Zprávy

HOROROVÁ PRVNÍ TŘETINA Z POHLEDU BANÍKOVCŮ ROZHODLA!

Čtvrtek Únor 9, 2023
654
(Foto: web SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Středeční duel hokejistů Hodonína silně ovlivnilo první dějství, ve kterém soupeř z bývalého okresního města, ležícího v kraji Vysočina zhruba uprostřed České republiky dal čtyři branky, takže ve zbytku zápasu už nebylo vlastně o co hrát. Navíc se potvrdilo, že s tímto týmem Baník to prostě neumí – v této sezoně sehrál s Bruslaři vždy duely s porážkou na konci: 1:6, 2:6, 2:4 a ten ze středy (0:5). Souboj druhý v pořadí se hrál v rámci 14. kola a byl pro stávajícího kouče Hodonína Bachánka premiérou na lavičce Jihomoravanů.

Vše odstartoval již po 39 sekundách hostující Tecl, aby do dvanácté minuty přišly ještě další tři gólové údery vítězů. Po čtvrtém gólu opustil svou klec brankář Michal Šurý (za góly v podstatě ani nemohl!), aby jeho místo zaujal Ondřej Dolíška.

Hodonínu tento zápas prostě nevyšel, nicméně stále má na dosah účast v play-off, což je úkolem číslo jedna jak pro hráče, tak i realizační tým. Věřím, že tato SPORTOVNÍ FACKA Baníkovce výrazně probudí a nakopne, což mohou potvrdit již tuto sobotu (11. února) na ledě Valachů ve Valašském Meziříčí, kde se hraje od 17 hodin.

2. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 36. KOLO

SHKM BANÍK HODONÍN – BK HAVLÍČKŮV BROD 0:5 (0:4, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Marek Tecl, 6. Milan Valášek (Dušek, Čermák), 11. Filip Pártl (Křehlík, Oščádal), 12. Richard Cachnín (Čermák), 42. Marek Tecl (Voříšek, Cachnín),

vyloučení: 4:7,

využití: 0:0,

v oslabení: 0:1,

rozhodovali:František Held – Marek Bubela a Tomáš Bezděk,

846 diváků.

„Nepovedlo se to! Udělali jsme tam nějaké chyby hned na začátku a soupeř z prvních čtyř střel dal čtyři branky. To se pak těžko s tím dá něco udělat. Už to asi muselo přijít, aby šly ty hlavy trochu dolů. Zkoušeli jsme určité změny ve hře, v sestavě, prostě vše možné, ale nic nepomohlo,“ hlásil pro web hodonínského klubu kouč Baníku ALEŠ BACHÁNEK.

„My jsme se na Hodonín připravovali, měl sérii zápasů, kdy bodoval, měli jsme k němu respekt. Vyšel nám začátek, kdy nám to tam napadalo a to vlastně rozhodlo o celém utkání. Hodonín pak ukázal, že je dobrým mužstvem, chtěl to nějakým způsobem ještě zkomplikovat, ale nás dnes podržel výtečný brankář Adam Wolf,“ řekl po výhře spokojený lodivod hostů ALEŠ KRAUČUK.

(red.)

Štítky:

sport