Zprávy

HODNĚ VÝŽIVNÁ DRUHÁ ČERVENCOVÁ SOBOTA!

Úterý Červenec 12, 2022
1522
Spokojení fanoušci oslav 90. let od založení organizované kopané v Radějově. (Foto: Marie Svejkovská)

REGION – O druhé sobotě v tomto měsíci se nedá v mém případě mluvit jako o nudném dni, to v žádném případě!

Začalo to dopoledním výjezdem do Kozojídek, kde se konal již 16. ročník Memoriálu Páji Šrahůlka v malé kopané, pokračovalo v Radějově, kde oslavili postup do Okresní ligy a navíc si připomněli 90 let od založení organizované kopané v této obci na Veselsku, aby se zakončení uskutečnilo v Dolních Bojanovicích, kde si taktéž funkcionáři a hráči připomenuli 90 let od vzniku fotbalu v této obci na Podluží.

Materiál o Kozojídkách budu zpracovávat později, takže teď se soustředím na oslavy fotbalu v RADĚJOVĚ a v DOLNÍCH BOJANOVICÍCH!

OSLAVY – RADĚJOV

Program byl bohatý, v podstatě rozdělený na celý sobotní den a protože až na drobný a krátký deštík kolem 17 hodiny bylo na modré obloze jen příjemné letní sluníčko, přítomní diváci (cca kolem 500!) byli náramně spokojeni.

Na pořadu byl zápas Starých gard týmů TJ Sokol Radějov a TJ Tvarožná Lhota, představili se přípravky TJ Sokol Radějov a TJ Jiskra Strážnice, ovšem největším tahákem oslav byl duel mužů z Radějova, kteří si letos vybojovali zasloužený postup do Okresní ligy Hodonínska a tito nastoupili proti Výběru fotbalistů Tomáše Hořavy a Davida Helíska.

Zápas nakonec lépe zvládl zkušený Výběr, který porazil nováčka Okresní ligy TJ Sokol Radějov 7:5 (4:1).

Branky: Tomáš Hořava 2 (jednou z PK), Petr Kawij, Václav Janouškovec, Radek Sasín (odchází z FK Hodonín, je domluvený v nižší rakouské soutěži), David Helísek, Jakub Březina – Petr Šmach 2, Radim Kašpar, Radim Zajíček a vlastní.

Před hlavním zápasem oslav v Radějově dostala trojice místních funkcionářů ocenění, které ji předal předseda OFS Hodonín Antonín Kordula. To největší, přímo od předsedy FAČR Praha Petra Fouska, obdržel z rukou Korduly Jindřich Šebesta a Tomáš Stránský, od OFS Hodonín pak blahopřání dostal Miloš Potrusil!

Za sebe můžu říct, že jsem se cítil v Radějově moc fajn, snad i proto, že v místní VIP-ce byla velmi příjemná obsluha v podobě slečny Lucie, která byla velmi pozitivně nastavená a po celou dobu rozdávala zcela zdarma jen samé úsměvy a pozitivní energii!

„Dnešní oslava – to je NÁDHERA! Klukům, kteří na tom museli dělat několik měsíců, je třeba poděkovat: sem patří brácha Dušan (jinak hrající kouč mužů z Radějova – pozn. red.), Radim Janota, Jaroslav Ševeček a bývalý sudí, nynější sekretář radějovského klubu Miroslav Monček. Je velká škoda, že nepřijel ex-reprezentant a bývalý lídr fotbalistů Viktorie Plzeň David Limberský, který se bohužel na poslední chvíli z osobních důvodů Tomáši Hořavovi po telefonu omluvil. On byl právě pro fanoušky a fanynky tím největším tahákem dnešních oslav a z toho důvodu budou snad i navštěvníci této akce trochu zklamaní, ovšem lidé z Radějova, co se na zdaru akce podíleli, za toto prostě nemůžou a nemohli rozhodnutí Davida v žádném případě ovlivnit.

Jinak co se týče mého působení v Hodoníně, tak si myslím, že jsme splnili povinnost, protože na divizi jsme měli v minulé sezoně nadstandardní mančaft! Největším soupeřem byl pro nás B tým Zbrojovky Brno, ale po „domácí“ výhře na hřišti v Šardicích letos na jaře s týmem z krajského města bylo zřejmé, že o postupujícím celku se rozhodlo,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ pravý bek mužstva FK Hodonín, radějovský rodák DAVID HELÍSEK.

„Dnes to je fakt parádní akce! Já budu v týmu Davida Helíska a Tomáše Hořavy a už teď se na zápas těším. Jinak v Hodoníně jsem po vzájemné dohodě ukončil letos v létě své působení a přes kamaráda mám nabídku na start v týmu nižší rakouské soutěže, a to v celku SC Stronsdorf v okrese Mistelbach. Budu tam jezdit na dva tréninky + zápas v jednom týdnu a věřím, že na stará kolena si zahraju ještě v rodném Radějově,“ přiznal webu ISLOVÁCKO.CZ radějovský rodák a ofenzivní záložník RADEK SASÍN.

„To, že dnes tady nebude David Limberský, jsme se dozvěděli v podstatě až na poslední chvíli, takže z plakátů to nešlo smazat a ani na dostupných sociálních sítích již nebyl prostor pro přepracování předem zadané propagace. Je to pro nás samozřejmě velké zklamání, neboť David si mohl zahrát na kvalitně připraveném zeleném pažitu před skvělou diváckou kulisou. Dvakrát velká škoda, neboť na tyto oslavy jsme se začali ve výboru našeho klubu připravovat hned od prvních dnů měsíce ledna tohoto kalendářního roku! Určitě by to byl pro naše fanoušky velký tahák, ale David měl rodinnou oslavu, takže pobyt na jižní Moravě dodatečně zrušil.

Jinak měl na našem hřišti trojdenní kemp (od 6. – 8. července 2022 – pozn. red.) pro talentované fotbalové žáky Tomáš Hořava a můžu prozradit, že ze dvou návštěv jsem měl ty nejlepší dojmy: žáci pod vedením Tomáše měli dvoufázové tréninky a vždy se na další enormně těšili. Sám Tomáš to s těmito mladíky fakt umí a já věřím, že i do budoucna bude v podobných akcích tento ex-ligista pokračovat.

My jsme samozřejmě rádi za postup do Okresní ligy, ke kterému nám výrazně pomohl i Tomáš, i když nehrál pravidelně. V Okresní lize chceme hrát důstojnou roli a věřím, že kluci si budou postupu vážit a v samotné soutěži nás a naše fanoušky nezklamou. Máme příslib na další sezonní výpomoc od Tomáše, ale tady bych chtěl, kdyby nám mohl v novém fotbalovém ročníku ve vyšší soutěži pomáhat častěji. Já věřím, že se nakonec vzájemně domluvíme a jeho starty v dresu Radějova tak budou obrovským zpestřením pro celou Okresní ligu na Hodonínsku. Tým Radějova začne přípravu v neděli 17. července domácím duelem s Kněždubem, trénovat by se mělo dvakrát týdně,“ hlásil jednatel radějovského klubu MIROSLAV MONČEK.

„Přiznám se, že jsem toto ocenění vůbec nečekal, o to více a mile jsem překvapený. Já tady do fotbalu „dělám“ v podstatě nějakých 55 let (!) a přesně si pamatuji, když ve svých 12 letech jsem pomáhal otcovi při budování střechy nad současnými kabinami,“ řekl hodně dojatý obětavec a do fotbalu zapálený 67letý JINDŘICH ŠEBESTA.

OSLAVY – DOLNÍ BOJANOVICE

I na Podluží se slavilo v podstatě celou sobotu a i tady se vzpomínalo na 90. let od vzniku organizovaného fotbalu v obci.

Hlavním zápasem byl duel domácího týmu, který loni skončil na čtvrté pozici v Okresní lize a zeměpisného souseda – Vinařů z Mutěnic, kteří hrají Krajský přebor.

VÝSLEDEK:

SK DOLNÍ BOJANOVICE – FK MUTĚNICE 1:3 (1:2)

Branky: Zdeněk Sklenský -Jindřich Žůrovec, Jaroslav Hromek a Adam Prčík.

Za stavu 1:0 nedal ve 21. minutě domácí Zbyněk Miklík penaltu, hrálo se 2×35 minut.

„Přípravu zahájí naši muži 15. července – v plánu jsou přípravné duely se Šardicemi a venku v Týnci, pak nás čeká 1. kolo Okresního poháru (7. srpna) v Kostelci na Kyjovsku a dál se uvidí. Trénovat budeme dvakrát týdně, chtěli bychom hrát v popředí tabulky, tak do toho pátého místa. Na postup do vyšší soutěže není u nás momentálně kádr hráčů, takže tyto ambice prozatím nemáme! Odešel záložník Martin Blaha, který má manželku z Hrušek a ty se letos spojily s Týncem, takže to zkusí v další sezoně na Břeclavsku a pokud se mu tam nebude líbit, rád se může vrátit k nám do Dolních Bojanovic. Zacílené máme na Prušánky, kde se nepřihlásili znovu muži do soutěže v rámci našeho okresu, takže k nám by měl přijít z Prušánek David Kunys a Vítězslav Ostřížek, ze Starého Poddvorova pak Radim Kovařík,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ sekretář klubu z Dolních Bojanovic ROMAN BALÁŠ.
„K minulé sezoně: letos na jaře jsme udělali za šest kol více bodů než za celý podzim 2021, takže v podstatě jsme se zachránili. Přišly ale nemoci a zranění, když hned pět hráčů bylo o berlích. Dnešní oslavy v Dolních Bojanovicích jsme zvládli, i když jsme nastoupili jen se 7 hráči kádru mužů z Krajského přeboru, který doplnili naši dorostenci a vypomohli i kamarádi. Za to patří dík mému asistentovi (Jaroslav Munzar), který dal tým dohromady. Trénovat budeme 2x týdně, tuto sobotu jedeme na Slovensko do Dunajské Lužné k prvnímu zápasu letní přípravy 2022 (od 10:30 hodin), další sobotu máme doma Start Brno (čas se upřesní) a pak ve středu 27. července se představíme v Hroznové Lhotě. Tlačí nás bota na druhém brankáři (stále tento post řešíme), přichází k nám záložník Adam Šťastný z dorostu FK Hodonín a na zkoušku do Zbrojovky Brno odešel Dominik Hoch. Přál bych si, aby do startu nového ročníku (2. kolo – doma 14. srpna od 17:30 hodin s Boskovicemi) byli již k dispozici i nyní zranění hráči, a to Stanislav Koutský, Jakub Chludil, Martin Maňák a Marcel Čepil. Věřím, že sezonu začneme lépe než v minulém roce. Tuto soutěž jsem si již „osahal“, znám její kvalitu a my prostě musíme jít zápas od zápasu,“ je přesvědčený kouč Mutěnic MARCEL HOUŠKA.
(red.)

Štítky:

sport