Sport

FOTBAL SE V LOVČICÍCH HODNĚ ZVEDL!

Neděle Červen 12, 2022
1591
Na snímku je domácí útočník Kamil Matula. (Foto: Zdeněk Mezík – facebook)

LOVČICE – Ty špatné časy, kdy se mužstvo z Lovčic pohybovalo na poslední příčce tabulky ve 3. třídě, jsou již zřejmě definitivně pryč. V sezoně 2018-2019 skončili borci z obce na Kyjovsku na potupném posledním fleku (12.), když vyhráli pouze jediný souboj, zbývajících 21 zápasů prohráli při vysoce pasivním skóre 16:162! Obrazem se přesuňme o tři roky dopředu – právě o letošním druhém červnovém víkendu skončil další ročník fotbalových soutěží na Hodonínska a v něm už jsme našli zcela jiné LOVČICE!

Tým zahrál dobře zejména v jarní části tohoto roku, kdy měl bilanci 6-1-3, celkem nakonec skončil na 7. pozici s konečnou bilancí 9-4-7, skóre 46:50 a ziskem 31 bodů.

TJ FK SOKOL LOVČICE – TJ SOKOL NENKOVICE 5:3 (2:2)

V posledním vystoupení v tomto ročníku nezačali domácí dobře, když hned v úvodu utkání byl faulovaný domácí kanonýr 47letý Matula, a přesto, že se traduje, aby faulovaný hráč nešel kopat penaltu, na to domácí snajpr nebral ohled a vzal si míč, aby poslal svůj tým do vedení. Pokutový kop ale Matula nedal, nicméně se vykoupil, když se zapsal mezi domácí střelce hned dvakrát.

Utkání nedohrál hostující gólman Drahomír Staněk, který dostal ve 42. minutě červenou kartu za hrubé nesportovní chování – ta byla udělena za udeření soupeře do břicha v nepřerušené hře.

„Byla to dobrá rozlúčka s právě skončeným ročníkem. Máme dnes na konci sezony sele na grilu, pijeme kvalitní víno ze Skalice a pokud se nemýlím, tak oslavy budou pokračovat až do úterka. Myslím si, že fanoušci v Lovčicích mohou být spokojeni, fotbal šel u nás nahoru a já pevně věřím, že v horizontu několika let bychom mohli postoupit do Okresní ligy Hodonínska. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se tak stalo již po další odehrané sezoně! Kromě hráčů bych chtěl touto cestou poděkovat i našemu hlavnímu sponzorovi, který drží nad fotbalem v Lovčicích ochrannou ruku, a to samotné obci, kde starosta Vašek Tvrdý dělá pro zdejší fotbal maximum. Navíc je členem našeho klubu a na každém domácím utkání zastupuje funkci hlavního pořadatele,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ JAKUB HORÁK, vedoucí fotbalového mužstva TJ FK Sokol Lovčice.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Branky: 26. a 90. Kamil Matula, 52. a 58. Petr Jetelina, 42. Radim Procházka – 18. z penalty Radim Stehno, 20. Tomáš Spurný, 69. Adam Pánek,

ŽK: 75. Tomáš Klíč, 80. Ondřej Horáček – 69. Daniel Pospíšil, 74. Jan Polcr, 79. Patrik Grmolec,

ČK: 42. minuta Drahomír Staněk (NEN.),

rozhodčí: Miroslav Vančík,

přítomno kolem 150 diváků.

DALŠÍ VÝSLEDKY POSLEDNÍHO KOLA SEZONY 2021-2022 VE 3. B TŘÍDĚ NA HODONÍNSKU:

* Bohuslavice – Čejkovice 3:4 (0:1),

* Věteřov – Ždánice B 1:3 (1:2),

* Archlebov – Násedlovice 3:1 (2:1),

* Sobůlky – Kyjov B 2:0 (2:0).

(red.)

Štítky:

sport