský kanonýr Martin Holek, který ve 25. minutě „udělal“ šibalsky brankáře Daniela Frydrycha a pak dokázal míč procpat přes bránícího Daniela Bílýho do bzenecké svatyně (1:2) a ve 38. minutě prchl od půlky, skvěle přechytračil Roberta Janáse a přesně poslal balon po zemi k pravé tyči do domácí branky – 2:2.

Na konci hodiny hry se po zmatcích v hodonínské obraně dostal do zakončení Marek Pelikán a tak Bzenec šel znovu do vedení – 3:2. O pět minut později a trmě-vrmě ve bzenecké defenzivě pálil do černého Mario Veljača, srovnal a protože hlavně hosté v dalším průběhu hry odmítli jasné tutovky na případné vedení stavu, po 90 minutách svítilo na světelné tabuli ve Bzenci dílčí skóre 3:3. Pohárový duel musí mít vždy vítěze a tak následovaly penalty, které lépe zvládli domácí.

PENALTY:

Robert Janás – dal, Tomáš Zůbek – dal, Lukáš Řezník – dal, Petr Kasala – dal, Martin Vaďura – dal : Patrik Švantner – NEDAL (jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel), Patrik Dressler – dal, Tomáš Langer – dal, Martin Nečas – dal, Martin Holek – dal.

2. kolo MOL CUPU se losuje ve čtvrtek 5. září 2024!

MOL CUP – 1. KOLO

* TJ SLOVAN BZENEC – FK HODONÍN 3:3 (2:2), NA PK 5:4, DO 2. KOLA POSTUPUJE BZENEC!

Branky: 16. a 59. Marek Pelikán, 7. Radek Komínek – 25. a 38. Martin Holek, 64. Mario Veljača,

žluté karty: Dominik Kaňa, Bohumil Páník (trenér) – Martin Nečas, Adam Dunda,

řídili: David Poláček – Tomáš Kostelník a Ondřej Vlk,

delegátem na utkání byl Zbyněk Vlčnovský,

přítomno 720 diváků (!).

SESTAVY

BZENEC: Daniel Frydrych – Petr Berger (46. Ondřej Kuchař), Daniel Bílý, Lukáš Mlýnek, Robert Janás – Dominik Kaňa (77. Lukáš Řezník) – Radek Komínek, Martin Vaďura, Nikola Absolon, Tomáš Zůbek – Marek Pelikán (64. Petr Kasala).

HODONÍN: Marcus Adamec – Patrik Ďurek (86. Martin Březina), Mário Mihál, Patrik Dressler, Adam Dunda – Patrik Švantner – Michal Guzik (35. Petr Bohun), Dominik Opatřil (46. Tomáš Langer), Tibor Jáger (46. Martin Nečas) – Martin Holek, Mario Veljača (67. Lukáš Hamrle).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Je to třetiligový soupeř, který na nás když vylezl, tak jsme chybovali v rozehrávce a nepočítali jsme s takovým ligovým napadáním. Nás dnes podržel gólman 5-6 krát, což je obrovsky důležité a dnes jsme k tomu dali tři branky, což my umíme. Na tréninku jsme penalty kopali a všichni je dali, takže spokojenost. A koho bychom si přáli ve druhém kole? Kdyby přijelo nějaké zajímavé mužstvo, byli bychom hlavně za naše fanoušky moc spokojeni,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Bzence BOHUMIL PÁNÍK.

Utkání mělo skončit jednoznačně v náš prospěch, to jsme totálně provařili. Místo, abychom vedli 3:0, tak jsme soupeři nabídli rychlé vedení 2:0. Zápas, který byl na pohodu, jsme nakonec prohráli na penalty. Střídal jsem už v první půli, protože se mi nelíbili některé výkony našich hráčů, čekám od nich více. Klobouk dolů před soupeřem jak bojoval a co nám chybělo? Větší odpovědnost vzadu a větší tlak v soupeřově šestnáctce,“ řekl po utkání zklamaný kouč Hodonína PAVOL ŠVANTNER.