Zprávy

Košt O nejlepší kysané zelé se stěhuje z Blatničky do Kuželova – pod článkem naleznete seznam sběrných míst pro vzorky

Pondělí Únor 7, 2022
1234
foto od av: Po dvouleté pauze si opět dojdou na své milovníci vitamínové bomby. Košt kysaného zelí se jim otevře v horňáckém Kuželově.

KUŽELOV – Nové prostory našli pořadatelé ne zrovna častého zelového koštu. Z Blatničky na Ostrožsku-Veselsku se stěhuje do sousedního regionu na Horňácko, konkrétně do Kuželova.
„Naposledy se v Blatničce konal 10. ročník koštu O nejlepší kysané zelé na Slovácku v roce 2020. V loňském roce se kvůli pandemii v místním kulturním domě neuskutečnil a stopku podle vedení radnice dala pandemie i letošnímu 11. ročníku. Myslím, že dva roky nečinnosti je dlouhá doba a proto jsem hledal náhradní místo. Doba zase není tak zlá, že by se nedalo organizovat, když budeme splňovat veškeré hygienické podmínky. Prostory jsem nakonec objevil v Kuželově v přírodním areálu Restaurace a penzionu U Mlýna. Mají tam napevno postavený velký nadkrytý altán pro umístění soutěžících vzorků. V rohu budou umístěny pro degustátory proti chladnějšímu prostředí teplomety. K zahřátí poslouží i doprovodný košt pálenek z místní oficiální palírny Davida Kozumplíka,“ sděluje informace k akci, která se plánuje na sobotu 12. února od 14:00 hodin, hlavní pořadatel z Agentury AV, Tonda Vrba.
„V kamenné budově restaurace bude probíhat folklorní program po celé odpoledne až do nočních hodin při kyjovské cimbálové muzice Jury Petrů s primášem Petrem Petrů. Zazpívají při ní zpěváci z Horňáckého mužského sboru Chotár vedený Jurkou Miškeříkem z Hrubé Vrbky a dívčí sbor Svodnica z Blatnice pod Svatým Antonínkem,“ doplňuje k pozvánce Vrba.
Vzorky obsahu omniovky (0,7 l) pouze kysaného zelí budou organizátoři sbírat v pátek 11. února 2022 na určených místech v regionech, výjimečně vezmou v místě konání soutěže v sobotu dopoledne. Podrobnější „sběrové“ informace získáte na telefonu 608 813 592.
Určitou zajímavostí koštu O najlepší kysané zelé na Slovácku je, že akce figuruje a je zapsaná od roku 2018 v pelhřimovské České knize rekordů s číslem 267. Tolik se sešlo v Blatničce na jednom koštu vzorků této vitamínové bomby. Podle prohlášení organizátora letošního ročníku, rekord překonat se určitě pokoušet nebudou a to hned z několika důvodů, mezi nimiž převažuje stále nedobrá covidová situace. „Hlavně, že se akce plánuje a snad proběhne,“ dodává rovněž s určitým přáním Tonda Vrba. (red)

Sběrná místa pro vzorky kysaného zelí

REGION – V sobotu 12. února 2022 se v odpoledních hodinách uskuteční v areálu Restaurace a penzionu U Mlýna v Kuželově 11. ročník soutěže O nejlepší kysané zelé na Slovácku. Pokud máte zájem účasti a máte tuto vitamínovou bombu vyrobenou u vás v domácnosti, můžete odevzdat vzorek 0,7 l (tzv.omniovka) v pátek 11. února 2022 do 12:00 hodin na tyto vybraná místa: 

Hrubá Vrbka – Vrbecká hospoda, Nová Lhota – Obecní úřad, Velká nad Veličkou – Pohostinství u Lajzů, Louka – Obecní úřad, Lipov – Obecní úřad, Kozojídky – Potraviny-Hana Ondrušová, Blatnice pod Svatým Antonínkem – Obecní úřad, Veselí nad Moravou – Turistické informační centrum Veselska, Vracov – Městský úřad, Vacenovice – Obecní úřad, Kyjov – Městský úřad – podatelna, Hodonín – Cyklocentrum-Dagmar Vallová, Strážnice – Turistické informační centrum Strážnicko, Blatnička-obecní úřad

Další případné informace získáte na telefonu 608 813 592.       (red)

Odkaz na plakát akce:

Košt O nejlepší kysané zelé se stěhuje z Blatničky do Kuželova

 

 

Štítky:

nenechte si ujít