Sport

HÁZENÁ ŽENY

Pondělí Únor 22, 2021
1257

HODONÍN – Poslední tým MOL ligové tabulky, HK Hodonín, se dvakrát představil u svého soupeře. Nejprve o první únorové sobotě se utkal se Západočeškami z krajského města Plzeň, o týden později pak měl hrát Hodonín v Baťově městě Zlín, ale pro pozitivní test na COVID-19 v družstvu Hodonína bylo toto utkání odloženo!

MOL LIGA – 19. KOLO:

DHC Plzeň – HK HODONÍN 20:25 (6:12)

Až ve čtrnáctém MOL ligovém utkání se mohly hodonínské házenkářky radovat z první výhry v tomto ročníku, když pokořily Plzeň na její palubovce a musíme dodat, že plně po zásluze.

Přitom Jihomoravanky nezačaly dobře, když postupně prohrávaly 0:2 a 1:3. Do 17. minuty neuspěla ve třech pokusech levá křídelnice Hodonína Višňovská a tak hostující lavička udělala skvělou změnu, když tuhle bojovnici poslala na palubovku jako pravou spojku a právě tato hráčka dala mezi 23. – 30. minutou tři důležité góly ze své nové parkety! Výborný výkon na západě Čech předvedla i brankářka  Barbora Zichová, líbila se ale i střelecky probuzená Vavroušková, která dávala tři důležité góly v rozpětí mezi 41. – 45. minutou a zvyšovala tak vedení vítězek z 16:9 na  19:11. Pokud jsme v předchozích komentářích kritizovali výkon Hodonína, bylo to vždy na základě předvedené hry a způsobu, jakým tento tým přicházel zejména v posledních duelech zbytečně o dobré výsledky. Tentokráte však celek z jihu Moravy předvedl solidní hru, na jejímž konci byla zasloužená první jednička na kontu výher a teď si lze jen přát, aby holky v nasazeném trendu pokračovaly i do dalších důležitých bitev!

„Zápas se nám opravdu nepovedl, podali jsme velmi špatný výkon. Opět jsme udělali téměř 20 technických chyb a procento střelby bylo hlavně v prvním poločase mizerné. Dnes to bylo bezkrevné, bez náboje. Hodonín si zasloužil vyhrát, měl větší chuť a trestal naše chyby,“ řekl pro web Plzně kouč domácích RICHARD ŘEZÁČ.

„Konečně jsme všechno zvládli: skvělá brankářka, obrana a hlavně srdíčko nás přivedly k zaslouženým bodům. Můžeme jen litovat, že naše soustředěnost, která nás dnes zdobila, nepřišla už dříve. Celý tým, včetně všech z lavičky, zaslouží absolutorium. Holkám děkuji za předvedený výkon,“ řekl pro web HK Hodonín spokojený trenér vítězek ANTONÍN STŘELEC.

Statistika utkání:

Nejvíce branek Plzně: Denisa Franzová 8, Veronika Dvořáková 3, góly Hodonína: Barbora Vavroušková 6, Simona Višňovská 5, Nikola Kalinová 5/3, Klaudia Cygan 3, Hedvika Nováková 2, Šárka Pospíšilová 1, Petra Jadamíková 1, Lucie Krejčíková 1, Sára Drexlerová 1, rozhodovali: Radoslav Kavulič a Dalibor Pavlát.