Zprávy

Dvě nehody u Bzence za 24 hodin. Auta vylétla na mokré vozovce po smyku ze silnice. Oba řidiči jsou navíc podezřelí, že auta řídili pod vlivem drog

Úterý Září 17, 2019
1045
Nehoda mezi Vracovem a Bzencem.

Bzenec – Hned ke dvěma nehodám v rozmezí několika málo hodin došlo minulý víkend mezi Bzencem a Vracovem. Nejprve tam havaroval devatenáctiletý řidič se Škodou Fabií, který při průjezdu zatáčky nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, mokré vozovce za deště a dostal smyk. Poté vjel do protisměru, kde narazil do projíždějícího auta, jehož řidič po kolizi skončil v nemocnici. Řidič Fabie má ale i další problém. Policisté u něj totiž zjistili pozitivní test na látku Canabis. Navíc bezdůvodně odmítl lékařské vyšetření krve a moči.

„Hrozí mu nyní pokuta až 50 tisíc korun a dvouletý zákaz řízení,“ uvedl
mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník
. Už v neděli dopoledne havaroval pak mezi Vracovem a Bzencem osmatřicetiletý řidič osobního vozidla BMW. Ten také podcenil své řidičské schopnosti a mokrou vozovku, dostal smyk a havaroval do travnatého příkopu. Z místa nehody navíc utekl, policisté jej pak vypátrali ve Vracově. Navíc při jeho ilustraci policisté zjistili, že má zákaz řízení až do konce roku 2020. Skončil v policejní cele. „Hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodal Zámečník. (pČR)