MILOTICE NESTAČILY V PŘÍPRAVĚ NA BANÍKOVCE ZE SOUSEDNÍCH RATÍŠKOVIC!

Úterý Červenec 25, 2023
475
Ilustrační fotka z regionálního fotbalu z minulé sezony. (Foto: Jaroslav Kicl)

MILOTICE – Domácí fotbalisté nezvládli minulou sezonu v krajské 1. A třídě a proto je od nové sezony najdete pouze na mapě týmů, které budou hrát jen nejnižší krajskou soutěž, tedy 1. B třídu! To hosté ze sousedních Ratíškovic se dokázali zachránit v minulém ročníku Krajského přeboru, ale určitě nebyla sezona z pohledu Baníkovců na větší juchání.

Páteční souboj v Miloticích byl pod kontrolou hostujících borců, kteří potvrdili roli favorita. Ratíškovice šli do vedení po 36 minutách, kdy chybu v domácí defenzivě dokázal potrestat Petr Venclík – 0:1. Tento stav trval až do osmdesáté druhé minuty, kdy podruhé pokořil gólmana Milotic Jiří Imrich. V rozpětí dalších čtyř minut se znovu prosadil dvakrát Baník, který si tak zaslouženě odvezl domů první výhru z letošní krátké letní přípravy.

Milotice postrádaly nového kouče Přemysla Kováře, který byl na řádné dovolené. I tak ale přesvědčili domácí fotbalisté přítomné fanoušky, že pokud chtějí hrát důstojnou roli v 1. B třídě, musí jednoznačně fotbalově přidat na všech postech!

PŘÍPRAVNÁ KOPANÁ

* FK MILOTICE – FK BANÍK RATÍŠKOVICE 0:4 (0:1)

Branky: 36. Petr Venclík, 82. Jiří Imrich, 84. David Sukup, 86. Lukáš Kočiš,

100 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„První půle byla docela vyrovnaná. Soupeře jsme po naší chybě (špatná rozehrávka při nedostatečné komunikaci) poslali do vedení 1:0, a za tohoto stavu jsme odcházeli do kabin. Druhá půle byla v podstatě vyrovnaná do cca 75. minuty, pak jsme ale odpadli fyzicky, protivník nás přehrál a nakonec vysoko zaslouženě vyhrál. Jak hodnotím minulý ročník? Nehodnotí se mi to vůbec dobře! Na zápasy jsem jezdil, je to velká škoda, že se nepodařilo 1. A třídu nakonec udržet. Za rok chceme být znovu zpátky, protože si myslím, že 1. A třída do Milotic bezesporu patří. Tým jsme posílili – kromě mě, kdy jsem byl rok mimo pro zranění třísel a absolvování dvou operací přichází krajní záložník Jakub Kuchař z Kyjova (naposledy Horní Heršpice, jinak má tady v Miloticích bráchu), ze Bzence levý bek či levý záložník Vojtěch Hartman a po uzdravení se po roce vrátil stoper Matěj Loprais. Máme celkem 26 hráčů, kam počítám i náš „B“ tým, takže hráčské problémy by se nás v sezoně neměly dotknout,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ hráč Milotic ŠTĚPÁN NOVÁK.

„Byl to první přípravný zápas, ke kterému oba týmy v době dovolených nastoupily v hodně improvizovaných sestavách. Jsem rád, že jsme zápas odehráli, neboť herní praxe je důležitá. Splnili jsme povinnost, bylo to takové sousedské derby utkání a těší mě, že se odehrálo ve slušné atmosféře,“ hlásil po výhře kouč Ratíškovic PETR ZEMÁNEK.