Sport

V ROHATCI ŠLO O ŽIVOT – FOTBALOVÝ ZÁPAS SE MUSÍ ZNOVU ODEHRÁT!

Pátek Červen 10, 2022
904
ILUSTRAČNÍ FOTO – autorka Marie Svejkovská

ROHATEC – Hodně vzruchu bylo o první červnové sobotě na fotbalovém hřišti v Rohatci při dorosteneckém utkání krajské 1. třídy – skupina C, ve kterém se utkal domácí Slavoj a hosté z Veselska – TJ Sokol Hroznová Lhota. Co se vlastně stalo nám už přiblížil kouč domácích dorostenců MIROSLAV JÜSTEL.

„Za stavu 9:0 pro hostující celek došlo v 73. minutě k božímu dopuštění, když nečekaně zkolaboval přímo na hrací ploše hostující hráč Ondřej Joch. Chlapec měl zástavu srdce, ihned na hřiště přispěchali s pomocí funkcionáři obou klubů, ale nepodařilo se jim mladého fotbalistu na místě obživnout, to udělal až zdravotnický tým ze sanitky RZS, která přijela cca po 12 minutách. Mladý muž podle posledních informací je po operaci. Sudí Jiří Tománek z Hodonína tak utkání přirozeně předčasně po dohodě obou oddílů ukončil. Ovšem úplný šok pro mě nastal na nejbližším tréninku, kdy mi řekl kolega Erik Chalupa, že utkání musí být sehráno znovu nejpozději do 16. června 2022, o čemž rozhodla STK Jihomoravského Krajského fotbalového svazu (JmKFS) v Brně. Hned jsem mu řekl: „To myslí v tom Brně vážně, oni se snad zbláznili! To je podle mě neskutečný cynismus!“

Podotýkám, že v utkání o nic v podstatě již nešlo!

Dali jsme prostor se k dané situaci vyjádřit i druhé straně a tady je pohled DOMINIKA BUREŠE, předsedy STK při JmKFS Brno, který nám v telefonu řekl:

„Je mi to líto, ale toto rozhodnutí jsme museli udělat, neboť v řádech se na podobné situace bohužel nemyslí a není tudíž žádná opora či klička, která by se na daný případ dala vztáhnout. Naprosto chápu rozčarování funkcionářů z Rohatce, kteří se mi už dříve ozvali, ale my prostě toto nemůže nijak obejít, tolik na vysvětlenou!“

Takže teď je na řadě FAČR v Praze, který „tvoří“ Řády fotbalu u nás a měl by podobné případy patřičně do budoucna zohlednit!

(red.)

Štítky:

sport