NAFTAŘI PODLEHLI VE TŘETÍ LETOŠNÍ PŘÍPRAVĚ TÝMU 2. SLOVENSKÉ LIGY!

Čtvrtek Červenec 18, 2024
497
Hodonínští fotbalisté (pruhované dresy) nezvládli přípravný duel s Malženicemi. (Foto: Jaroslav Kolísek)

SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – Ve třetím zápase letní přípravy hostil Hodonín doma na Kyjovsku o třetí červencové středě fotbalový tým ze 2. slovenské MONACObet ligy – OFK Dynamo Malženice, který v minulé sezoně jako nováček druhé nejvyšší soutěže u našich východních sousedů nakonec tuto zachránil, když obsadil konečné 14. místo ze šestnácti týmů. Do 3. ligy tak sestoupily Dolný Kubín a Spišská Nová Ves. Přidám ještě trochu zeměpisu – Malženice je obec v okrese Trnava, kde v současné době žije cca 1 600 obyvatel.

Hodonín začal velmi dobře, když do 18. minuty si vytvořil tři tutovky, ale jednou neuspěl Jáger a ve dvou případech před gólmanem soupeře nevyřešil správně své příležitosti novic v dresu Naftařů, útočník Vintr – v prvním případě skončil jeho pokus jen na levé tyči branky Malženic, v 18. minutě pak brankář hostů vyrazil gólovou hlavičku Vintra se štěstím na roh!

Aktivní Hodonín se dočkal kýžené branky až ve 36. minutě, kdy trestný kop z úhlu mazácky zakroutil ke vzdálenější tyči zkušený Langer – 1:0. Domácí gólman Petráš v první půli musel hasit největší požár ve 22. minutě, kdy během několika sekund vytasil čtyři skvělé zákroky.

Po přestávce po prostřídání se hra na trávě ve Svatobořicích-Mistříně opticky srovnala, přesto domácí třetiligista mohl své nejtěsnější vedení ještě navýšit, ale nestalo se tak. Naopak v závěru tohoto duelu se střelecky probudili hosté, kteří dvakrát udeřili hráčem Kotlárem. Na tento obrat již Naftaři nestačili zareagovat, takže po třech odehraných zápasech mají zatím tuto bilanci: 1-0-2, skóre 5:7.

Další přípravný zápas čeká na HODONÍN již tuto sobotu, kdy se představí na hřišti ve slovenských Malackách. Výkop je dopoledne v 11 hodin.

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL

* FK HODONÍN – OFK DYNAMO MALŽENICE 1:2 (1:0)

Góly: 36. Tomáš Langer – 84. a 85. Thomas Kotlár,

rozhodovali: Jaroslav Kolář – Martin Ťok a Jakub Wencl,

100 diváků.

SESTAVA HODONÍNA

Martin Petráš – Patrik Ďurek (Nitra), Patrik Dressler, Adam Dunda, Martin Nečas – Patrik Švantner – Lukáš Hamrle, Tomáš Langer, Petr Bohun, Tibor Jáger – Marek Vintr (Zlínsko), připraveni byli Tomáš Odráška, Dominik Pelikán (Bzenec), Jakub Slatinský (Šumperk), Dominik Opatřil (Hranice), Michal Guzik, Lukáš Pavka (dorostenec), Štěpán Košutek (dorostenec). Trenér: Pavol Švantner.

HLASY PO UTKÁNÍ

Škoda nevyužitých tří příležitostí v prvních dvaceti minutách! Měli jsme v tom čase jasné tutovky, ale soupeř je i se štěstím ubránil. Každopádně jsme byli v prvním poločase lepším týmem. Po přestávce a vystřídání se hra vyrovnala, ale hosté v závěru dokázali brankově potrestat naše dvě chyby v defenzivě, takže si nakonec připsali z tohoto souboje těsnou výhru,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ asistent hodonínského kouče IGOR MATŮŠEK.

Narazili jsme dnes na kvalitního soupeře a klidně jsme mohli prohrávat 0:3! Naše mladé mužstvo mělo z počátku problém se přizpůsobit agresivitě a důrazu soupeře. Postupně jsme se s tím vyrovnali, ale i přesto tam bylo hodně nepřesností a lehkých ztrát. Za výhru spokojenost, ale šanci dostali i dorostenci a ti musí ještě hodně na sobě zapracovat, neboť ten přechod z dorostu mezi muže je náročný,“ řekl trenér Malženic PAVOL BARTOŠ.