MEZINÁRODNÍ TURNAJ MUŽŮ VE FUTSALU VYHRÁL NAKONEC TÝM Z BRNA!

Středa Srpen 7, 2024
360
Na snímku je futsalový tým FC TANGO Hodonín po turnaji v Modřicích. (Foto: zdroj klub FC TANGO Hodonín)

MODŘICE – Do města Modřice se o první letošní srpnové sobotě sjely čtyři mužské futsalové týmy, aby si připomněly tradiční Turnaj Česko-slovenského přátelství. Letos se konal již jeho 19. ročník, když loni se tato populární jednodenní akce konala v Hodoníně a první flek slavil domácí druholigista – FC TANGO HODONÍN.

Letos ale momentálně Sportovní hala TEZA v Hodoníně prochází nezbytnými opravami po tornádu, takže se akce přesunula do nedalekých Modřic. Pořadatelem byl prvoligový klub Žabinští Vlci Brno, dále přijelo hodonínské TANGO a ze Slovenska dva týmy – prvoligový Futsal Team Levice a mužstvo ze 2. slovenské ligy Rehab Klinik Baraberi Bratislava.

Všechna utkání se hrála 2×15 minut hrubého času, přičemž celek z Hodonína přijel v hodně okleštěné sestavě. Trenéři Miroslav „BARY“ Bartyzal a Jiří „JURA“ Štěrba měli k dispozici jen šest hráčů do pole (Tomáš Buršík, František Lamáček, Pavel Krajča, Tomáš Ťok, Tomáš Varmuža a Lukáš Horváth – Slovák, který žije v Hodoníně) a k tomu dva gólmany (Matěj Kůřil a Ján Jankovič, který posílil ve velkém fotbale nováčka 7. ligy z Bukovan), takže hlavně v prvním utkání s týmem ŽV Brno bylo znát, že TANGO musí hrát především úsporný futsal, aby dokázalo soupeři se 12 hráči sehrát důstojnou roli. Že se to nakonec povedlo, byla zásluha celého týmu z města od řeky Moravy, který ve všech třech zápasech odvedl skvělý a hodně obětavý výkon!

VÝSLEDKY 19. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍHO TURNAJE

1. ZÁPAS:

* ŽABINŠTÍ VLCI BRNO – FC TANGO HODONÍN 1:0 (0:0)

Už podle výsledku je zřejmé, že se jednalo o více než vyrovnanou partii. Ligista měl sice herní převahu, ale narážel na skvělou defenzivu TANGA, ve které vynikal především bezchybný gólman Matěj Kůřil. Jen jednou byl pokořený a to v deváté minutě druhé půle, kdy po vyšachování celé hodonínské obrany neměl šanci zabránit míči v cestě do své svatyně. Tím šťastným střelcem jediného gólu byl Adam Teichmann. Dobré možnosti si ale vypracovali i poražení, ve finálce chyběl často větší důraz v soupeřově brankovišti a přesnější muška. TANGO určitě nezklamalo, bylo znát, že domácí mohli točit více jak dvě čtyřky.

2. ZÁPAS:

* FUTSAL TEAM LEVICE – REHAB KLINIK BARABERI BRATISLAVA 3:4 (0:4)

Souboj dvou týmů od našich východních sousedů začal ligista z Levic mizerně, když po 14. minutách prohrával již 0:4. Určitě tam došlo z jeho strany k nějakému podcenění a i když po obrátce měly Levice místy i výraznou převahu, tým z hlavního města nakonec ubránil nejtěsnější vedení až do samotného konce.

Branky: 17. Tomáš Bielik, 20. Samuel Böžik, 30. Tobias Dolník – 8. Dominik Trnka, 11. Matěj Turna, 12. Michal Böhmer, 14. Michal Szighart.

3. ZÁPAS:

* ŽV BRNO – BARABERI BRATISLAVA 2:1 (0:0)

V první půli se hrál oboustranně opatrný futsal, nikdo nechtěl riskovat a přitom udělat zbytečnou chybu, která by měla vliv na konečný výsledek. Střelci se tudíž probudili až ve druhém poločase, když domácí favorit dal vítěznou branku minutu před sirénou!

Góly: 17. Dominik Havlín, 29. Filip Řezník – 25. Michal Caban.

4. ZÁPAS:

* FC TANGO HODONÍN – LEVICE 3:4 (1:1)

Neskutečná smůla pro TANGO, které vedlo v utkání 1:0, pak ve druhém poločase prohrávalo 2:3, ale uplatnilo svoji silnou futsalovou stránku, a to hru bez brankáře, takže dvě minuty před koncem srovnalo zaslouženě na 3:3. Když už to vypadalo na dělbu bodů, přišel šok pět sekund před druhou sirénou, kdy při hře power-play TANGA se prosadil hostující Tobias Dolník (3:4). Je to příliš krutá prohra pro druholigistu z jihu Moravy, který se tak přesvědčil, že ne vždy je ve sportu všechno růžové!

Skórovali: 8. Tomáš Ťok, 19. a 28. Tomáš Buršík – 10. a 17. Matúš Bielik, 22. a 40. Tobias Dolník.

5. ZÁPAS:

* FC TANGO HODONÍN – BRATISLAVA 2:1 (1:0)

Hrál se v první půli hodně uvolněný futsal s výrazným držením míče ve prospěch TANGA – 80:20! To dalo branku již po 58 sekundách, kdy pod víko zamířil přesně jinak nejlepší turnajový kanonýr, čtyřgólový Tomáš Buršík! Tým z Bratislavy se rozhodl ve druhé půli pro hru bez gólmana, která mu přinesla vyrovnání, ale minutu před koncem při hodonínské power-play rozhodl o jediné výhře TANGA již zmiňovaný Buršík.

Góly: 1. a 29. Tomáš Buršík – 27. Michal Szighart.

6. ZÁPAS:

* ŽV BRNO – LEVICE 1:1 (1:0)

Matematika před posledním duelem letošního turnaje byla jasná – domácím stačila remíza, aby obsadili nakonec první flek. Šli do vedení po pouhých 12. sekundách, když se prosadil Dominik Havlín – 1:0. Po obrátce Levice srovnali Tomášem Bielikem, to jim ale stačilo jen na konečné druhé turnajové místo.

KONEČNÁ TABULKA:

1. ŽV BRNO 2-1-0, SKÓRE 4:2, 7 BODŮ,

2. LEVICE 1-1-1, 8:8, 4 BODY,

3. TANGO HO 1-0-2, 5:6, 3 BODY a

4. BRATISLAVA 1-0-2, 6:7, 3 BODY.

O umístění TANGA rozhodl lepší vzájemný zápas s týmem Bratislavy!

ŘEKLI PO TURNAJI

Jsme rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit, a i přesto, že v týmu bylo hodně absencí (Filip Vanda, Roman Sopůšek, David Beneš, Tomáš Janulík, Krištof Krchňavý), jsme to nakonec dali nějak dohromady. Dvě porážky a jedna výhra trochu mrzí, ale třeba první souboj se Žabinskými Vlky jsme neměli prohrát, to byla škoda! Tato akce měla charakter přípravy, abychom se po delší době opět konečně sešli. Na sezonu se snad již připravíme v lepší sestavě a soustředíme se hlavně na to, na co jsme zvyklí. Druhá liga startuje ve druhé polovině října, my máme v prvním kole volný los, ale je tam jedna zásadní změna v času u domácích zápasů. Pro naše fanoušky jsme začátky posunuli o půl hodiny dříve, takže 2. liga TANGA v domácí hale se bude od další sezony hrávat od 20 hodin,“ řekl jeden z koučů hodonínského TANGA JIŘÍ „JURA“ ŠTĚRBA.

Jelikož jsme se setkali po delší době, tak bych to neviděl úplně k zahození! Myslím si, že jsme odehráli dobré tři zápasy i vzhledem k tomu, kolik se nás na tento turnaj sešlo. První zápas se Žabinskými Vlky – dosáhli jsme solidní výsledek, rozhodla jediná branka ze druhého poločasu, ale i my jsme tam potom měli zajímavé šance na případné srovnání. Za mě to bylo suprovní utkání. Ve druhém souboji soupeř z Levic na nás od počátku „vletěl“, a i když to bylo v podstatě přátelské utkání, bylo to až moc vyhrocené. Opět jsme padli o jednu branku. Poslední náš sobotní duel už byl v přátelštějším duchu, konečně jsme se těšili ze zasloužené výhry. Panuje spokojenost, ale je na čem do začátku další sezony zapracovat,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ hráč hodonínského TANGA FRANTIŠEK LAMÁČEK.