Sport

DRTIČI VYHRÁLI NAD NEPŘÍJEMNÝMI SLEZANY DÍKY TREFĚ V PRODLOUŽENÍ!

Úterý Leden 16, 2024
480
Urputný boj o puk na momentce ze souboje hokejistů Hodonína s Opavou. (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – V sobotu se hrálo v Hodoníně hokejové utkání se Slezany z Opavy, ve kterém viděla více jak tisícovka fanoušků branky jen ve druhé části, když v první a třetí třetině oba gólmani zavřeli (Dominik Piták – Marek Slíž) své svatyně díky dokonalému zámku!

Slezané na hodonínmském ledě sice dvakrát vedli, nakonec ale pro ně zůstal jen jeden druholigový bodík, když druhý plusový bod si z vyrovnaného duelu odnesli domácí Drtiči díky trefě Filipa Weintritta ve čtvrté minutě prodloužení.

Hodonín tak díky dvěma získaným bodům udržel třetí pozici a už ve STŘEDU 17. LEDNA cestuje na led Vyškova, kterému zatím patří druhé místo v průběžné tabulce. Derby jihu Moravy začíná v 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 29. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HC SLEZAN OPAVA 3:2 PO PRODLOUŽENÍ (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Matěj Novák (Mach), 38. Vojtěch Riedl (Luža, Dobiáš), 64. Filip Weintritt (Krejčí, Rauš) – 26. Tomáš Rousek (Šindelář, Kryštof Stuchlík), 31. Jiří Šindelář (Rousek),

vyloučení: 4:5,

využití: 0:1,

v oslabení: 1:1,

střely na branku: 39:38,

rozhodovali: Čech – Smetková a Viskot,

přítomno 1 005 fanoušků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Za mě krásné utkání, odbojované z obou stran, prostě super zápas! Za dnešní zápas bych pochválil kluky, bylo tam nasazení, bylo vidět, že chtějí napravit to, co se předtím pokazilo. V těch oslabeních dostáváme strašně málo gólů, teď se nám to bohužel stalo. Druhá třetina byla velice pěkná, škoda, že jsme tam neproměnili nějaké šance, musím ale pochválit oba brankáře, kteří výborně zachytali. Třetí část už byla taková rozháraná, nebylo to ono, ale buďme rádi, že jsme to v prodloužení ubojovali,“ řekl webu hodonínského klubu kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.

Ztracených bodů je škoda! Ve vlastním oslabení jsme se dostali do vedení, my jsme si to ale před koncem druhé třetiny nepohlídali a soupeř nám to oplatil stejnou mincí. V závěru třetí části jsme měli spoustu šancí tento zápas rozhodnout, ale nespadlo nám to tam, což nás mrzí. Příležitosti byly i v prodloužení, pak nám ale Hodonín dal gól de facto z ničeho. Trošku mě štve, že nás teď táhnou jen dvě pětky, protože to dál není únosné a ti kluci se vyšťaví. Někteří hráči budou muset přidat a týmu pomoct,“ řekl webu opavského klubu trenér Slezanů PAVEL ZDRÁHAL.

(red.)

Štítky:

sport