LÍDR NADĚLIL V NEDĚLI PŘED OBĚDEM V DOMÁCÍM STÁNKU DESÍTKU!

Úterý Duben 25, 2023
744
Snímek ze zimní přípravy fotbalistů SK Kozojídky (pruhované dresy). (Ilustrační foto: zdroj – klub SK Kozojídky)
KOZOJÍDKY – Vedoucí celek 1. B třídy, skupiny C, tým SK Kozojídky má oblíbeného soka v týmu z Podluží, kterému v tomto ročníku dal ve dvou zápasech celkem 17 gólů! Na podzim 2022 na Podluží vyhrály Kozojídky 7:1, teď o čtvrté aprílové neděli daly hodně odevzdanému soupeři dokonce deset branek.
Přitom první dvě gólovky si v neděli před svátečním obědem vypracovali hosté ze Starého Poddvorova, ale v 9. minutě sám před gólmanem Romanem Grombířem neuspěl kanonýr Stanislav Čížek a o minutu později střelecký pokus Pavla Bařiny z hranice velkého vápna tečoval jeden z domácích hráčů na pravou tyč branky Kozojídek, takže musel přijít zákonitě trest! V 15. minutě prošel odvážně po pravé straně domácí Lubomír Janík, míč trefil po zemi přesně na vzdálenější tyč a velký favorit šel do vedení – 1:0. Po půlhodince hry odcentroval dravý a s chutí hrající Janík na hlavu Adama Polláka, který mířil přesně do čeřenu – 2:0. Po tomto gólu se domácí definitivně uklidnili a ještě do přestávky přidali další dva přesné zásahy: na 3:0 zvyšoval znovu Pollák, aby poločasovou kanonádu zakončil v závěru první půle utěšenou ranou do pravé šibenice záložník Bohumil „BOB“ Vardan – 4:0.
I ten byl při střelecké chuti, neboť po obrátce během sedmi minut zkompletoval svůj hattrick! Domácí kanonáda se nakonec zastavila na čísle deset, a jak mi po utkání potvrdili domácí funkcionáři, jedná se o nejvyšší vítězství Kozojídek vůbec v historii fotbalu v této obci na Veselsku.
KOZOJÍDKY cestují v SO, 29. 4., do Kyjova, který mimochodem lídrovi skupiny připravil zatím jedinou porážku v soutěži (1:2) – výkop ve druhém největším městě Hodonínska je v 16:30 hodin, na STARÝ PODDVOROV čeká v NE, 30. 4., zápas o šest bodů, neboť doma přivítají tým z Velké nad Veličkou. I na Podluží se hraje od 16:30!
1. B TŘÍDA – SKUPINA C, 19. KOLO
SK KOZOJÍDKY – TJ STARÝ PODDVOROV 10:0 (4:0)
Branky: 42., 50. a 52. Bohumil Vardan, 15. a 71. Lubomír Janík, 33. a 35. Adam Pollák, 63. Tomáš Voříšek, 77. Martin Chytka, 80. Jaroslav Zbytek,
střely na branku: 24:5 (!),
mimo: 1:3,
rohové kopy: 4:2,
ŽK: Vojtěch Ševela (SP),
řídili: Michal Zámečník (Dolní Bojanovice) – Radek Uher (Lanžhot) a Martin Ťok (Veselí nad Moravou-Milokošť),
200 diváků.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Zápas byl podle výsledku jednoznačný! Hosté měli sice na začátku šanci, kdy mohli vést 1:0, tu ale neproměnili. My jsme je pak potrestali, když do poločasu jsme dali čtyři góly a bylo tak vlastně po zápase. Z naší strany tam bylo i trochu toho podcenění, já si myslím, že jsme dnes nehráli na 100 procent, spousta z nás hrála tak na 50 procent. Hosté byli moc odevzdaným soupeřem a podle mě je to už ve druhém poločase, stejně jako nás, moc nebavilo. V sobotu jedeme do Kyjova, který nám pokazil nulu v kolonce porážek a tak mu máme nyní co vracet. My se připravujeme na každý zápas a stále cílem číslo jedna zůstává postup do vyšší soutěže,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kapitán Kozojídek VLASTIMIL KLIMEK.
„Do zápasu jsme vstoupili trochu netradičně, moc se nám nedařilo, soupeř nás dvakrát do desáté minuty dostal pod tlak. Vytvořil si dvě stoprocentní šance, naštěstí pro nás je ale nevyužil. Po prvním vstřeleném gólu se stal z utkání jednoznačný koncert domácích, což nakonec potvrzuje i konečný výsledek,“ zhodnotil duel domácí manažer OTAKAR BŘEZINA.
„Co k tomu říct? Jednoznačná záležitost domácího týmu. Na začátku jsme sice měli dvě šance, ale stejně si myslím, že pokud bychom skórovali, soupeř by nás svoji velkou kvalitou i tak přehrál! Teď se musíme soustředit na neděli, bude to hlavně o psychice a nastavení našich hlav. Na tuto porážku je potřeba co nejdříve zapomenout,“ hlásil kouč Starého Poddvorova VOJTĚCH MÁLEK.