HÁZENKÁŘSKÝ SOUBOJ DAVIDA S GOLIÁŠEM VYZNĚL PŘESVĚDČIVĚ PRO DOMÁCÍ MICHALOVCE!

Středa Únor 7, 2024
751
Na snímku brání v bloku hostující kanonýrka, autorka šesti gólů, Veronika Štipčáková (číslo 8) střelecký pokus domácí Iryny Kompaniiets. (Foto: zdroj – web klubu MŠK Iuventa Michalovce)

HODONÍN – V sobotu cestoval velký outsider MOL ligy, poslední Hodonín, na palubovku vedoucího celku společné česko-slovenské ženské házenkářské ligy jen s malou nadějí na případný úspěch. To se nakonec i potvrdilo přímo na palubovce na východě Slovenska u našich sousedů.

Tady se hosté ujali vedení 1:0 na začátku druhé minuty, kdy se prosadila Natálie Svobodová, to však bylo ale pouze jediné vedení poraženého týmu v zápase, kde jinak tahal za kratší konec házenkářského provazu HK Hodonín. V zápase padlo celkem 72 branek, což není zrovna klasické číslo pro ženskou házenou, takže místní diváci se asi nenudili.

MOL LIGA – 16. KOLO

* MŠK IUVENTA MICHALOVCE – HK HODONÍN 44:28 (21:13)

Nejvíce gólů: Martina Popovcová 7, Yevheniia Kohuch 7, Marianna Paľová 5 – Veronika Štipčáková 6/2, Natálie Svobodová 5, Bára Krejčíková 5,

sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2,

vyloučení: 1:2,

řídili: Erik Bednár a Valér Cibere (oba Slovensko),

delegát na utkání: Marianna Nemčíková,

600 diváků.

„Chtěli jsme předvést zlepšený výkon oproti duelu v Porubě. Jsem rád, že jsme se prezentovali pěknou útočnou házenou a takto chci, abychom doma hráli. Rozdělil jsem družstvo na dvě šestky, takže každá z hráček si tak zahrála patnáct minut v obou poločasech. Vyzkoušeli jsme z dorostu brankářku Barboru Jakubíkovou. Jsem rád, že jsme se dobře naladili na další zápasy, které nás nyní čekají a které budou z hlediska umístění důležité, a taktéž jsem rád, že nás přišlo dnes do haly podpořit tolik dětí,“ řekl domácímu webu kouč Michalovců PETER KOSTKA.

POZVÁNKA:

HK Hodonín v dalším kole hostí v hale TEZA na Lipové aleji tým Házená Kynžvart, který je v tabulce na čtvrté pozici a kde trénuje Peter Sabadka spolu s Lenkou Černou, jinak bývalé osobnosti zlatých časů veselské házené (Sabadka jako kouč, Černá v roli brankářky). Duel se hraje v SOBOTU 10. února od 16:30 hodin!