Sport

BOJ O ČTVRTOU POZICI DO PLAY-OFF VYŠEL LÉPE DOMÁCÍMU CELKU ZE SEVERU MORAVY!

Úterý Únor 13, 2024
566
Situace před brankou hodonínského gólmana Dominika Pitáka. Z utkání 2. ligy: Nový Jičín versus SHKM Baník Hodonín. (Foto: zdroj – web klubu HK Nový Jičín)

HODONÍN – Drtiči z Hodonína postrádali v souboji o čtvrtou příčku do lepší pozice v následném play-off hned pět obránců a souboj v Novém Jičíně navíc nedohráli pro zranění útočníci Jakub Sajdl a Vojtěch Dobiáš. Přesto hosté bojovali, i když prohrávali po 23 minutách 0:2, stačili ještě srovnat na 2:2. Pouhé čtyři sekundy před druhou sirénou došlo v brankovišti Hodonína ke smolné situaci, když gólman Dominik Piták se snažil pracovní nástroj hokejisty vyhodit do bezpečí, puk mu ale nešťastně sklouzl po hokejce na hůl Romana Maliníka, který bez problémů trefil prázdnou branku – 3:2.

Ve třetí části přidali domácí ještě čtvrtou gólovou pojistku, tento výsledek udrželi a brali tak tři druholigové body, takže se nyní přiblížili Drtičům na pouhý bod – Hodonín je čtvrtý (56 bodů), Nový Jičím je na pátém místě se ziskem 55 bodů.

V dalším kole (37.) se Hodonín představí na ledě brněnské Techniky, které zatím patří desátá pozice (43 bodů). Ta doma v minulém kole padla s prvním Havířovem až po prodloužení 2:3 (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1). Zápas Techniky Brno a Hodonína se hraje ve středu 14. února, začátek je v 18:30 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 36. KOLO

* HK NOVÝ JIČÍN – SHKM BANÍK HODONÍN 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly a nahrávky: 12. David Květoň (Maliník, Flok), 23. Viktor Konečný (Flok, Květoň), 40. Roman Maliník, 46. Adam Flok (Květoň, Kuboš) – 25. Denis Zaychik (Hložánek, Sedláček), 38. Matěj Mach (Matěj, Švejda),

vyloučení: 3:7,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 38:18,

řídili: Koziol – Bartek a Hladík,

478 fanoušků.

Musím pochválit celý mančaft. Makali jsme od začátku až do konce. Vedli jsme 2:0, ale ve druhé třetině jsme trochu polevili. Dostali jsme sice gól ve vlastní přesilovce, ale to nás nepoložilo. Zvedli jsme se, hráli jsme týmově a utkání se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce. Stálo nás to hodně sil, byli jsme trochu nervózní. Musím však klukům pogratulovat a poděkovat za týmovou práci. Určitě to budeme chtít přenést do dalšího utkání. Musíme takto jít krůček po krůčku, od zápasu k zápasu,“ řekl webu klubu z Nového Jičína spokojený asistent trenéra PETR KUBOŠ.

Dnešní zápas, který se hrál v naprosto komorní atmosféře, se nám bohužel od první minuty nepodařil. Nedařilo se nám hlídat předbrankový prostor, odkud jsme inkasovali tři góly. Na začátku druhé třetiny jsme dostali branku na 0:2, ale pak jsme se dokázali dvěma brankami v oslabení a v přesilovce zvednout. Čtyři sekundy před přestávkou jsme po nešťastné Pityho (gólman Dominik Piták) rozehrávce dostali branku na 3:2, která byla nakonec vítězná. Hokej je hra chyb, kolikrát udělá chybu hráč v poli, ale ta není tolik vidět, protože ji pak brankář dokáže napravit, to prostě k hokeji patří. Do třetí třetiny jsme udělali změny ve formacích, ale již jsme nedokázali zlomit skóre na naši stranu. Kuba Sajdl odstoupil ze zápasu již po první třetině, Vojta Dobiáš po tvrdém střetu s domácím hráčem z poloviny poslední části taktéž nedohrál. Uvidíme, jak to bude vypadat, snad už budeme moci do sestavy zařadit Honzu Štědrého, no a ve středu na Technice musíme vybojovat tři body,“ řekl pro web hodonínského klubu asistent trenéra Drtičů TOM POLÁK.