Sport

DALŠÍ NEČEKANÝ KOLAPS LÍDRA 3. A TŘÍDY Z VACENOVIC!

Úterý Květen 14, 2024
988
Fotbalisté z Dolních Bojanovic (pruhované dresy) se radují z postupu do finále Okresního poháru. (Foto: zdroj – instagram FK Dolní Bojanovice)

DOLNÍ BOJANOVICE – Základní třída fotbalu na Hodonínsku má ve skupině A favorita v týmu Vacenovic, který hrál loni Okresní ligu a tak je přirozené, že „Olejáři“ touží po návratu do nejvyšší okresní soutěže. Na jaře to ale týmu drhne, když z posledních čtyř zápasů získali borci z Vacenovic jen tři body za domácí povinnou výhru 8:0 v souboji s Bohuslavicemi, jinak padli doma s Mikulčicemi 2:3, v Hodoníně s NESYTEM 0:1 a teď o druhé májové neděli na Podluží s Dolními Bojanovicemi po výsledku 0:2!

U týmu Vacenovic se zastavím, neboť při pohledu do Zápisu o utkání z posledního mače na pažitu v Dolních Bojanovicích je zřejmé, že současné mužstvo má jednoznačně přestárlý kádr. Z 18 hráčů v tomto zápisu byl nejstarším 46letý záložník Radek Příkazský, naopak nejmladšími jsou Šimon (20) a Tomáš (22) Leskovanovi, což vychází průměrově na jednoho hráče 34,66 let! To je příliš vysoké číslo a předpokládám, že podobné by jste asi v našich fotbalových končinách v regionu Hodonínska jen těžko našli!

Tým z Podluží má za sebou skvělý ANGLICKÝ TÝDEN, když tento začal výhrou v Bohuslavicích v poměru 7:1 (5. května), poté přišel hodně nečekaný postup do finále v Okresním poháru ve středu 8. května v domácím souboji s Násedlovicemi až po penaltovém rozstřelu 4:2 (výhra 3:2) a vítěznou tečku zaznamenali chasníci z Dolních Bojanovic s lídrem skupiny SK Vacenovice, kterého pokořili po zásluze 2:0!

Zápas samotný moc fotbalové krásy nepobral, byl to především boj o střed hřiště. Utkání podle předpokladů začali lépe hosté, ale jejich snažení bylo hodně platonické, takže hrající kouč David Bohun zrovna moc fotbalové práce v brance domácího celku neměl, a pokud se přece jenom nějaká našla, vždy si dokázal hravě poradit. Domácí stále „lepí“ sestavu, protože marodka a zranění jsou na denním pořádku v tomto klubu na Podluží, a i když chyběl zraněný kanonýr Jakub Siwiec (mezi okresními kanonýry 3. A třídy drží druhé místo díky 12 přesným trefám), tým se s jeho absencí dokázal vypořádat a po dvou brankách ve druhém poločase si zaknihoval nakonec naprosto zasloužené vítězství.

Hosté z Vacenovic hráli na Podluží slabou partii a pokud si mysleli, že s podobným výkonem poberou hravě tři mistrovské body, hodně se spletli. S takovým výkonem nelze počítat s bodovým ziskem a musí začít co nejdříve u sebe, neboť situace na čele tabulky se hodně zamotala. V týmu poražených nebyl vůbec vidět kanonýr, 32letý Jiří Marcián, který dal zatím 15 branek a je mezi TOP střelci na druhé pozici, nicméně stará pravda říká, že fotbal je kolektivní hra, není to v žádném případě o jedinci, a hosté jako kolektiv velmi zklamali! Teď mají Vacenovice na prvním místě 36 bodů ze 16 odehraných zápasů, už se k nim ale nepříjemně přiblížila rezerva Milotic, která má 35 bodů, ovšem o utkání více. O to více bude zajímavější nejbližší zápas obou vedoucích celků 3. A třídy, který se odehraje v NEDĚLI 19. KVĚTNA OD 17:30 HODIN na hřišti Vacenovic v rámci 22. kola!

Dolní Bojanovice mají v dalším kole VOLNÝ LOS, což se jim parádně hodí, neboť můžou pohojit nějaké šrámy a dát se alespoň z části zdravotně do pořádku, protože ve středu 22. května je čeká ZÁPAS ROKU, a to finále Okresního poháru na trávě TJ Slavoj Rohatec, kde nastoupí proti lídrovi Okresní ligy, mužstvu TJ Družba Bukovany. Utkání začíná v 18 hodin.

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 21. KOLO

* FK DOLNÍ BOJANOVICE – SK VACENOVICE 2:0 (0:0)

Góly: 61. vlastní (Patrik Steinhübel), 90. Ondřej Salajka,

žluté karty: Lukáš Baláš, Sebastián Geschwandtner – Miroslav Chvátal,

řídili: František Žák – laici Zbyněk Miklík a Radek Miléř,

180 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

V první řadě musím kluky pochválit za poslední tři zápasy v jediném týdnu, které jsme vždy zvládli, přičemž ten dnešní jen ve 13 hráčích! Fyzicky jsme si sáhli na dno, kluci to odmakali. Vždy je důležitý výkon na hřišti, zápas by měl být odmakaný. Řekli jsme si taktiku, s jakou budeme hrát, jejich nejlepšího střelce Jiřího Marciána jsme vymazali, hosté vystřelili jen dvě střely na branku, jinak se k ničemu nedostali. My po přihlášení 3. třídy jsme si tady v Dolních Bojanovicích řekli před touto sezonou, že se pokusíme získat Okresní pohár a jsme ve finále této soutěže! Z toho máme samozřejmě radost. V hlavě už mám vymyšlenou taktiku na Bukovany, ale na druhou stranu vím dobře, že mají velmi silný tým a jsou favoritem. Je to však jen o tom jednom utkání, může se stát tedy cokoliv a s tím do finálového souboje i půjdeme,“ řekl hrající kouč Dolních Bojanovic DAVID BOHUN.

Pro nás to byl ztracený zápas! Bylo tam špatné nasazení, hlavně šlo o přístup k utkání u některých hráčů, a to těch nejmladších a dva góly jsme dostali po chybách brankáře (Marka Jaštíka). Je to obrovské zklamání, tady jsme měli vyhrát. Situace se v popředí tabulky sice trochu srovnala, ale to teď neřešíme, protože sami nevíme, co bude příští sezonu, citelně nám chybí mládež,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ vedoucí mužstva hostů ZBYNĚK BOLF.

(red.)

Štítky:

sport