Zprávy

Letos rozdělí na grantech veselská radnice 13,5 milionů korun

Pondělí Leden 31, 2022
139
foto: web Veselí nad Moravou Grantovou podporu obdrží i veselský In-line klub, který se může pochlubit novou dráhou, prvním sportovištěm svého druhu na jižní Moravě (na snímku).

VESELÍ nad MORAVOU – Již deset let funguje ve Veselí nad Moravou grantový systém, ve kterém město vypomáhá finančně aktivitám spolků i jednotlivců v oblasti sportu, kultury, sociální péče, cestovního ruchu a různých volnočasových aktivit.

V minulém roce bylo z tohoto městského dotačního systému podpořeno celkem 164 grantových žádostí. Rozpočet města na rok 2022 počítá na granty s částkou 13,5 milionu korun.

Zastupitelé města schválili úpravu grantových pravidel. Od roku 2022 se zavádí přednostní podávání grantových žádostí prostřednictvím elektronického Portálu občana. 

„Na přechodnou dobu se v ojedinělých případech ponechává možnost podání žádostí dosavadní formou, nebude tedy nikdo znevýhodněn,“ říká grantová referentka městského úřadu Hana Šarmanová. 

Město přistoupilo k úpravě způsobu podávání grantových žádostí a umožňuje maximální využití elektronické formy podání pro další zpracování a administrace procesu rozhodování o poskytnutí grantu z rozpočtu města. Portál občana umožňuje bezpečné podání jak grantů, tak dalších žádostí a minimalizuje nutnost osobního docházení na úřad. O granty mohou žádat fyzické i právnické osoby působící ve Veselí nad Moravou.

„I v letošním roce bude z již schválených grantů podpořena například mládežnická kopaná, moderní gymnastika, házená, judisté, kanoisté, ale také In-line klub a všechny další sportovní oddíly, které si řádně podaly grantové žádosti,“ vysvětluje vynaložení finančních prostředků do oblasti sportu starosta města Petr Kolář. 

Dalšími již podpořenými projekty jsou například mezinárodní dětský folklorní festival Štěpy, Akademie volného času pro seniory, zajištění provozu přístavu Baťova kanálu nebo vzdělávání v oblasti životního prostředí prostřednictvím VIS Bílé Karpaty.          (žj, av)

Štítky: