DRTIČI HLÁSÍ NEČEKANÝ IMPORT BODŮ Z VYSOČINY!

Čtvrtek Září 28, 2023
773
Snímek z předchozího duelu Drtičů na ledě Havířova. (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – autor Adam Krátký)

HODONÍN – První zápas hodonínským hokejistům v novém ročníku 2. ligy v Havířově nevyšel, když prohráli 1:3. To druhé vystoupení Drtičů mělo již zcela jiné grády! V okresním městě na Vysočině, v Havlíčkově Brodě, kde žije nyní 23 398 obyvatel, předvedl Hodonín uprostřed tohoto týdne zodpovědný kolektivní výkon s výborně chytajícím gólmanem Dominikem Pitákem a tak si mohli hosté z jihu Moravy připsat první tři body v tomto ročníku.

Do vedení šli ale domácí Bruslaři od šesté minuty, když po vyhraném buly a dvakrát tečované černé pryži se poprvé měnilo skóre zápasu – 1:0. Do konce prvního dějství srovnal Karafiát a stejný hráč otočil vývoj duelu ve třetí minutě druhé třetiny. V čase 28:38 za hákování Martina Vyrůbalíka bylo nařízeno trestné střílení, ale domácí útočník Milan Valášek nenašel recept na překonání hostujícího brankáře Pitáka!

Ve 35. minutě střela hostujícího Dobiáše na vyrážečku brankáře Filipa Maláče skončila u levé tyčky v domácí svatyni (1:3) a když krátce po zahájení třetí části přidal branku i centr třetí lajny Drtičů Weintritt, bylo zřejmé, že tři body zůstanou v držení týmu Hodonína.

POZVÁNKA:

Na první domácí duel zvou hodonínští hokejisté své příznivce již tuto SOBOTU, 30. září, kdy od 17 hodin na zimním stadioně Václava Nedomanského přivítají Nový Jičín, který v minulém kole doma porazil Opavu 5:1.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 2. KOLO

* BK HAVLÍČKŮV BROD – SHKM BANÍK HODONÍN 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Tomáš Křehlík (Pártl, Kerber) – 19. Jiří Karafiát (Luža, Polesný), 23. Jiří Karafiát (Dobiáš), 35. Vojtěch Dobiáš (Štědrý, Vyrůbalík), 43. Filip Weintritt (Bachánek, Matěj Novák),

vyloučení: 5:4,

využití: 0:0,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 27:31,

řídili: Ivan Čuňočka – Rudolf Tichý a Jakub Kučera,

353 diváků (jen 9% z celkové kapacity!).

„Viděli jsme minulé utkání Havlíčkova Brodu, takže jsme se na to trochu nachystali. V první třetině byla hra vyrovnaná, nedohrávali jsme zbytečně hráče, to co jsme chtěli, nám ale ještě tolik nefunguje. Od druhé části jsme zlepšili výkon, tam se zápas úplně zlomil na naši stranu. Vyhrávali jsme osobní souboje, měli jsme tam tlak, byli jsme v útočném pásmu a z chyb, které jsme soupeře donutili udělat, jsme dávali góly,“ řekl webu domácího klubu kouč Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.