DRUHÁ REMÍZA ROHATECKÉHO SLAVOJE V LETNÍ PŘÍPRAVĚ!

Neděle Červenec 21, 2024
600
Z přípravné kopané rohateckého Slavoje v rámci letní přípravy (žluté dresy). (Ilustrační foto: Mikuláš Belžík)

ROHATEC – I ve druhé letní přípravě dosáhli fotbalisté z Rohatce „jen“ na remízu, když v sobotu před polednem uhráli v souboji z minulé sezony s desátým týmem Krajského přeboru nakonec bezbrankovou plichtu.

Domácí nebyli znovu v kompletním složení (nemoci a zranění ještě z minulé sezony tým kouče Zdeňka Horáka stále pronásledují) a tak asi konečnou remízu braly oba týmy. V první půli ve 37. minutě střílel chytře krátce za velkým vápnem trestný kop domácí Čech k bližší tyči, brněnský gólman Ondřej Dohnal ale na tuto chytristiku domácího útočníka dokázal včas zareagovat a pak minutu před prvním poločasem poslal prudký centr zleva Tomele, ovšem jeho přihrávku už nedokázal zpracovat rychlonohý Čech.

Po obrátce došlo ke vzruchu na hrací ploše v 64. minutě, kdy domácí gólman Hazlinger zbytečně fauloval ve vápně protivníka a tak následoval pokutový kop ve prospěch Bystrce. Tady ale napravil předchozí dojem rohatecký gólman, který penaltu z kopačky Jana Urbana čapl a tak udržel čisté konto! V týmu Rohatce se zatím skvěle ukazují obránci Kajánek s Masarykem, po drobném zranění útočníka Mazucha ve druhé polovině první půle přišel na zelený pažit vedlejšího hřiště Čech a hru domácího celku v ofenzivě výrazně oživil.

V poslední čtvrthodince měl tři zajímavé možnosti ke skórování domácí Slavoj, ale postupně neuspěl Čech a dvakrát dorostenec Masařík, když v jeho případě zejména trestný kop z 87. minuty měl gólové parametry, ovšem strážce brněnské svatyně Miroslav Lošťák byl kategoricky proti.

POZVÁNKA:

Třetí přípravný duel letošní letní přípravy čeká na „A“ tým Slavoje již ve STŘEDU, 24. července, kdy doma od 17:30 hodin hostí mládežnický celek ze Slovenska – MFK SKALICA U19!

SESTAVA ROHATCE:

Jakub Hazlinger – František Kajánek, Benjamín Masaryk, Marek Herzán, Filip Konečný – Lucian Frolin Tomele, Lukáš Křivák, Jaroslav Zbytek, Jakub Tomšej – Ján Vrablic, Filip Mazuch, dále byli připraveni: Marcel Lašák, Marek Čech a dorostenci Oliver Masařík a Roland Holub.

PŘÍPRAVNÁ KOPANÁ

* TJ SLAVOJ ROHATEC „A“ – FK DOSTA BYSTRC 0:0

řídil úzkostlivě na obě strany Jan Smutný z Břeclavi,

přítomno na 60 diváků.

HLASY PO UTKÁNÍ

Spokojenost s prací kluků na hřišti, protože my začínáme a vlastně z poloviny tvoříme nový mančaft, pomalu se to sehrává. Hlavně v obraně kluci poprvé nastoupili na nových postech, tak to za mě zvládli solidně, o čemž svědčí nula na kontě našeho gólmana. Ten sice chybil, když zavinil penaltu, toto ale odčinil, když pokutový kop protivníka zlikvidoval. Kdyby totiž inkasoval branku, asi by se nedoplatil, protože by to bylo hodně drahé. Šance byly na obou stranách, remíza je zasloužená,“ hlásil po utkání lodivod Rohatce ZDENĚK HORÁK.

Určitě kvalitní soupeř, který sice hraje o soutěž níž, ale je velmi fotbalový a za mě pro nás velmi těžká prověrka. První poločas z naší strany nebyl ideální, byly tam velké chyby, které jsme si o přestávce v kabině vyříkali. Za druhou půli už kluky chválím, protože tam byly z naší strany fotbalové věci, kluci to odjezdili. Šance byly na obou stranách, takže asi zasloužená plichta. Že jsme ve druhé půli nedali penaltu – to se stává i jiným borcům, hlavně aby podobná situace nebyla v mistrovském utkání,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Bystrce LUKÁŠ MATYSKA.

*** O pár hodin později sehrál první utkání letní přípravy nově vzniklý „B“ tým rohateckého Slavoje, který doma porazil tým z Vážan hokejovým výsledkem 6:4 po poločase 3:3. Góly Rohatce: Filip Lábadi 3, Ondřej Vacenovský 2 a Oliver Masařík 1.

Je to zatím takové seskupení nových kluků, které si musí ještě sednout. Na první zápas to mělo docela solidní úroveň, hodně nám pomohli dva zkušení matadoři, a to Radek Homola s Pavlem Konečným. Dali jsme si vlastence, jedna branka po špatné rozehrávce jde na vrub gólmana a jeden gól dal soupeř z penalty. Jinak spokojenost. Nejbližší zápas nás čeká o týden později, a to v neděli 28. července, kdy hrajeme v rámci předkola Okresního poháru od 16:30 hodin proti Tvarožné Lhotě na jejím hřišti,“ konstatoval kouč rohatecké rezervy PETR SEMOTÁN.