DVOJNÁSOBNÁ RADOST FOTBALOVÝCH FANOUŠKŮ SLAVOJE ROHATEC!

Pondělí Září 2, 2024
1049
Momentka ze 6. ligy fotbalu mezi týmy Vyškov B a Slavoj Rohatec (žluté dresy). (Foto: Mikuláš Belžík)

HODONÍN + ROHATEC – Na konci prázdnin potvrdili dobrou formu jak fotbalisté „A“ týmu rohateckého Slavoje (v sobotu), tak i o den později rezerva Slavoje, i když tato prohrávala třikrát v řadě za sebou, aby nakonec v samém závěru otočila výsledek ve svůj prospěch a zaknihovala si první tři body v základní skupině 9. ligy na Hodonínsku!

6. LIGA, SKUPINA B – 5. KOLO

* MFK VYŠKOV B – TJ SLAVOJ ROHATEC 1:4 (1:1)

Góly: 2. Ondřej Zajíček – 61. a 90.+2 Martin Malacka, 42. Lucian Florin Tomele, 63. Marek Čech,

žluté karty: Radek Šenk – Lukáš Kumpan, Ján Vrablic, Lucian Florin Tomele,

řídili: Michal Zámečník – Marek Pavlica a Erik Jünger,

50 diváků – hrálo se v sobotu dopoledne od 10 hodin ve Švábenicích.

Domácí rezerva zařadila do sestavy dva opravdu šikovné fotbalisty, technicky vybavené cizince (20letý Oumar Kamara a 19letý Souleymane Meite), ale Slavoj dokázal se soupeřem držet krok po celých 90 minut. Skvěle do týmu po větším zranění a operaci křížových vazů po roce znovu zapadl střední záložník Tomáš Zelinka a střelec duelu, Martin Malacka, který získal tři kanadské body (2+1). V dalším kole cestuje Rohatec do Šlapanic, kde ale bude tým postrádat Marka Čecha a Luciana Florina Tomeleho, kteří budou na dovolené.

SESTAVA ROHATCE:

Martin Domanský – Jakub Tomšej, Lukáš Kumpan, Igor Petrák, Marek Herzán (po dvou zápasech se vrátil do sestavy) – Lucian Florin Tomele (90. Dominik Hudeček), Tomáš Zelinka, Jaroslav Zbytek, Martin Malacka – Marek Čech – Ján Vrablic (85. František Kajánek).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ:

Nevěděli jsme, s čím „B“ tým Vyškova přijde a na nás vyrukuje. Jsem rád, že i přes brzký gól jsme dokázali na vývoj zápasu zareagovat a ještě do poločasu jsme alespoň srovnali. Dva druhé poločasy v řadě za sebou nám v této sezoně nevyšly, ale borci si dokázali, že mají na to hrát aktivní a běhavý fotbal po celých 90 minut. Martin Malacka je výborný a technicky vybavený fotbalista se skvělým přístupem k fotbalu, za což jsem moc rád, Marek Čech dnes mohl dát minimálně hattrick, ale chybělo mu více klidu ve finálce a Ján Vrablic odvedl neskutečné penzum práce, zaměstnával v podstatě všechny tři stopery soupeře! Hráči si na pažitu mákli jeden za druhého, a dokázali tak, že tým je nejvíc,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Rohatce ZDENĚK HORÁK.

Zpočátku to pro nás bylo trochu těžké, ale po obdržené brance jsme se přizpůsobili hře soupeře. Bránili jsme dobře a důrazně, kdy jsme zaslouženě do poločasu srovnali skóre gólem do kabiny. Druhý poločas byl již v naší režii, tvrdě jsme bojovali a zaslouženě jsme si odvezli tři body,“ řekl facebooku klubu TJ Slavoj Rohatec střední záložník vítězů TOMÁŠ ZELINKA.

9. LIGA HODONÍNSKA, SKUPINA A – 5. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC B – FK VLKOŠ 4:3 (2:2)

Branky: 35. a 40. Jaroslav Julian Bajko, 84. Jakub Jankovič, 89. Jan Bortlík – 8. Filip Gebhart, 37. Marek Ingr, 49. Tomáš Bílý,

žluté karty: Pavel Pekařík, Adam Ruszkowski – David Kaiser, Luboš Zálešák, Filip Gebhart,

střely na branku: 8:3 (!),

mimo: 13:6,

rohy: 8:0,

rozhodoval: Kamil Horňáček (Strážnice),

50 diváků.

Hosté z Kyjovska měli skvělou střeleckou bilanci, když dokázali poslat na domácí svatyni tři přímé střely a přitom všechny skončily brankou! Vlkoš vedl v utkání třikrát, ale domů odjel nakonec s prázdnou. Dobrý tah se rohatecké lavičce povedl ve druhé půli střídáním, když tato poslala na vedlejší hřiště, kde se duel odehrál, Jakuba Jankoviče a Jana Bortlíka.

Na hlavním hřišti Slavoje se den předtím konal velký koncert čtyř kapel, který každý druhý rok pořádá Obec Rohatec – letos se zúčastnilo této akce na 2 100 příznivců taneční zábavy.

V 19. minutě trefil z úhlu pravou tyč branky Slavoje Ladislav Menšík a ve 33. minutě po centru Pavla Pekaříka hlavičkoval do pravé konstrukce branky Vlkoše domácí František Kajánek. Nejvíce vzruchu přinesly závěrečné minuty v 84. minutě se rozhodl vyzkoušet pozornost hostujícího gólmana Martina Osičky střídající Jakub Jankovič, který se nečekaně prosadil z dobrých 30 metrů polovysokou ranou k pravé tyči (3:3), aby výsledek otočil minutu před koncem přesným lobem Jan Bortlík (4:3), kterému posunul důležitý balon Filip Lábadi.

Po zápase v kabině ve Vlkoši oznámil záložník hostů Bronislav Otruba (37 let), že pro vleklé zdravotní problémy se rozhodl přerušit svoji kariéru. Takže uvidíme, jak dlouho tento technicky vybavený borec bez kopané vydrží!

ŘEKLI PO ZÁPASE:

Bylo to hodně těžké utkání na hodně těžkém terénu, což zrovna nenahrává té naší kombinační hře! Musím pochválit kluky, že bojovali až do konce. Je to ubojovaná výhra, pro nás ale strašně důležitá. Z každé šmudly dostaneme branku, navíc soupeř trefil ještě tyčku, ale jinak jsme Vlkoš do hry moc nepustili. Hráč číslo 10 (Bronislav Otruba – pozn. webu) vypadá, že neumí chodit a jakoby byl vozíčkář, ale fotbalista je PAR EXCELLENCE! Gólman Jakub Hazlinger za branky nemohl, víc jsem čekal od Františka Kajánka a musíme se více soustředit na obranu, protože dostáváme zbytečně moc branek. Byl to remízový zápas, v závěru bylo na naší straně více štěstí. Jednáme o možnosti hrát další zápas doma již v pátek 6. září večer při umělém osvětlení, takže se nakonec uvidí, kdy se duel 6. kola s Mikulčicemi uskuteční,“ hlásil trenér rohatecké rezervy PETR SEMOTÁN.

Od středy 28. srpna po zasedání Disciplinární komise (DK) při OFS Hodonín můžu jít konečně po roce a půl na lavičku jako trenér (dnes navíc místo dovolenkujícího Josefa Zelinky), můj trest již skončil! Samotné utkání se mi hodnotí velmi špatně. Třikrát jsme vedli a ještě minutu před koncem byl stav 3:3, přesto jsme nakonec prohráli. Fatální chyby stopera Dalibora Koplíka, jinak zkušeného borce, který si to musí vyhodnotit, jsou za mě bohužel nepochopitelné a rozhodly o naší porážce. Přesto za stavu 3:2 pro nás jsme tam měli čtyři šance, ale neuspěli jsme. V závěru jsme byli potrestáni a jedeme domů s prázdnou. Myslím si, že remíza by byla asi spravedlivá. Utkání jsme odehráli v hodně kombinované sestavě – úplně zdravý nebyli Robin Valenta a Bronislav Otruba, a od 5. minuty byl s nakopnutým kotníkem Luboš Zálešák. Škoda, že je tady takové hřiště, na kterém se prostě fotbal nedá hrát! Jsme tým, který chce kombinovat a to tady prostě nešlo praktikovat. Je mi líto hráčů A i B týmu Slavoje, že na takových hřištích musí trénovat a hrát,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Vlkoše MIROSLAV ČADA.