Sport

KAPITÁNKA HODONÍNSKÝCH LIGOVÝCH FUTSALISTEK, SABINA PAVKOVÁ, VĚŘÍ V LEPŠÍ ČASY TANGA HODONÍN!

Čtvrtek Prosinec 21, 2023
616
Na snímku je trio hodonínských futsalistek v repre dresu Česka. Kapitánka TANGA Hodonín Sabina Pavková je uprostřed. (Foto: archiv Sabiny Pavkové)

HODONÍN – Zatím je to ze strany ligových futsalistek z jihu Moravy nic-moc. Sice se snaha hodnotí, ale na úrovni 1. ligy v Česku je to za daného stavu málo. Více se za půl sezonou ohlíží kapitánka hodonínského TANGA, SABINA PAVKOVÁ, která nám v závěru tohoto roku poskytla rozhovor.

1/ – Nejprve se ještě vrátím k soustředění České reprezentace ve futsalu, kam jsi byla nominována spolu se dvěmi spoluhráčkami z týmu TANGA (Klárou Horáčkovou a Terezou Kubicovou). Jak toto soustředění hodnotíš, co vám vlastně přineslo, jak se to dá aplikovat přímo do klubu TANGO Hodonín a jak vypadá tvá případná repre-kariéra do nejbližší budoucnosti?

„Nominace do České reprezentace beru vždy jako velkou odměnu a čest. Je to pro mě vrchol sportovní kariéry. Momentálně se připravuje na nový kvalifikační cyklus pod novým trenérem a realizačním týmem. Soustředění máme za sebou jedno a hodnotím ho velice kladně. Vedení nastavilo laťku opravdu vysoko a jsem zvědavá, jak to bude dál pokračovat. První soustředění obsahovalo osm tréninků, když ten závěrečný sloužil k modelovému utkání. Trenéři na nás kladou důraz na dodržování základů futsalu (tzn. správný postoj při bránění, rotace, signály), toto všechno se dá přenést i na jednotlivé kluby, ale základem je vůbec nějaký trénink absolvovat! Vyzdvihla bych asi komunikaci jednotlivých členů realizačního týmu s námi hráčkami, toho si moc cením. V nejbližší době nás čeká dvojutkání se Slovenskem (dokonce se utkání odehraje v Hodoníně), tak doufáme, že to bude i s naším zastoupením.“

2/ – Odehrály jste nedávno skvělý finálový Pohárový turnaj v rámci SFČR (Svaz futsalu ČR) na severu Moravy v Ostravě, kde jste nakonec získaly pěkné druhé místo. Jak zpětně tento turnaj hodnotíš?

„Vzhledem k situaci, kdy se ještě v sobotu večer nevědělo, jestli se turnaje zúčastníme, je pro nás umístění obrovským úspěchem. I když jsme se turnaje nemohly zúčastnit všechny, hodnotím turnaj dobře. První utkání s domácím Baníkem Ostravou jsme měly si troufám říct, více ze hry a štěstí ke vstřelení gólu. Ve druhém utkání proti brněnským Nástěnkám jsme jak již tradičně, podlehly, nicméně utkání bylo vyrovnané. Pražské Technice jsme chtěly vrátit prohru z domácího turnaje a to jsme zvládly, když soupeřky jsme porazily. O konečném pořadí jsme se utkaly, pro mě s velmi oblíbeným týmem, SK Interobal Plzeň, a to byl za nás výborně zvládnutý zápas po taktické stránce. Remíza s týmem z Plzně nám zajistila nádherné stříbrné medaile. Na závěr musím vyzvednout výkon naší brankářky Sisi (Silvie Aujeská – pozn. red.), která nás podržela a právem si odvezla sošku za nejlepší gólmanku turnaje.“

3/ – Pohár je jedna věc, ale důležitým měřítkem úspěšnosti samotného klubu bývají zpravidla výsledky a hra v normální soutěži. A právě tady se v této sezoně v 1. lize TANGU vůbec nedaří. Kde vidíš ty jako kapitánka týmu hlavní příčiny dosavadních výsledků?

„Pohár je jedna věc a liga je druhá. Pohár můžu označit za úspěch, ale soutěž je pro mě zatím jedno velké zklamání. Jako jednu z hlavních příčin musím říct – nedostatečná tréninková docházka! Na tréninky chodíme, skoro vždy v totožné sestavě a navíc v malém počtu. Další věc je, že nemáme tak zkušené hráčky jako jiné týmy, které využívají bývalých (někdy ještě stále hrajících) hráček z první fotbalové ligy. Náš tým teď posílily mladé a šikovné hráčky, což je pro nás velmi důležité. Co se týče aktuálního týmu, hrajeme spolu už nějakou dobu a věřím, že jako všechno, to chce prostě čas. Máme velmi dobrý kolektiv a stojíme za sebou, i když se zrovna nedaří.“

4/ – Podotýkám, že v tomto kalendářním roce jste sehráli v rámci ligových turnajů celkem sedm zápasů, ve kterých jste získaly jen jeden ligový bod s vysoce pasivním skóre 9:30. Proč se tak nadřete na gól do sítě soupeřek a naopak míváte často ve své defenzivě ne okna, ale někdy přímo i výkladní skříně?

„No, skóre a bodový zisk mluví asi za vše. Hrozně mě to mrzí, hlavně i proto, že právě dva turnaje jsme hrály doma v Hodoníně. Co se týče jednotlivých zápasů, tak na prvním turnaji v Hodoníně a v Jeseníku si nemyslím, že bychom nějak herně propadly, ale bohužel štěstí si nás nevybralo a ostatní týmy nás potrestaly z každé chyby. Na poslední domácí turnaj bych nejraději zapomněla, tam to byl doslova den otevřených dveří! S holkami jsme si k tomu něco řekly a doufám, že se toto už nikdy nestane. Mrzí mě to nejenom kvůli fanouškům, kteří nás došli podpořit, ale především kvůli vedení hodonínského TANGA, protože to jsou opravdu zlatí lidé a zaslouží si úplně jiné výsledky!“

5/ – Po Novém roce 2024 začínáte hned v sobotu 6. ledna na palubovce sportovní haly SPŠEI v Ostravě s Chlebičovem a s domácím ostravským Baníkem, o týden později 13. ledna pak cestujete do pražského Edenu, kde vás čekají Slavia Praha a devátý celek ligové tabulky, Technika Praha, která má jen o dva body více než hodonínské TANGO. Jak se tedy chcete z podpalubí ligové tabulky v roce 2024 dostat a co k tomu bude zapotřebí?

„Po posledním turnaji si musíme všichni fyzicky a mentálně odpočinout. Věřím, že od Nového roku budeme podávat jiné výsledky. Technice Praha i pražské Slavii máme co vracet, takže je to pro nás ideální, že hrajeme proti týmům, se kterými jsme se již utkaly. Ráda bych se s holkami po nějaké pauze sešla na tréninku a potrénovala na další část ligy. Doufám, že i naše zraněné hráčky doléčí své bolístky, budeme opět kompletní a v plné síle. Takže co k tomu bude zapotřebí? Tréninková docházka, zdraví, chuť hrát a bojovat, a hlavně týmovost.
A pokud můžu, tak tímto způsobem bych chtěla jménem FC Tanga Hodonín-ženy popřát všem krásné prožití Vánočních svátků a do Nového roku hlavně hodně zdraví. Na viděnou v roce 2024 na hodonínské palubovce!
(red.)

Štítky:

sport