Sport

DRTIČI SICE V ZÁVĚRU MAČKALI SVÉHO SOKA Z NOVÉHO JIČÍNA JAK ZRALÝ CITRON, Z PRVNÍHO MEČBOLU SE ALE TĚŠIL SOUPEŘ!

Pondělí Březen 18, 2024
580
Drtiči (černé dresy) padli ve třetím duelu OF play-off doma až v prodloužení 2:3. (Foto: SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – V sobotu se hrál ve skvělé divácké kulise třetí mač osmifinálové série 2. hokejové ligy (skupina Východ), ve kterém domácí Drtiči tekli po dvou třetinách 0:2, nakonec se ale duel dostal do dvacetiminutového prodloužení, ve kterém se sportovní štěstí usmálo na Ďábly ze severní Moravy.

Když po dvou třetinách svítil na světelné tabuli v Hodoníně průběžný stav 0:2, stále to bylo pro domácí hokejisty hratelné, neboť nejrychlejší kolektivní sport této planety umí nabídnout nejedno překvapaní či otočení zdánlivě ztraceného utkání. I fanoušci v mé blízkosti na tribuně pro sedící diváky měli v sobě dostatek optimismu, který navíc přiživil kontaktní gól z hole Adama Bachánka po šesti minutách druholigové bitvy ve třetím dějství. Celý stadion se neskutečně zvedl, atmosféra začala být doslova elektrizující a právě v ní sedm minut před koncem řádné hrací doby dostal černou pryž za záda gólmana Jakuba Klimka Matěj Mach – 2:2. Domácí byli na koni, začali si ještě více věřit a stále se tlačili do obranné třetiny protivníka. Ten stíhal uchránit svou svatyni často se štěstím, ale jak se říká, to přeje připraveným.

Do šedesáté minuty jsme již branku neviděli, takže na řadu přišlo prodloužení. I v něm měli Drtiči herně navrch a zajména střelecký pokus Vojtěcha Dobiáše volal po gólu. Puk z jeho hokejky ale skončil jen na pravé tyči hostující brány a došlo k tomu, co si nikdo z domácích fanoušků nepřál! Necelé dvě minuty před koncem prodloužení (čas 78:11 minut) podnikli hosté ojedinělý rušový útok, po kterém se v levém kruhu dostal k zakončení Roman Maliník, aby jeho táhlá rána zapadla ke vzdálenější tyči – brankář Dominik Piták puk viděl až v gólu, neboť měl zakrytý výhled. Bylo to pro domácí hodně kruté, nicméně stále je o co hrát!

Již dnes od 18 hodin se totiž hraje v Novém Jičíně čtvrtý duel série, ve kterém musí Drtiči zabodovat, jinak pro ně předčasně sezona 2023-2024 bude odpískaná! Fandime proto hodonínským hokejistům alespoň na dálku přes on-lajny a věřmě, že Drtiči dnes pojedou večer domů v dobré náladě, protože by tím byla šance na rozhodující, a to páté utkání, které by se hrálo v Hodoníně ve středu 20. března!

Jinak se již ve třech zápasech osmifinálové série o vítězích již rozhodlo, když dál jde Havířov (vyhrál na zápasy v souboji se Žďárem nad Sázavou 3:0), Vyškov (3:0 na zápasy s Kopřivnicí) a Havlíčkův Brod 3:0 po duelech s Opavou.

LEDNÍ HOKEJ, OSMIFINÁLE, 2. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 3. ZÁPAS

* SHKM BANÍK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 2:3 PO PRODLOUŽENÍ (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1), STAV SÉRIE – 1:2

Branky a nahrávky: 46. Adam Bachánek (Mach, Weintritt), 53. Matěj Novák (Mach, Weintritt) – 7. David Gřesík (Kafka), 34. Viktor Konečný (Hruška, Květoň), 79. Roman Maliník (Konečný, Hruška),

vyloučení: 8:4,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:0,

řídili: Šudoma, Rapák – Bartek, Voznička,

1 503 diváků.

Hodonín hrál za podpory výborných fanoušků dobrý hokej. Napadali, bruslili a opticky to vypadalo, že mají převahu. My jsme měli také šance a z toho, co jsme si řekli, nakonec padly góly. Drželi jsme po dvou třetinách stav 2:0, přičemž nám strašně pomohl gólman Jakub Klimek. Hráli jsme bojovně a zodpovědně, škoda té třetí třetiny. V ní jsme se začali bát o výsledek a puky jen odhazovali. Tím se Baník dostával do šancí a měl tlak, díky čemu se domácím podařilo bohužel vyrovnat. V prodloužení jsme paradoxně hráli nejlepší třetinu, najednou jsme byli silní na puku a vyplatilo se nám to. Ke konci prodloužení jsme dali branku a tím jsme zápas zlomili na naši stranu,“ řekl webu klubu z Nového Jičína asistent trenéra hostů JIŘÍ ZDENĚK.