Sport

DRTIČI VEZOU Z JESENICKA JEDEN DRUHOLIGOVÝ BOD. V UTKÁNÍ SKÓROVAL I NEJMLADŠÍ STŘELEC V HISTORII BANÍKU HODONÍN VE 2. LIZE – 18LETÝ OBRÁNCE LIBOR STUCHLÍK!

Úterý Leden 23, 2024
440
Na snímku je hráč Drtičů Libor Stuchlík (18 let), jinak nejmladší střelec v historii Baníku Hodonín ve druhé lize. (Foto: zdroj – facebook klubu SHKM Baník Hodonín)

HODONÍN – Drtiči cestovali v sobotu na Jesenicko s cílem bodovat, nakonec si ale z ledu šumperských Draků odvezli jen jeden bod za porážku po prodloužení. V brance hostů se představil Ondřej Dolíška, který si připsal i jeden kanadský bod za podíl na gólu z hokejky spoluhráče Petra Krejčího, který srovnával stav utkání ve 28. minutě na 2:2. Záda kryl Dolíškovi z lavičky gólman Dominik Piták, který má povolené střídavé starty v klubu Chance ligy HC Zubr Přerov.

Oba týmy se ve vedení přetahovaly, když Hodonín vedl 1:0 a 3:2, ale taktéž prohrával 1:2 a 3:4. Nejvíce vzruchu bylo k vidění na ledě Škoda arény v Šumperku v poslední minutě základní hrací doby: nejprve v čase 59:46 minut dával čtvrtou branku domácí Daniel Vachutka a zdálo se, že tři body zůstanou v domácím držení, ale šest sekund před sirénou (!) se v dorážce gólově prosadil hostující útočník Matěj Mach, takže zápas šel do prodloužení. V něm se po 69 sekundách trefil obránce Štěpán Dudycha a dva body si nakonec připsali Draci ze Šumperku!

ZAJÍMAVOST:

V dresu Drtičů se brankově prosadil i 18letý obránce Libor Stuchlík, což je vlastně nejmladší střelec v historii Baníku ve 2. lize.

POZVÁNKA:

V dalším kole se Hodonín (4. místo a 50 bodů) představí doma již ve STŘEDU 24. LEDNA, kdy od 18 hodin přivítá tým ze Žďáru nad Sázavou, který v minulém kole prohrál v Kopřivnici 3:4 po třetinách 1:1, 1:1 a 1:2, a v tabulce je na desátém místě se ziskem 35 bodů. Drtiči ale budou hrát ještě třikrát v řadě za sebou doma, a to postupně s Valašským Meziříčím, Havířovem a Havlíčkovým Brodem.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 31. KOLO

* DRACI PARS ŠUMPERK – SHKM BANÍK HODONÍN 5:4 PO PRODLOUŽENÍ (1:1, 1:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Martin Pěnčík (Danielčák, Hohl), 26. Petr Kubíček (Danielčák, Nilsson), 51. Ludvík Rutar (Danielčák, Horký), 60. Daniel Vachutka (Pěnčík, Tarnoczy), 62. Štěpán Dudycha (Horký, Šišolák) – 13. Vojtěch Dobiáš (Hložánek, Weintritt), 28. Petr Krejčí (Švejda, Dolíška), 29. Libor Stuchlík (Mach, Sajdl), 60. Matěj Mach (Sedláček, Sajdl),

vyloučení: 2:7,

využití: 2:1,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 31:24,

rozhodovali: Šico – Bubela a Kučera,

přítomno 814 fanoušků (kapacita šumperské haly je totožná s hodonínským zimním stadionem, tedy 3 500 diváků).

Když si nalijeme čistého vína a budeme hodnotit celý zápas, tak si myslím, že dva body jsou pro nás dobré! Hodonín hrál první třetinu fantasticky – perfektně bruslil, dohrával nás a v podstatě nás vůbec do ničeho nepustil. Můžeme být jenom rádi za to, že třetina skončila nerozhodně 1:1. Pak jsme dokázali dát gól na 2:1 a zase jsme ale inkasovali, i když si myslíme, že to branka být neměla. Koukali jsme se na video a rozhodčí přerušil hru ještě před tím, než se kotouč dostal za brankovou čáru. To nás dostalo pod nějaký tlak a chvíli jsme přestali hrát. Díky tomu jsme hned inkasovali branku na 2:3, nicméně to nás neomlouvá. Tohle se prostě nemůže stávat, nemůžeme přestat hrát. Třetí třetina už ale byla v naší režii, za to musím kluky pochválit. Dřeli, makali a Hodonín už jen tahal nohy. Myslím si, že jsme zaslouženě vyrovnali a pak skóre obrátili. A ten konec? K tomu se snad radši nebudu ani vyjadřovat,“ řekl webu Draků kouč vítězného celku TOMÁŠ SEDLÁK.

(red.)

Štítky:

sport