FESTIVAL ZAHOZENÝCH ŠANCÍ – NAKONEC Z TOHO BYLA JEN TĚSNÁ VÝHRA!

Pondělí Květen 6, 2024
663
Fotbalisté klubu SK BRITTERM Kozojídky. (Foto: Jaroslav Kicl)

KOZOJÍDKY – Předposlední tým krajské 1. A třídy, skupiny B, z města v okrese Brno-venkov, kde žije 7 853 obyvatel, na Veselsku neměl v podstatě co ztratit a až do 91. minuty držel bezbrankovou remízu. V první minutě nastaveného času zabojoval na polovině Šlapanic o důležitý míč útočník Adam Pollák, aby se balon dostal k Jaroslavu Zbytkovi, který těsně za velkým vápnem napřáhl tak, že kulatý nesmysl z jeho kopačky napnul konečně síť branky, kterou hájil Martin Umlášek – 1:0. Proč uvádím výraz konečně? Domácí si v zápase totiž vytvořili minimálně šest čistých gólovek, ale bohužel pálili slepými patrony. Nakonec tedy přišlo to zasloužené „vysvobození“ v nastaveném čase, ale takové nervy byly zcela zbytečné!

Kozojídky se stále trápí, chybí jednoznačně ta herní a výsledková pohoda z loňského podzimu, nedaří se kombinační hra, borci dělají často neskutečné chyby, na které nejste určitě u tohoto mančaftu zvyklí a protože se nervozita přenáší i přímo na hrací plochu, tak býváme často svědky nervozity a slovních přestřelek na straně Kozojídek, chyby se hledají jinde než v první řadě u sebe, což přímo skvěle nahrává týmům, které přijeli postavit autobus před vlastní šestnáctku a jsou často v očekávání, co s nimi favorit z Veselska v domácím prostředí udělá!

Domácím příznivcům zatrnulo v 65. minutě, kdy vyrobil minelu obránce Martin Chytka, po které pelášil osamocený Ondřej Kalvoda na gólmana Lukáše Maňáka, ten svůj tým ale neskutečně podržel a chytil v podstatě jistý gól! Kaňkou na utkání byla červená karta pro hostujícího Tobiáše Orálka z 90.+3 minuty hry.

Musím zmínit zpáteční cestu autem domů do Hodonína, kdy jsem se skvěle bavil ve společnosti dvou kozojídských fotbalistů, a to Palase (Tomáše Páleníka) a Vořecha (Tomáše Voříška), kteří tak dokázali, že to umí nejen na zeleném pažitu, ale jsou vtipní a zajímaví i mimo hřiště, což samozřejmě tady rád kvituji!

Právě v den utkání se Šlapanicemi (NE, 5. května) si připomněl své 25. narozeniny hráč Kozojídek Dominik Vlček (momentálně zraněný), kterému vedení klubu, realizační tým, hráči a fanoušci Kozojídek přejí do dalších let hlavně hodně zdraví, štěstí a osobní pohody. K tomuto blahopřání se připojuje i redakce webu ISLOVÁCKO.CZ!

SESTAVA KOZOJÍDEK:

Lukáš Maňák – Tomáš Kurečka (85. Filip Zbytek), Martin Chytka, Jakub Linek, Tomáš Páleník – Vlastimil Klimek – Luboš Janík (68. David Marada), Bohumil „BOB“ Vardan, Jaroslav Zbytek, Dominik Hodonský – Adam Pollák.

POZVÁNKA:

Nezapomeňte si ve svém sportovním diáři zatrhnout NEDĚLI 12. KVĚTNA 2024. To se v rámci 23. kola 1. A třídy, skupiny B, představí v Kozojídkách ve šlágru kola TJ SLAVOJ ROHATEC. Výkop je v 10 hodin!

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 22. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – SK ŠLAPANICE 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 Jaroslav Zbytek,

žluté karty: Dominik Hodonský, Filip Zbytek – Aleš Brablec,

ČERVENÁ KARTA: 90.+3 Tobiáš Orálek (Š.) za hrubé nesportovní chování – fyzické napadení soupeře v přerušené hře,

střely na branku: 13:4,

mimo: 15:5,

rohové kopy: 8:4,

řídili: Lukáš Musil (Moravská Nová Ves) – Petr Juřena (Drnholec) a Jiří Jägr (Slušovice),

150 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Těžký zápas, nervy až do konce. I když jsme měli množství vyložených šancí, dneska to byla nezasloužená výhra! Proč? Drhne nám to, nejsme ochotni dát do toho více úsilí, nechce se nám běhat, nejsme schopni rozdělovat nějakou útočnou situaci, děláme chyby, neustále během zápasu jenom mezi sebou diskutujeme, tak toto je určitě špatně. Je to celé k zamyšlení, jak ten zápas hrajeme. Pro mě velké zklamání, takto se určitě o čelo 1. A třídy nehraje. V utkání nebyl totiž znát rozdíl mezi druhým a třináctým týmem tabulky. Z toho zápasu radost nemám a abych řekl pravdu, tak mě netěší ani ty tři body. A co nejbližší derby v neděli doma s Rohatcem? S takovým výkonem bychom to Rohatci asi hodně usnadnili! Bude záležet, jak se kluci kousnou přímo na hřišti a zda se aspoň částečně vrátí pohoda. Prohrát se může, ale musí to mít úroveň a po hře, kterou všichni oceníme,“ hlásil po duelu hodně zklamaný domácí lodivod RICHARD HROTEK.

Zápas se silným soupeřem, který byl jasným favoritem, jsme bohužel v závěrečných minutách nezvládli! Samozřejmě, že soupeř měl více ze hry i více gólových šancí, ale pokud jdeme od půlky sami na branku a nedáme gól, můžeme si nadávat jen sami sobě. Pak rozhodla jedna taktická chyba u rohu a byl konec. Po tomto průběhu jsme z výsledku zklamaní,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Šlapanic MICHAL HANZL.