FOTBALISTÉ KOZOJÍDEK ÚKOL ČÍSLO JEDNA (POSTUP) SPLNILI, TEĎ JEŠTĚ CHTĚJÍ DÁT V ROČNÍKU ALESPOŇ 100 BRANEK!

Neděle Květen 21, 2023
786
Fotbal u nás na vsi – pivo nesmí chybět. Na snímku je střelec dvou gólů Kozojídek Jaroslav Páleník pod palbou otázek. (Foto: zdroj – facebook SK Kozojídky)

KOZOJÍDKY – Oslabení hosté z městysu na Břeclavsku, kde žije cca 1 800 obyvatel, „zaparkovali“ před svojí brankou ne jeden, ale hned dva autobusy a tak bylo jen otázkou času, kdy se domácí favorit poprvé gólově prosadí. V prvním, málo záživném, poločase měl dvě tutovky útoční Adam Pollák, ale ve 37. minutě skončil jeho technický lob jen na brankové konstrukci soupeřovy svatyně a ve 45. minutě tentýž hráč ztroskotal na výtečně chytajícím brankáři Jiřím Langovi, který vyrazil balon z kopačky Polláka po samostatném úniku na rohový kop!

Dobývání branky hostů ukončil až v 78. minutě střídající Bohumil Vardan (1:0), aby v rozmezí tří minut přidal další dva přesné zásahy hodně sváteční střelec Kozojídek, Jaroslav Páleník. Ten před samotným utkáním přiznal webu ISLOVÁCKO.CZ, že před soubojem mu jeho tříletá dcera Elizabet řekla: „Táto, dáš góla!“ A ten ji poslechl, dokonce gólovou normu ještě překonal.

Jinak lídr skupiny (SK Kozojídky) dal v tomto povedeném ročníku již 93 branek a samotní hráči hodně touží po zdolání magické stovkové hranice, na což má tým kolem zkušeného lodivoda Richarda Hrotka ještě porci tří zápasů. Já zkusím zatipovat a tak jsem teď přesvědčený, že nakonec 100 BRANEK z toho po skončení sezony 2022-2023 BUDE!

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 23. KOLO

SK KOZOJÍDKY – TJ SOKOL VELKÉ NĚMČICE 3:0 (0:0)

Branky: 85. a 87. Jaroslav Páleník, 78. Bohumil Vardan,

střely na branku: 14:1,

mimo: 18:2,

rohy: 8:0,

bez ŽK!,

rozhodovali: Marek Kotýk (Šardice) – Lukáš Musil (Moravská Nová Ves) a Marek Šebela (Hrušovany u Brna),

delegát utkání: Miroslav Strouhal (Hustopeče),

120 diváků.

SESTAVA KOZOJÍDEK:

David Marada – Lukáš Prajza, Jakub Linek, Martin Chytka – Jaroslav Zbytek – Libor Smištík (62. Vlastimil Klimek), Filip Zbytek (83. Jaroslav Páleník), Dominik Hodonský (70. Tomáš Páleník), Dominik Vlček – Tomáš Voříšek (62. Bohumil Vardan), Adam Pollák (46. Lubomír Janík).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Dnes jsme nedali obrovské šance, takže soupeř z Břeclavska stále žil. Jsem rád, že k zasloužené výhře jsem přispěl zrovna dvěma góly. Já totiž branky moc nedávám, sice často chodím do pokutového území soupeře, ale tam mě nějak ty balony nenachází (smích). Asi nebývám ve správném čase na správném místě! Věřím, že tu stovku branek v této sezoně nakonec dáme a co se týče té nové sezony, tak si myslím, že máme velmi dobrý kádr včetně náhradníků a tak to vidím na horní polovinu tabulky v 1. A třídě,“ řekl střelec dvou nedělních branek JAROSLAV PÁLENÍK.

„Máme sedm zraněných hráčů, k tomu další dva odjeli na dovolenou, takže jsme museli vzít i hráče z béčka. Jsem rád, že jsme nakonec dali náš tým tak nějak dohromady, protože každopádně jsme chtěli zápas odehrát. Za výsledek 0:3 jsme šťastní, protože Kozojídky mají moc silný kádr. My jsme bojovali, dlouho jsme drželi remízu 0:0, v závěru pod tlakem jsme ale již nestačili a dostali tři branky,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ vedoucí mužstva z Velkých Němčic JAN MRKVICA.

KDE HRAJÍ OBA CELKY V DALŠÍM KOLE?

KOZOJÍDKY JEDOU DO TVRDONIC (NE, 28. 5., VÝKOP V 17:30), VELKÉ NĚMČICE HOSTÍ DOMA KYJOV (NE, 28. 5., 16:30).