Ankety

Bojíte se stáří, či nikoli?

Úterý Říjen 19, 2021
754

Pavel Borkovec, finanční analytik, Kostelec

Stáří se nebojím, je to zkrátka jedna z etap života, a ne každému je dáno ji prožít. Myslím si, že prožít krásné stáří je obrovský dar. Jinak jsem kdesi slyšel „Starý budeš, až když se za starého začneš považovat. S věkem to nijak nesouvisí.“ A to je veliká pravda. Takže pokud kolem sebe máme dobré přátele, milující rodinu a slouží nám zdraví, pak je v podstatě jedno, kolik nám je let.

 

Jana Hubáčková, mezioperační kontrolorka ve firmě, Moravský Písek

Jelikož jsem stále pracující a ještě 10 let budu, tak nějak není čas o tom přemýšlet. Samozřejmĕ s přibývajícím věkem, hlavně po padesátce, se ozývají různé nemoci. Práce, které jsem hravě zvládla ve třiceti, teď dávám pomaleji. Jinak se držím motta: „Že věk je jenom číslo a v dnešní době je potřeba si užívat každého dne, který mně byl dán shůry.“ Mám kolem sebe krásnou milující  rodinu. Stala  jsem se babičkou a moc si této funkce užívám a z toho plyne, že nikdo nemládne a pokud budu zdravá, tak si stáří budu užívat, jak říká moje dcera – hlavně se z toho ale nepo.rat.

 

Marie Řiháková, specialista dávek hmotné nouze, Hodonín 

Stáří se nebojím. Vidím na něm hodně pozitivního. Jenom je důležité být zdravá.

 

Jana Kadlecová, OSVČ, Hodonín

Stáří se nebojím, člověk se narodí, vyspí a je hned o den starší. Přeji si být aktivní a fit až do stáří a budu se snažit něco pro to dělat. Řekla jsem si, že budu běhat pořád právě až do stáří, že s tím nikdy neskončím. Stejně tak i cvičit mysl a ducha.

 

Viktor Kolůch, obchodní zástupce, Kozojídky

Stáří se nebojím, protože i stáří může být pěkný kus života. Chtěl bych se více věnovat rodině a hlavně manželce a malému vnoučkovi. Těšit se dobrému zdraví, věnovat se hlavně sportu a svým koníčkům, na které je čím dál míň času.   

 

Petr Přikryl, výtvarník, Hodonín

Nebojím, budou mě bolet klouby, ale budu vědět, že jsem je používal, bude mě bolet hlava a budu vědět, že jsem ju taky občas  používal. Stáří je za odměnu, že budu vědět, že jsem žil jak nejlíp jsem uměl.

 

Zuzana Kordulová, referentka, Ratíškovice

Nebojím!!!

 

Josef Kůřil, učitel hudby, Nový Poddvorov

Ne, ne nebojím se stáří, politici nám to zařídí.

 

Josef Pavlica, řemeslník, Chicago (USA), rodák z Kozojídek

Stáří se nebojím! Stáří je moudrost a doufám, že i já zmoudřím. Jinak se vždycky rád setkávám s touto generací, rád je poslouchám a vždycky se něco dozvím.

 

Sára Urbanová, výtvarnice, pedagog, Strážovice

To je opravdu otázka na tělo. Ano, bojím se, nejenom z klasických obav, tak jako ostatní lidé, ale především mám tolik aktivit, tolik věcí nestíhám a k hodně věcem jsem se ještě ani nedostala. Plánů mám hned na několik životů. Já život prostě miluji!

 

Radek Botur, včelař, Strážnice

Stáří je přirozený vývoj každého člověka. Celkem se na něj těším, že budu mít více času na své koníčky. I když často slyším od starších lidí, že nic nestíhají. A právě proto je potřeba se k tomu postavit čelem a podzim života si užít plnými doušky. Vše ostatní je nepodstatné.

 

Zaznamenal: Tonda Vrba

Štítky:

ankety