Sport

BOJ O KAŽDÝ PUK! VALKYRIES BRNO NA DOMÁCÍM LEDĚ NAKONEC UDOLALY PROSTĚJOV 2:1

Úterý Listopad 4, 2025
757
Snímek z prvoligového hokeje žen, kde si zatím druhé tabulkové místo drží hráčky z klubu WHC VALKYRIES BRNO. (Foto: Kristýna Bačáková)

HODONÍN + BRNONa brněnském ledě se o prvním listopadovém víkendu odehrál další napínavý duel ženské hokejové ligy, skupiny VÝCHOD. Tým WHC Valkyries Brno přivítal soupeřky z klubu SK Prostějov 1913 a diváci byli svědky tvrdého, ale férového zápasu plného energie, nasazení a emocí. Nikdo nedal nikomu nic zadarmo a bojovalo se až do poslední vteřiny.

ŽENY:

LEDNÍ HOKEJ – 1. LIGA, SKUPINA VÝCHOD, 7. KOLO

* WHC VALKYRIES BRNO – SK PROSTĚJOV 1913 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Vyloučení: 6:4,

využití a v oslabení: 0:0,

řídili Jan Kotas a David Holub,

28 diváků.

1. TŘETINA: Rychlý nástup a tři góly

Valkyries vstoupily do utkání s obrovskou chutí a hned od úvodních minut diktovaly tempo. Už v 5. minutě se po krásné kombinaci Rozálie Šalé se Soňou Střížovou prosadila Jana Lišková, která přesnou střelou otevřela skóre – 1:0. Radost domácích ale netrvala dlouho, neboť hostující tým z Prostějova se nenechal zaskočit a v 9. minutě vyrovnala Jana Bartoňková po přihrávce Dariny Axmannové. Zápas se rázem znovu otevřel a oba týmy předváděly atraktivní hokej s množstvím šancí na obou stranách. V 16. minutě se opět radovaly domácí Brňanky, když Veronika Liskovych si našla ideální prostor mezi kruhy a po přesných nahrávkách Laury Pavlíkové a Lucie Bydžovské vrátila Valkyries vedení – 2:1. To se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého utkání!

2. TŘETINA: Tuhý boj o každý centimetr ledu

Střední část hry skončila bez branek, ale o to více nabídla soubojů a emocí. Valkyries se snažily navýšit náskok, zatímco Prostějovanky několikrát nebezpečně zahrozily. Domácí obrana však fungovala výborně a brankářka Anna Putnová držela svůj tým v klíčových momentech. Brňanky měly několik slibných příležitostí, největší šanci měla znovu Jana Lišková, která orazítkovala pouze tyčku hostující branky. Ani přesilovky na obou stranách ke změně skóre nevedly, neboť obě družstva ukázala pevnou disciplínu v obranné hře.

3. TŘETINA: Drama až do konce!

Závěrečná část nabídla drama až do posledních sekund. Prostějov zvýšil tlak, ale Valkyries hrály zodpovědně a nedovolily soupeřkám dostat se do vyložených šancí. Bojovalo se o každý puk a atmosféra na tribuně houstla s každou další minutou. V závěru sáhl hostující celek ke hře bez brankářky, ale domácí hráčky odolaly. Díky obětavému výkonu celého týmu a poctivé práci v defenzivě si Valkyries nakonec připsaly cenné vítězství 2:1.

„Do utkání jsme vstoupili výborně koncentrované. Prostějov na nás od začátku nastoupil velmi tvrdě a agresivně napadal, což nás na pár střídání zaskočilo. Rychle jsme ale dokázali reagovat, upravili tempo hry a po vstřelené úvodní brance jsme získali klid i sebevědomí. V první třetině jsme byli silní v bruslení i přechodu do útoku, díky čemuž jsme zaslouženě vedli 2:1. Druhá část už byla více bojovná, chvílemi až na hraně pravidel a zápas okořenila i menší potyčka. I v těchto momentech jsme ale zůstali disciplinované a držely se herního plánu. Skvělý výkon podala naše brankářka Anička Putnová, která nás několikrát podržela v klíčových situacích. Jsem rád, že jsme zápas zvládli takticky, týmově a s velkou morální silou. Získali jsme důležité tři body a po prvním kole se držíme na krásném druhém místě s bilancí pěti výher a jediné porážky. Teď nás čeká reprezentační pauza, během které zapracujeme na detailech a některých slabinách. Holky makají, tým šlape, a jdeme dál za naším společným cílem,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč vítězného týmu DOMINIK HUML.

Shrnutí zápasu na brněnském ledě:

Zápas v Brně potvrdil, že ženský hokej umí nabídnout nejen tvrdost, ale i rychlost, kreativitu a emoce. Valkyries Brno ukázaly týmového ducha, odhodlání a chuť bojovat až do konce. Soupeř z Prostějova oproti minulé sezoně výrazně zlepšil výkon a přispěl k velmi vyrovnanému utkání. Domácí tým si po zásluze ale odnáší tři body, ale ještě důležitější je herní projev – to je kolektivní výkon, odhodlání a podpora fanoušků, kteří i přes menší počet vytvořili skvělou atmosféru!

V ligové tabulce jsou první HC Bobři Valašské Meziříčí „B“ s 18 body ze šesti zápasů, druhé místo mají WHC VALKYRIES BRNO – 6 zápasů a 15 bodů a na třetí pozici je SK Prostějov 1913, jenž získal 7 bodů v odehraných šesti duelech.

Brněnské ligové hokejistky z klubu WHC VALKYRIES BRNO hostí v 9. kole doma tým WHC Bats Blansko – hraje se 22. listopadu od 10 hodin!

(red.)

Štítky:

sport