Zprávy

Hodonínská zoologická zahrada vyhlásila výsledky fotosoutěže

Středa Listopad 18, 2020
922

HODONÍN – Pravidelným i občasným návštěvníkům hodonínské zoo jistě neuniklo, že je zahrada, stejně jako všechny ostatní zahrady v České republice, z důvodu vládních opatření proti šíření koronaviru, pro veřejnost uzavřena. Ještě před jejím uzavřením ale pracovnice propagačního a vzdělávacího úseku zoo stihly vyhlásit fotosoutěž pro veřejnost, která probíhala od 1. září až do 31. října.

Amatérští i profesionální fotografové měli v tomto období možnost přihlásit do soutěže jednu ze svých fotografií zvířete pořízenou v hodonínské zoo. „Záměrně jsme ale nedefinovali období, kdy mohla být fotografie pořízena, takže i když byla zahrada již zavřená, soutěžící mohli zalovit ve svých fotoarchívech a přihlásit i starší fotografii,“ vysvětluje lektorka vzdělávání Šárka Krakovská a dodává, že zájem o soutěž všechny mile překvapil. Celkem se sešlo 109 fotografií, které byly průběžně zveřejňovány na sociální sítích zoo. „Instagram a facebook zoo zůstává po dobu uzavření zahrady jednou z mála možností, jak mohou podporovatelé zahrady sledovat aktuální dění v zoo a věříme, že nejen soutěžícím, ale především našim fanouškům, udělaly soutěžní fotografie zvířat radost,“ dodává Krakovská.

Všechny soutěžní fotografie byly po ukončení soutěže předloženy odborné porotě. Této úlohy se ujal ředitel Galerie výtvarného umění v Hodoníně Josef Fantura společně s dlouholetými fotografy zvířat v hodonínské zoo Josefem Petricou a Jiřím Mikolášem. Ti společně několikrát prošli všechny fotografie a následně vybrali 13 nejlepších, jejichž autoři se mohou těšit na zajímavé ceny. Jednou z nich je například nový fotoaparát. „Dne 15. listopadu skončilo i hlasování o nejlepší fotografii na sociálních sítích, jejíž autor bude také odměněn“, popisuje lektorka vzdělávání ZOO Iva Uhrová. „Všechny vítězné fotografie i celá fotogalerie jsou k vidění na facebooku zoo a některé fotografie jsou navíc vtipně pojmenovány, takže se při jejich prohlídce i pobavíte,“ uzavírá Uhrová.                    

 (red)