Zprávy

LIGISTA Z HODONÍNA JDE DÁL!

Pátek Říjen 7, 2022
823
Z utkání 2. kola krajského poháru fotbalových starších žáků (U14) mezi Lednicí a FK Hodonínem (3:4). (Foto: Jaroslav Kicl)

LEDNICE – Ve 2. kole Krajského poháru starších žáků v kopané v rámci JmKFS (Jihomoravského krajského fotbalového svazu) cestoval ve středu účastník MSŽL (Moravsko-slezské žákovské ligy) na hřiště celku z krajského přeboru do Lednice na Břeclavsku.

Do vedení šli domácí mladíci, ale hned v následující minutě favorit z Hodonína srovnal, aby po dvaceti minutách hry ve druhém poločase (hrálo se 2×35 minut) dokonce utekl svému soupeři na rozdíl tří branek – 1:4. Domácí to ale nevzdali, snížili na rozdíl jediného gólu, na další zvrat už ale neměli potřebný časový prostor.

KRAJSKÝ POHÁR V KOPANÉ,

STARŠÍ ŽÁCI (U14) – 2. KOLO

TJ MORAVAN LEDNICE (U14) – FK HODONÍN (U14) 3:4 (1:3)

Branky: 15. Tomáš Vala, 60. Christo Marinkov, 70. Vojtěch Kašpárek – 21. a 24. Štěpán Jančík, 16. Samuel Surman, 55. Martin Palic,

žluté karty: Matěj Režňák – Tobias Jankovič,

rozhodoval: Jiří Špaček,

diváků: 30.

SESTAVA FK HODONÍN:

Matěj Kouřil – Kristián Knotek, Matěj Kotvan, Martin Palic, Richard Osička – Ludvík Stoček, Tobias Jankovič, Adam Zugar, Adam Jurásek – Štěpán Jančík, Samuel Surman, střídali: Samuel Škaroupka, Kristián Janeček, Jáchym Jozífek.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

„Přijel technický tým z Hodonína, my jsme ale byli bojovnější. Hosté byli v utkání favoritem, vyhráli zaslouženě,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Lednice LUBOŠ LUKÁŠEK.

„Čekal nás ve středu v Lednici bojovný soupeř, který se ujal vedení 1:0. My jsme ale na inkasovanou branku brzy zareagovali a po vyrovnání jsme ovládli hru. Byli jsme dominantní ve hře a proto jsme se dostali do zaslouženého trháku v 55. minutě po průběžném stavu 4:1. Za tohoto stavu došlo ale u nás k uspokojení, čehož soupeř využil a dvěma góly duel zdramatizoval. I tak si myslím, že postupujeme do dalšího kola zcela po zásluze,“ řekl trenér Hodonína LUKÁŠ BAJAN.

(red.)

Štítky:

sport