Sport

HOUPAČKOVÉ VÝSLEDKY S BRNĚNSKOU TECHNIKOU!

Čtvrtek Leden 4, 2024
416
Situace před brněnskou brankou. Z utkání SHKM Baník Hodonín versus Technika Brno (1:4). (Foto: zdroj – SHKM Baník Hodonín, Adam Krátký)

HODONÍN – Na Nový rok nezačali hodonínští Drtiči své putování druhou ligou dobře, když nečekaně v malém derby jihu Moravy přenechali všechny body týmu z krajského města. Hodonín má v této sezoně s brněnskými vysokoškoláky vůbec zajímavou bilanci, když ve 4. kole doma klopýtl 0:4, v 15. kole naplno bodoval na brněnském ledě se stejným sokem po výsledku 7:1 a o první lednové středě v tomto kalendářním roce mu nevyšel domácí mač, neboť Drtiči nečekaně padli po porážce 1:4.

Domácí prohrávali 0:1, v závěru druhého dějství ale při přesilovce 5 na 3 srovnal po brilantním sólu z vlastní obranné třetiny útočník Erik Hložánek – 1:1. Ve třetí části již stříleli ostrými náboji jen hosté, kteří dali čtvrtou branku při hře Hodonína bez gólmana.

Porážka domácích je z kategorie hodně nečekaných, ale s takovým výkonem, kterým se poražení prezentovali, neměli šanci na bodový zisk. Je třeba si to v klidu a bez zbytečných emocí vyříkat, a znovu se vrátit k tomu typického hodonínskému hokeji – bojovným, s nasazením všech hráčů a s potřebným srdíčkem!

V sobotu 6. ledna se Drtiči představí v Kopřivnici, která v tomto kole porazila doma Opavu 4:3 po třetinách 2:1, 1:2 a 1:0). Hokejový mač na severu Moravy začíná v 17 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 26. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – TECHNIKA HOCKEY BRNO 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 38. Erik Hložánek (Polesný) – 23. Michael Fornál (Vašíček, T. Pigl), 44. Sebastian Bartes (Harmim, M. Dufek), 50. Tomáš Pigl (Masař, Handl), 55. Nesim Harmim (M. Dufek),

vyloučení: 3:4, navíc ve 37. minutě Tomáš Račický (TB) 5+OK,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 40:22,

rozhodovali: Filip Čech – Tomáš Kučera a Michal Frais,

přítomno 845 velmi zklamaných příznivců hodonínského Baníku.

Nejsem vůbec spokojený s přístupem některých hráčů! Nevím, jestli se nám nechce hrát nebo co. Řekli jsme si, že do toho vletíme, že je přehrajeme. Je to tým, který jenom brání a hraje vlastně na brejky, ale Technika nás trestala. Nedohrávali jsme osobní souboje, nedobruslujeme a jestli si někdo myslí, že to má tak vypadat, tak to určitě ne,“ řekl pro web Drtičů hodně zklamaný kouč poražených ALEŠ BACHÁNEK.

Začínali jsme trošku pomaleji, protože jsme nehráli 14 dní a tak jsme se jen pomalu rozjížděli. Hodonín má velmi kvalitní mužstvo, s tak dobrým týmem jsme ještě nehráli. My jsme dnes hráli to, co jsme chtěli a to se potvrdilo, že bylo správné. Velká radost a klukům pochvala,“ hlásil spokojený lodivod brněnské Techniky MARTIN STLOUKAL.

(red.)

Štítky:

sport