Sport

JEL JSEM NA ZÁPAS, KTERÝ SE NAKONEC NEHRÁL!

Úterý Květen 30, 2023
1101
Fotbalisté týmu FK Vlkoš. Kouč Miroslav Čada je uprostřed sedící. (Foto: zdroj – facebook FK Vlkoš)

VLKOŠ -Lídr Okresní ligy ve fotbalu, tým FK Vlkoš, se marně těšil v pátek v podvečer na svého soupeře z Lipova. Ten nakonec na duel do obce na Kyjovsku nepřijel, což oznámil během pátečního poledne telefonicky kouči Vlkoše Miroslavu Čadovi sekretář Lipova Zdeněk Maňák.

Ten webu ISLOVÁCKO.CZ navíc sdělil: „Bohužel u nás spousta hráčů pro pracovní povinnosti nestihla tento páteční termín! O samotné přeložení na pátek nás požádal po telefonu pan Čada, kterému jsme vyšli vstříc. Je to pro nás nemilé, neboť zřejmě prohrajeme kontumačně 0:3 a navíc nás čeká pokuta (3 000 Kč) od OFS Hodonín. Jinak v měsíci květnu se konala v Lipově Valná hromada fotbalového oddílu, na které byl zvolený nový předseda – tím se stal Tomáš Sládeček. U nás končí stávající předseda, Pavel Kučera, a taktéž i já, neboť po více jak 25 letech funkcionaření jsme si řekli, že to bohatě stačilo. Atˇteď nastoupí mladší!“

Boj o první flek v Okresní lize Hodonínska je stále otevřený, o postup se tak ve zbytku sezony poperou dva týmy, a to FK Vlkoš a FK Blatnice pod Sv. Antonínkem. Lepší los má tým z Blatnice, který jede na hřiště týmu KEN z Veselí nad Moravou a končí tento ročník doma soubojem s Vacenovicemi, naopak borci z Vlkoše se teď představí dvakrát mimo svůj fotbalový stánek, a to v Násedlovicích a závěr obstarají soubojem v Radějově.

Nejen o nesehraném utkání 24. kola Okresní ligy jsem obšírně mluvil s koučem Vlkoše MIROSLAVEM ČADOU, který pro náš web řekl: „Jsme zklamaní, na utkání s Lipovem jsme byli připraveni. Jak vidíte, tak je nás tady dvacet fotbalistů, takže si dáme fotbálek 10 na 10 a uděláme si trénink. Mrzí mě to, dozvěděl jsem se to dnes (v pátek 26. května – pozn. webu) kolem  oběda od pana Maňáka z Lipova. Respektujeme to, do tabulky máme +3 body, a celkem tedy stejně tolik, co náš konkurent v boji o první místo – Blatnice (58 bodů)! Co se týká případných oslav, tak k nim je ještě daleko, přesně dva mistrovské zápasy, tedy čtrnáct dnů. Já si myslím, že asi stejně budou z našeho okresu postupovat dva týmy. My si tedy necháváme případné oslavy na čas po posledním utkání v Radějově, no a pak doma v pondělí pokračování. Já jako věrný Sparťan jsem samozřejmě moc rád za titul po dlouhých devíti letech. Jinakletos jsem byl pravidelným účastníkem téměř všech domácích mačů, ale samozřejmě, že jsem jezdil velice rád za Spartou i ven, tady záleželo, jak to časově vycházelo s mojí funkcionářskou činností ve Vlkoši. V úterý jsem byl na Slovácku (tady si Sparta remízou 0:0 potvrdila definitivně titul pro sebe – pozn. webu) přímo ve sparťanském kotli, pak jsme poseděli v jedné příjemné restauraci v Uherském Hradišti, ale to jsme moc nenatahovali, neboť hned ve středu se šlo zase do práce. A když jsme u Sparty, tak na poslední duel doma s Plzní je pro mě velkou ctí mávat před samotným mačem se sparťanskými vlajkonoši přímo na Letné, což už se mi zadařilo při zápase s Teplicemi.“

Zeptal jsem se vlkošského kouče, co říká na fakt, že jako svazový delegát bude na utkání Sparty a Plzně přítomen Josef Bábíček z Ratíškovic!

„Tak chlapec se parádně vypracoval, Jožku dobře znám, neboť jsem s ním hrál několik let fotbal ve Vacenovicích. Za mě gratulace že se dostal až do takové fotbalové společnosti!“

Nemůžu se ještě nezeptat na nedávný incident v rámci zápasu Dubňany B versus Vlkoš (2:2), kde jste dostal od hlavního arbitra ČK a musel předčasně opustit lavičku vašeho týmu. Co se tedy stalo?

„Moc bych se k tomu tedy nechtěl vyjadřovat! Pan rozhodčí Filipenský nám pískal („B“ týmu Vlkoše v Kostelci) před časem nevýznamný duel, kde nám rozdal pět ŽK a tak si nás na zápas v Dubňanech „připravil“. Tento souboj byl do 77. minuty bezproblémový, ovšem po faulu na našeho kapitána (Tomáš Čada – pozn. red.) sudí faul neviděl a Tomášovi dal naopak ŽK za údajné simulování. To už jsem se neudržel a směrem k rozhodčímu jsem řekl: „Zdeňo, do p…, to je faul,“ a dostal jsem červenou kartu. Pak už vzplály emoce, hrubě a sprostě jsem sudímu vynadal, za což ale ponesu následky!“

ČK dostal kouč Miroslav Čada od sudího Zdeňka Filipenského v 77. minutě, kdy jeho tým prohrával 1:2, nakonec si ale z bývalého hornického městečka odvezl domů alespoň bod za remízu 2:2.

Podle rozhodnutí DK (Disciplinární komise) při OFS v Hodoníně se klubu FK Vlkoš uděluje pokuta 3 000 Kč a sám trenér Čada má zákaz činnosti ve funkci trenéra či funkcionáře klubu na dva roky, tedy do 20. května 2025!

Jinak podle našich informací se rozprášila STK při OFS Hodonín, kterou opustili právě Miroslav Čada a Zbyněk Válka, takže jako provizorium tato bude do skončení sezony 2022-2023 pouze dvoučlenná, a to ve složení Miroslav Steinhübel a sekretář OFS Hodonín Vlastimil Polák.

(red.)

Štítky:

sport