Zprávy

Do voleb povede Bzenec nakonec architekt Erik Ebringer

Čtvrtek Únor 10, 2022
1460
Pro mladého zastupitele Erika Ebringera bude vedoucí funkce na radnici jistě dobrou zkušeností v jeho další kariéře komunálního politika. (av)

BZENEC – Osmadvacetiletý opoziční zastupitel Erik Ebringer (Volba pro město) byl do pěti minut od zahájení druhého zastupitelstva města pověřen řízením radnice do podzimních komunálních voleb. Jediného navrženého kandidáta podpořilo neúplné složení zastupitelstva. Pracovním povoláním architekt bude ve funkci uvolněný a bude mít de facto pravomoci starosty.   

„Domnívám se, že o postu starosty se má rozhodovat po řádných volbách na základě mandátu od občanů, nikoliv několik měsíců před volbami po odstoupení bývalého vedení. Kolegové z opozice mají zřejmě stejný názor a tak mě nominovali na zastupitele pověřeného výkonem pravomoci starosty,“ sdělil NOVÉMU SLOVÁCKU čerstvě zvolený první muž Erik Ebringer.

Podle něho je zabezpečení běžného chodu města do doby voleb za této situace povinnost, která vyplývá ze slibu zastupitele. Proto taky nominaci přijal.

„Na městském úřadu už například čekaly faktury, které neměl kdo podepsat. Budu tedy tento osmiměsíční úkol vykonávat, jak nejlépe dovedu. A třeba se mi spolu s kolegy i během tohoto dočasného „správcovství“ podaří z našeho města vytvořit zase o kousek lepší místo pro naše občany. Rozbíhají se plánované investice, pod taktovkou příslušného výboru proběhnou první práce na zámku. Seznámil jsem se s prací jednotlivých odborů úřadu a rád si vyslechnu i jejich náměty a potřeby,“ dodal Ebringer ke zvolení a zároveň k uklidnění dlouhodobé nedobré situace v bzeneckém zastupitelstvu.                                                          (Antonín Vrba)

 

Štítky: