Zprávy

Hodonín se raduje z výhry v Českém poháru a už vyhlíží soupeřky z Berlína ve čtvrtfinále Ligy mistryň!

Středa Leden 12, 2022
654
– Vítězky Českého poháru ve stolním tenisu za rok 2021 – SKST PLUS HODONÍN. Foto: zdroj web ping-pong.cz – autor František Zálewský

HODONÍN – Ještě ve starém roce (konkrétně ve druhé polovině měsíce prosince 2021) si hodonínské stolní tenistky zaknihovaly další úspěch do své klubové kroniky, a to vítězství v Českém poháru 2021 v jeho 31. ročníku. 

V Havlíčkově Brodě porazily v dramatickém finále žen celek SK Dobré ve velmi vyrovnaném klání 5:4 a tak po dvou letech (předtím se tak stalo v Havířově) znovu panuje ve městě na řece Morava velká sportovní radost v klubu stolního tenisu!

 

FINÁLE:

SKST PLUS HODONÍN – SK Dobré 5:4

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH ZÁPASŮ:

* Natalia Partyka – Zdena Blašková 0:3 (-7,- 11,- 9),

* Qian Yang – Eliška Koďousková 3:1 (6, 10, -6,10),

* Markéta Ševčíková – Konstantina Paridio 3:0 (7,8,7),

* Yang – Blašková 0:3 (-6,-8,-8),

* Partyka – Paridio 3:1 (-8,2,7,4),

* Ševčíková – Koďousková 3:0 (4,3,10),

* Yang – Paridio 0:3 (-11,-6,-11),

* Ševčíková – Blašková 1:3 (7,-8,-3,-5),

* Partyka – Koďousková 3:0 (0,4,5).

 

Hodonín prohrával 0:1, dostal se ale postupně do vedení 2:1 a 4:2. Vypadalo to už hodně nadějně, ovšem tým Dobré díky dvěma výhrám v řadě srovnal na 4:4. Rozhodnutí tak přinesl souboj hodonínské Partyky a soupeřky Koďouskové, ve kterém jasně dominovala hráčka z jihu Moravy. 

Celek z Dobré měl velkou oporu v Blaškové, která sice porazila všechny hráčky z Hodonína, na konečnou výhru to ale nestačilo. 

Utkání se podařilo zdramatizovat řecké reprezentantce Paridio, která porazila Australanku v dresu Hodonína Yang 3:0 na sety. 

 

ŘEKLI PO ZÁPASE:

„Jsem především ráda, že jsem konečně dneska hrála dobře. Ráno to nešlo, nedařilo se mi, nejsem úplně typ na ranní zápasy. Proto jsem se snažila během přestávky dostat do pohody,“ řekla pro web ping-pong.cz spokojená ZDENA BLAŠKOVÁ.

 

„Je trochu škoda, že se mi nepovedl první zápas proti Zdeně Blaškové a jsem proto ráda, že druhá dvouhra byla již úspěšná. Proti Zdeně jsem kazila hodně svých míčků, s ní je to vždycky veliký boj. Ona dnes hrála velmi dobře a byla lepší. Za našeho vedení 4:2 jsem doufala, že po dalším kole dvouher už bude konec,“ hlásila rovněž pro web stránky ČSST hodonínská opora NATALIA PARTYKA.

 

„My jsme věděli, že to nebude jednoduché. V lize jsme sice Dobré porazili jasně 6:1, ale tohle je něco jiného – prostě pohár! Oni mají v týmu Zdenu, která je schopna udělat tři body na kterýkoliv tým v naší Extralize. My ovšem máme vyrovnanější kádr, proto jsme vyhráli,“ zhodnotil úspěšné finále pro stejný web kouč Hodonína JAROSLAV MIKESKA.

 

ZÁPAS O 3. MÍSTO:

MSK Břeclav – MH Stolní tenis Ostrava 2:5

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH SOUBOJŮ:

* Aneta Širučková – Kristýna Mikulcová 3:2, 

* Daša Šinkárová – Simona Šlehobrová 2:3,

* Maja Miklaszewská – Barbora Kapounová 0:3,

* Šinkárová – Mikulcová 0:3,

* Širučková – Kapounová 3:1,

* Miklaszewská – Šlehobrová 0:3,

* Šinkárová – Kapounová 1:3.

 

SEMIFINÁLE:

SKST PLUS HODONÍN – MH Stolní tenis Ostrava 5:0

Semifinále se hrálo dopoledne v 11 hodin (18. 12. 2021) a favorit z jihu Moravy jasně přehrál tým z krajského města severní Moravy. Body Hodonína: Natalia Partyka 2, Yang Qian 2 a Markéta Ševčíková 1.

 

* Přesně za týden se chystá pro fanoušky atraktivního ženského stolního tenisu do hodonínské haly na Lipové aleji velký svátek, neboť hráčky SKST PLUS HODONÍN nastoupí od 18 hodin v úterý 18. ledna 2022 k prvnímu čtvrtfinálovému utkání Ligy mistryň proti soupeřkám z Berlína.

„Na tento zápas se všichni v klubu moc těšíme, protože v podstatě po dvou letech se znovu do naší haly vrací Liga mistryň! Pevně doufám, že přijde hodně našich fanoušků, kteří nám připraví výtečnou atmosféru. Soupeřky samozřejmě známe, protože s nimi pravidelně hráváme právě v evropských pohárech. TTC Berlín eastside má vyrovnané tři hráčky (Britt Eerland, Shan Xiaona a Nina Mittelham), které mohou hrát v Evropě směle o medaile a patří určitě do skupiny TOP 10! My uděláme vše proto, abychom postoupili dál, ale papírovým favoritem tohoto duelu je náš soupeř,“ řekl před startem čtvrtfinálových bitev kormidelník Hodonína JAROSLAV MIKESKA.  

 

Do letošního čtvrtfinále postoupilo hned kvarteto týmů z Francie, po jednom zastoupení pak má Česko, Německo, Rakousko a Polsko.

ČTVRTFINÁLOVÉ DVOJICE:

TTC Berlín – SKST PLUS HODONÍN,

CP Lyssois Lille Métropole – Metz TT,

Etival Clairefontaine ASRTT – Linz AG Froschberg,

TT Saint-Quentinois – KTS ENEA SIARKOPOL Tarnobrzeg.

(pol za použití webu ping-pong.cz)

Štítky:

sport