Zprávy

Cyklista se snažil ujet před policisty. Měl totiž v batohu věci k výrobě drog

Sobota Srpen 24, 2019
737
Cyklista se snažil ujet před policisty. Měl totiž v batohu věci k výrobě drog

Veselí nad Moravou – „Vyhmátnout“ cyklistu s batohem plným chemikálií a pomůcek na výrobu drog se podařilo minulou neděli policistům, kteří kontrolovali silniční provoz poblíž cyklostezky z Veselí nad Moravou na Bzenec. Po té jel totiž cyklista který, když spatřil policejní hlídku, se začal otáčet a ujíždět. „Policisté se za ním vydali a za krátko jej dostihli.

Čtyřiadvacetiletý muž s plným batohem na zádech neměl šanci ujet. Když se policisté začali o obsah batohu zajímat, znervózněl ještě víc. Uvnitř se totiž nacházely předměty a chemikálie sloužící k výrobě drog,“ popsal hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Policisté jej tedy pro podezření ze spáchání trestného činu podle něho omezili na osobní svobodě a spolu se zajištěnými věcmi eskortovali na služebnu.

„Po zadokumentování celé události a všech okolností jej policisté obvinili z trestného činu Výroba a držení předmětu určené k nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek a jedů. V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody,“ doplnil Zámečník. Dodal ještě, že se nejedná o první drogový delikt, kterého se muž dopustil.