Zprávy

Kluziště si děti dlouho neužily

Úterý Leden 5, 2021
926
Ledová plocha stadionu nyní zeje prázdnotou, zavřeno je i zázemí stadionu

KYJOV – Bruslení patřilo k několika málo činnostem, které mohly děti a mládež venku provozovat. Nejtvrdší pátý stupeň PES, který byl zaveden od 27. prosince, ale ukončil i tuto kratochvíli. 

„Kluziště se využívalo hodně. Večerní i ranní pronájmy byly obsazené. Vzhledem k opatřením mohlo být na ledové ploše nejdříve 28 osob a od 17. prosince už jen šest, takže kapacita se vždy rychle naplnila,“ popsal situaci správce městských sportovišť Roman Klimeš. Posledních deset dnů lidé mohli dokonce bruslit zdarma. „Je to fantazie, hlavně si toho užije mládež a samozřejmě i starší generace,” reagovali fanouškové tohoto sportu na internetu. Mnozí ale kritizovali následná  nepopulární opatření zakazující využívání kluziště. 

Ledová plocha stadionu je nyní uzavřena, mrazení je do odvolání vypnuto. Zavřeno je i celé zázemí stadionu. Ostatní venkovní sportoviště jsou přístupna pouze v čase od 9 do 17 hod, sportovat mohou pouze dvě osoby pohromadě, jak to vyplývá z omezení shromažďování osob daného pátým stupněm PES. 

(Text a foto: bum)