Zprávy

JAK VYPADÁ PŘÍPRAVA NĚKTERÝCH TÝMŮ PŘED STARTEM NOVÉ FOTBALOVÉ SEZONY?

Pátek Červenec 29, 2022
803
Snímek z regionální přípravné kopané. (Foto: archiv webu ISLOVÁCKO.CZ)

REGION – Podíváme se do některých klubů v rámci Hodonínska, neboť fotbalová sezona 2022-2023 klepe již silně na vrata!

TJ SLOVAN BZENEC – DIVIZE E
V minulé sezoně se bzeneckým Okurkářům nedařilo zejména v domácím prostředí, a i proto nakonec druhý nejvýše startující tým z Hodonínska na fotbalové mapě Česka bral až desáté místo.
„Z mého pohledu je konečná 10. příčka z minulé sezony braná jako špatná. Jedna z hlavních příčin byla, že se doma prostě nevyhrávalo, naopak se hrou u soupeřů jsem spokojený. Nechci se vymlouvat, ale provázela nás i zranění, hlavně v jarní části, kdy jsme hodně cítili hlavně nepřítomnost Petra Kasaly.
Jinak letošní letní přípravu jsme zahájili 12. července, máme za sebou zatím tři přípravné zápasy, kdy jsme postupně porazili Spartu Brno (6:3) a dva nováčky krajského přeboru – Lednici 4:1 a v Osvětimanech jsme vyhráli hokejovým výsledkem 11:4. Tento blok ukončíme v neděli 31. července předkolem Poháru FAČR v Rousínově, v případě našeho postupu bychom v 1. kole nastoupili doma proti vítězi duelu Bohunice versus Blansko.
Odešel Tomáš Houdek (1.FC Slovácko – Staré Město), návrat domů do Starého Města a do Rakouska Michal Janík, novými hráči jsou naopak Vilém Žák (FK Hodonín), Lukáš Čerňan (Dubňany) a jsem rád, že nás posílil střelec Martin Vaďura (Veselí nad Moravou), který svoji kvalitu potvrdil již v předchozích třech zápasech, ve kterých dal celkem 8 gólů!
Do nové sezony půjdeme s přáním hrát v divizní tabulce na vyšších patrech než v sezoně předchozí. Tlaky na konkrétní umístění na nás nejsou, určitě se budeme ale snažit o tabulkový posun směrem nahoru,“ říká pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Bzence JIŘÍ DEKAŘ.
FK MILOTICE – 1. A TŘÍDA, SKUPINA B
Tým z Kyjovska trápí odchod především dvou střelců, a to Davida Antoše (Ratíškovice) a Štěpána Nováka (Rakousko).
„Jejich odchodem nám uteklo 40 branek, což bude zřejmě velký problém a aniž bych byl pesimista, tak si myslím, že bude hodně těžké loňskou čtvrtou pozici bez klasického hroťáka aspoň potvrdit.
V přípravě zkoušíme několik nových hráčů, a to Tománka s Papežem (oba dorost FK Hodonín), Matěje Lopraise (dorost FK Hodonín – Vracov), Adama Cupala (Starý Poddvorov) a z Kyjova Dominika Kuchaře.
Letos jsme se do Poháru nepřihlásili, neboť jsem nemohl tušit, jaká bude situace s hráčským kádrem, stále je na čem pracovat a protože další posílení kádru není na pořadu dne, musíme se s touto situací zdravě popasovat,“ myslí si lodivod milotického fotbalu MILAN BIDMON.
TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA – 1. A TŘÍDA, SKUPINA B
Pátý tým z loňské sezony nemá před startem nového ročníku příliš velké oči, což potvrzují i slova kouče JAROSLAVA BÍLY, který říká: „Letní příprava u nás začala 12. července, trénujeme dvakrát týdně a doufám, že pro novou sezonu bude k dispozici kádr o 16-18 hráčích. Nikdo neodešel, přichází pouze z dorostu Martin Matyáš. Hned v 1. kole Krajského poháru nás čeká zajímavé derby ve Strážnici (NE, 7. 8. od 17:30 hodin), v případě postupu pak ve 2. kole hostíme doma Ratíškovice. Soutěž zahájíme 2. kolem doma 14. srpna proti Miloticím, které u nás v posledním zápase minulé sezony vyhrály vysoko 4:1, takže máme soupeři z Kyjovska co vracet (úsměv). Hodně se mluvilo o příchodu ofenzivního hráče Ondřeje Březiny, který nás po návratu z Kostariky začátkem roku sám oslovil. My jsme byli za toto rozhodnutí velice rádi, jsme s ním velmi spokojeni. Dali jsme si slováckú štamprli a podali si ruce, toť vše, to byla veškerá domluva! Jinak chceme hrát v horní polovině tabulky, přednost by měli dostávat vlastní odchovanci, v současném týmu je totiž hodně mladých fotbalistů se vztahem ke Hroznové Lhotě, a to je náš cíl,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ zkušený lodivod z Veselska.
SK KOZOJÍDKY – 1. B TŘÍDA, SKUPINA C
Ani skvělý jarní finiš týmu z Veselska nestačil v minulém ročníku na lepší umístění než bylo konečné třetí místo. Mužstvo nezvládlo především podzim 2021, ale vše se rozhodlo na jaře tohoto roku. Jako obr-posila přišel střelecký snajpr Tomáš Ťok z Rakouska (Mistelbach), na trenérskou lavici se posadil bývalý ligový obránce Jablonce RICHARD HROTEK, který si po angažmá ve Bzenci od fotbalu krátce odpočinul.
„Trénujeme třikrát týdně, přípravné zápasy sehrajeme vesměs u týmů z vyšších soutěží, neboť na našem hřiště se budou dělat závlahy. Chceme hrát v popředí tabulky a předvádět takový fotbal, který se bude našim fanouškům zamlouvat. Do Poháru jsme se letos nepřihlásili, chceme vše směřovat na samotnou soutěž, byly třeba obavy, abychom v Poháru neinkasovali zbytečné karty a tak evidentně dostala přednost 1. B třída! Kromě kanonýra Tomáše Ťoka (rakouský Hohenhau) odešel z týmu Roman Sládeček a pro menší vytížení záložník Petr Červenka (38), naopak k nám přichází hned šest hráčů z Veselí nad Moravou (brankář David Marada, do pole pak Martin Chytka, Bohumil Vardan, Jaroslav Zbytek, Filip Zbytek a Lukáš Prajza) a z Dubňan Lubomír Janík (28),“ prozradil manažer kozojídské kopané OTAKAR BŘEZINA.
SK DOLNÍ BOJANOVICE – OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA
Příprava na nový fotbalový ročník začala v polovině července (15. 7.), první ostřejší souboj čeká na borce z Podluží v Okresním poháru, kdy v 1. kole cestují do Kostelce na Kyjovsku (NE, 7. srpna od 17:30 hodin), v případě postupu by hrály Dolní Bojanovice ve druhém kole s vítězem duelu Nenkovice – Vřesovice (31. srpna od 17:30 hodin).
„Odešel záložník Martin Blaha do Týnce, který se spojil s Hruškami, když původní spojení Hrušek s Prušánkami se nevydařilo. Zkoušíme nadějné dorostence z Prušánek (tam zatím mužský fotbal stagnuje), a to Vítězslava Ostřížka a Davida Kunyse, ze Starého Poddvorova Radima Kovaříka. Kádr je po zranění několika hráčů (Pavel Prčík, Vladimír Blaha a Jakub Siwiec) zatím tak na horní polovinu tabulky, já to reálně vidím do 5. místa. O postupu se u nás momentálně nemluví, takže uvidíme, co nám ukáže nastávající sezona,“ říká vedoucí mužstva Dolních Bojanovic ROMAN BALÁŠ.
(red.)

Štítky:

sport