HODONÍNSKÝ NESYT SI PŘIPSAL DALŠÍ BODOVOU ZTRÁTU!

Pondělí Září 25, 2023
1050
Momentka z okresní kopané na Hodonínsku. (Ilustrační foto: Marie Svejkovská)

HODONÍN – Fotbalisté NESYTU Hodonín se doma v sobotu rozešli se sousedy z Dolních Bojanovic smírně, když uhráli jen bod, i když měli herně a podle průběhu hry na výhru. Zkompletovali tak tím všechny možnosti, které fotbal nabízí – po domácí porážce 1:6 se Ždánicemi a výhře 2:1 nad Bohuslavicemi uhráli ve třetím letošním domácím vystoupení jeden bod za plichtu 1:1 v duelu s Dolními Bojanovicemi!

Domácí lodivod Petr Chramosta před soubojem musel řešit rozbitou obranu, ve které ze čtveřice hráčů chyběli hned tři, a to Patrik Kuchárek, Matěj Valíček a Jiří Svoboda, v průběhu utkání pak pro zranění odstoupili Michal Baják, Adam Ruszkowski a Ota Duchoslav, takže hráčských problémů je na straně NESYTU v současném období až-až. K tomu přišla pátá minuta, ve které domácí obrana zapomněla na Ladislava Vojáčka, který poslal hosty do vedení – 0:1.

Po přestávce šli domácí za otočením nepříznivého skóre, jejich snažení se ale naplnilo jen z poloviny, a to v 66. minutě, kdy po rohu Radka Gertnera vyrovnal hlavou na konečných 1:1 Jakub Kořínek. Víc NESYT již nestihl, takže nyní má v tabulce za 7 bodů šestou pozici (o zápas méně), hosté z Dolních Bojanovic mají bodů 10, ale o utkání více a berou tudíž čtvrté místo tabulky základní fotbalové soutěže na Hodonínsku.

Zastavím se ještě u okresní fotbalové ikony, Radka Homoly, který po oficiální rozlučce v Rohatci vůbec poprvé nastoupil za hodonínský NESYT, a ukázal, že bude platnou posilou pro celek z okresního města. 39letý zkušený fotbalista se postavil před domácí obrannou čtveřici na místě mezi obranou a zálohou, a svoje zkušenosti a přehled prokázal především ve 39. minutě, kdy ihned z půlky zahrál trestný kop tak, že brankář Jan Bílík se až v hodině dvanácté stačil vrátit do branky a balon na poslední možnou chvíli zachytil před brankovou čarou!

POZVÁNKA:

V devátém kole cestuje NESYT do Milotic, kde jej čeká místní rezerva, Dolní Bojanovice si to doma rozdají s Bohuslavicemi. Oba zápasy se hrají v SO, 30. září, s výkopem v 15:30 hodin.

3. TŘÍDA HODONÍNSKA, SKUPINA A – 8. KOLO

* FC NESYT HODONÍN – SK DOLNÍ BOJANOVICE 1:1 (0:1)

Branky: 66. Jakub Kořínek – 5. Ladislav Vojáček,

žluté karty: Jakub Kořínek, Radek Gertner, Radek Homola – Aleš Tomaštík, Martin Veselý,

řídil Zdeněk Filipenský,

70 diváků.

„Dostali jsme brzy gól, což je problém NESYTU! Po přestávce se nám podařilo sice vyrovnat, ale myslím si, že jsme měli naplno bodovat. Před zápasem jsme museli řešit problém se složením v podstatě celé obrany a v průběhu utkání se nám tři borci zranili, takže další patálie. Výkon a odvedená hra za mě jsou v pořádku, ovšem chybí ta předfinální fáze. Toto musíme ještě vylepšit a pak věřím, že začneme dávat i ty góly,“ pevně věří v lepší časy nesytského týmu jeho kouč PETR CHRAMOSTA.