CENNÁ VÝHRA TÝMU Z PODLUŽÍ V OKRESNÍ LIZE HODONÍNSKA!

Pondělí Květen 20, 2024
649
Fotbalisté z Podluží – tým TJ Starý Poddvorov. (Foto: facebook – TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Souboj 24. kola Okresní ligy na Hodonínsku, který se hrál v neděli odpoledne na Podluží v obci Starý Poddvorov, sliboval napínavou zápletku, ale po samotném souboji jsme se shodli, že lepší a dramatičtější rozuzlení by nepřipravil ani sám velký filmový režisér a producent nečekaných zápletek a thrillerů Angličan Alfred Hitchcock!

Domácí fotbalisté potřebovali naplno bodovat, ale k pohodě na zeleném pažitu místního Marakaná jim určitě nepomohla 35. minuta, ve které měli výhodu zahrávání pokutového kopu, ale jindy pravidelný a úspěšný exekutor penalt Zbyněk Kršek tentokráte zklamal, když míč z jeho kopačky šel cca metr od levé tyče do autu. Tento moment s psychikou hráčů z Podluží silně zamával, navíc domácí prohrávali v průběhu zápasu 0:1 a 1:2.

Ještě tři minuty před koncem řádné hrací doby svítil na časomíře průběžný stav 1:2 a v tu chvíli by na domácí zřejmě nikdo nevsadil ani tu obligátní zlámanou grešli! Zázraky se ale dějí i ve sportu a ten přišel na Podluží o třetí májové neděli. Nejprve totiž v 87. minutě srovnal na 2:2 útočník Jiří Huňady (18 let), který jinak patří k oporám hokejových juniorů celku SHKM Baník Hodonín, aby o dvě minuty později stejný hráč pronikl po levé straně bezradnou obranou protivníka z Veselska jako nůž máslem, nahrál na malé vápno volnému spoluhráči Filipu Musialovi (19), jenž lehce zavěsil do odkryté části branky hostů – 3:2. Nakonec tedy z toho v nervy drásajícím závěru byly pro domácí bojovníky mimořádně cenné tři body, díky kterým patří nyní mužstvu z Podluží již devátá příčka tabulky Okresní ligy Hodonínska. Oba hráči přitom do utkání nastoupili až ve druhé půli a dali tak jasně najevo, že je s nimi třeba počítat do základní sestavy pokud možno již od počátku!

V dalším kole cestuje Starý Poddvorov na hřiště „B“ týmu Slovanu Bzenec (NE, 26. května od 17:30 hodin), Hroznová Lhota B se představí taktéž v NE na pažitu celku Kněždubu – výkop bude v 16:30 hodin.

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 24. KOLO

* TJ STARÝ PODDVOROV – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA B 3:2 (0:0)

Branky: 64. a 89. Filip Musial, 87. Jiří Huňady – 54. Petr Horák, 78. Josef Čápek,

žlutá karta: Oliver Hruška (HL),

střely na branku: 11:7,

mimo: 4:6,

rohové kopy: 4:1,

řídili: Miroslav Chromek (Hodonín) – laici Jaroslav Majzlík (Nový Poddvorov) a Martin Hruška (Tasov),

150 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

Bylo to hodně napínavé utkání! Dnes jsem se cítil velmi dobře a věřil jsem, že snad dám i nějaký gól. Ten jeden pro ofsajd mi sice nebyl uznán, ale říkal jsem si, že pokud pomůžu týmu, tým pomůže mně. Při brance na 1:1 se to ke mně odrazilo, stál jsem prostě na správném místě a při vítězném gólu v samém závěru jsem využil únik spoluhráče Jirky (Huňadyho), zařval jsem si, ten mi míč jenom posunul na nohu a já jsem pohodlně zavěsil. Z výhry mám samozřejmě velkou radost,“ řekl hned po utkání spokojený útočník týmu z Podluží FILIP MUSIAL, který je se sedmi trefami nejlepším kanonýrem Starého Poddvorova v tomto probíhajícím ročníku.

Krásná otočka, byla vidět dobrá mentalita kluků. Škoda, že domácí nedali v první půli penaltu, mohlo to být více v klidu, ale zvládlo se to za tři body, takže je to dobré! Líbil se mi pravý bek Ivan Irša a ten dorostenec v útoku Jiří Huňady,“ zhodnotil duel na Podluží útočník Šardic STANISLAV ČÍŽEK.