Sport

DŮLEŽITÁ VÝHRA TÝMU Z PODLUŽÍ – STÁLE JE TAK O CO HRÁT, A BOJ O ZÁCHRANU 1. B TŘÍDY JE REÁLNÝ!

Pondělí Květen 15, 2023
630
Na snímku jsou fotbalisté TJ Starý Poddvorov. (Foto: zdroj – facebook klubu TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Domácí fotbalisté z Podluží čekali na další výhru v krajské 1. B třídě bez pěti dnů celé dva měsíce! Navíc vůbec poprvé v tomto soutěžním ročníku udrželi čisté konto, a to i díky spolehlivému gólmanovi Vojtěchu Ševelovi, který tým podržel zejména ve dvou nepříjemných situacích ve druhé půli.

Marně pátrám v paměti, ale lepší výkon jsem letos v domácím prostředí u hráčů Starého Poddvorova neviděl: kluci makali jako jeden tým, dvakrát se zaskvěl svojí kopací technikou záložník Ondřej Štěpanovský, který nedal brankáři Davidu Noskovi žádnou šanci, stejně jako Pavel Bařina, který musel v poslední době snášet často kritiku na svoji osobu za nepřesvědčivé výkony, ale v neděli 14. května patřil jednoznačně k oporám vítězů a dal zkušeně ve 38. minutě důležitou druhou branku. Překvapil i sváteční střelec v dresu Starého Poddvorova, Josef Gertner, který na začátku druhé půle se proháčkoval zkoprnělou hostující obranou, aby poté poslal balon bez větších problémů po zemi do odkryté svatyně týmu z Břeclavska.

Ten na Podluží zklamal, přijel v optimistickém rozpoložení, ale to samo nemohlo na dobrý výsledek samozřejmě stačit. Nakonec si borci z městysu z vedlejšího okresu odvezli domů debakl a můžou tak jen přemýšlet, kde se stala chyba!

Před samotným soubojem si minutou ticha připomněli diváci a oba týmy vzpomínku na Pavla Kašíka, který zemřel 3. května po dlouhé těžké nemoci ve věku 71 let. Byl spolehlivým brankářem Starého Poddvorova a taktéž chytal za dorost Hodonína v éře, kdy se v okresním městě kopala dorostenecká 1. liga. ČEST JEHO PAMÁTCE!

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 22. KOLO

TJ STARÝ PODDVOROV – FK MORAVSKÁ NOVÁ VES 4:0 (2:0)

Branky: 28. a 85. Ondřej Štěpanovský, 38. Pavel Bařina, 49. Josef Gertner,

žluté karty: David Skočík (jinak den před zápasem oslavil své 31. narozeniny – BLAHOPŘEJEME!), Ondřej Malár, Stanislav Čížek, Martin Prát (všichni SP),

rozhodovali: Antonín Uher (Lanžhot) – Josef Hrubý (Břeclav) a Michal Zámečník (Dolní Bojanovice),

přítomno 100 diváků (hráno za stálého drobného deště).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Byl to velmi důležitý zápas, který jsme naštěstí dobře zvládli! V první půli jsme proměnili obě tutovky, na začátku druhého poločasu jsem dal branku a tato hosty definitivně položila. My jsme si to pak už jen pohlídali. Teď jedeme do Ratíškovic, kde nás čeká místní „B“ tým, který dobře známe z Okresního přeboru. Šance na záchranu stále žije, budeme prostě bojovat,“ hlásil po zasloužené výhře domácí záložník JOSEF GERTNER.

„Prvních patnáct minut bylo vyrovnaných. Potom nám ale utekli dva hráči soupeře a dostali jsme lacinou branku. Ten druhý gól byl ještě více lacinější, nezvládli jsme poslední půlhodinku prvního poločasu. Něco jsme si v kabině o přestávce sice řekli, ale dostali jsme brzy třetí branku a už to pak bylo z naší strany hodně nervózní. Je to velké zklamání, jeli jsme sem bodovat. No nic, v týdnu poctivě potrénujeme a doufám, že v nejbližším utkání ve Ždánicích v neděli budeme bodovat,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ brankář poraženého týmu DAVID NOSEK.

(red.)

Štítky:

sport